پزشکان بدون مرز درمان
خانه / خانه داری / روش پاک کردن لکه چسب
تلگرام

روش پاک کردن لکه چسب

حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده که زمان استفاده از چسب های مختلف مقداری از آن روی لباس، فرش، میز کار و… بریزد و به سختی پاک شود.( یا اصلا پاک نشود) اما به روش هایی که ما در ادامه برای از بین بردن لکه های چسب بیان خواهیم کرد، به راحتی می توانید لکه چسب را از سطوح مختلف پاک نمایید.

استفاده از سرکه: این روش برای انواع سطوح مناسب می باشد. مقداری پنبه یا یک تکه پارچه تمیز را به سرکه آغشته کرده و روی لکه چسب قرار دهید. اگر لکه مورد نظر خیلی قوی نیست زمان زیادی برای گذاشتن سرکه روی آن لازم نمی باشد. اما اگر لکه چسب حاصل از چسب های قوی مانند آکواریوم باشد، این کار نیاز به زمان بیشتری دارد.
اتوبخار: این روش بیشتر برای سطوح پارچه ای مناسب می باشد. یک تکه پارچه تمیز را روی لکه چسب بگذارید و سپس اتو بخار ( داغ ) را روی تکع پارچه مورد نظر قرار دهید، این کار باعث جدا شدن لکه چسب از سطح پارچه زیرین و چسبیدین به پارچه رویی می شود.
روغن مایع: اگر پس از جدا کردن چسب نواری از یک سطح جای چسبندگی آن همچنان باقی ماند، می توانید با آغشته کردن انگشت خود به مقدار کمی روغن مایع و کشیدن آن روی جای چسب، چسبندگی مورد نظر را پاک کنید.
استون: استون همیشه حلال مناسبی برای چسب بوده است، البته ممکن است به برخی سطوح پارچه ای آسیب بزند. ( پیش از استفاده نسبت به حساس نبودن پارچه به استون اطمینان حاصل نمایید. ) ترجیحا سعی کنید لکه چسب را با سرکه پاک نمایید، اما اگر لکه چسب روی ناخن های شما ریخته بود، با استفاده از یک پنبه آغشته به مقداری استون، می توانید به راحتی چسب را از روی ناخن هایتان پاک نمایید.

تلگرام

مطالب داغ امروز :

این پاک کننده ها را به جای هم استفاده نکنید

در اینجا چند تا تمیز کننده را نام می بریم که نباید هرگز به جای …

این خوراکی‌ها قویترین پاک کننده خانه شما

خوراکی‌ها علاوه بر اثر درمانی بر سلامت بدن دارای اثر منحصر بفرد به لحاظ شیمیایی …