پزشکان بدون مرز درمان
خانه / مامایی / فرار مکرر نوزاد از مواجهه با نور از علایم اولیه وجود کاتاراکت اطفال است
تلگرام

فرار مکرر نوزاد از مواجهه با نور از علایم اولیه وجود کاتاراکت اطفال است

تشخیص و مدیریت درمان کاتاراکت اطفال با وجود مبناهای تشخیصی و درمان همیشه بحث برانگیز است، آب مروارید اطفال اغلب با مشکل آمبلیوپی و اختلال دید واحد دو چشمی مواجه است و جراحی نابجا می‌تواند سبب اختلالات بینایی طولانی مدت شود.

استرابیسم یا انحراف چشم یکی دیگر از بیماری‌های شایع مادرزادی در اطفال است که تا دو ماهگی طبیعی است اما اگر بعد از این سن برطرف نشود، باید کودک تحت معاینه و درمان قرار گیرد.

آب مروارید مادرزادی، آب سیاه مادرزادی و تولد زودهنگام جنین از علل شایع نابینایی در نوزادان است که می‌توان با انجام بررسی‌های به موقع، از نابینایی‌های ناشی از این بیماری‌ها جلوگیری کرد.

بهترین جراح‌های چشم نیز به دلیل عدم اشراف به اندازه‌گیری دید اطفال برای تشخیص و درمان با مشکل مواجه هستند،

فرار مکرر نوزاد از مواجهه با نور، پنهان کردن صورت در تاریکی و ریزش اشک از علایم ظاهری وجود بیماری آب مروارید و آب سیاه مادرزادی در نوزادان است. همچنین با مشاهده وجود لک سفید در فضای مردمک نوزاد باید تحت معاینه توسط چشم پزشک قرار گیرد.

وجود انحراف چشم در والدین یا بستگان نزدیک، حاملگی یا زایمان خطرناک، ابتلا به زردی و تشنج‌های عصبی پس از تولد از علل زمینه‌ساز ابتلا به انحراف چشم و ایجاد اختلال در بینایی است و در صورتی که قبل از دو ماهگی تشخیص داده شود، درمان موفقیت‌آمیزی را به دنبال دارد.

تلگرام

مطالب داغ امروز :

رعایت نکاتی برای آنکه نوزادی زیبا داشته باشید

مصرف رب انار در هنگام بارداری علاوه براینکه از ویار خوردن خاک، مهر، زغال، برفک …

غذاهایی برای زیبایی فرزند

راه داشتن فرزند زیبا بیشتر مربوط به تغذیه و عادات مادر و تا حدودی پدر …