پزشکان بدون مرز درمان
خانه / مامایی / تورفتگی نوک پستان
تلگرام

تورفتگی نوک پستان

اگر مشکل تورفتگی نوک پستان برایتان خوشایند نیست می توانید از داروخانه “قیف پستان “تهیه کنید. این قیفف پلاستیکی روی پستان واقع شده و باعث تحریک و ماساژ نوک پستان و بیرون آمدن آن می شود.

از جراحی هم میتوانید استفاده کنید. در این عمل دو برش کوتاه دو طرف نوک پستان ایجاد می کنند و بافت های نگهدارنده وتعدادی از مجاری شیری را قطع می کنند تا نوک پستان آزاد شده و بالا بیاید.

درمان صافی ویافرورفتگی نوک پستان

کاپ های مخصوصی(سپرهای سینه) از جنس پلاستیک یا شیشه وجود دارند، که می توانید آن را از داروخانه تهیه نمایید. در اطراف این پوشش ها، سوراخ های کوچک جهت تهویه و در مرکز
سوراخ بزرگ تری جهت خارج شدن نوک پستان وجود دارد. در اواخر دوران بارداری، روزی چند بار و هر بار چند ساعت، این کاپ را بر روی سینه خود قرار داده و یک سوتین شل و آزاد بر روی آن بپوشید.

فشار دایم این پوشش ها سبب بیرون کشیدن نوک پستان می گردد.

سینه ی خود را درون سپر و نوک سینه خود را در سوراخ آن قرار دهید.

سپر سینه را زیر بلوز،زیرپوش یا سوتین خود بپوشید .ممکن است برای مخفی کردن آن نیاز به پوشیدن یک لایه لباس اضافه داشته باشید.

اگر دارید برای شیردهی آماده میشوید،نیم ساعت قبل از شیردهی سپر سینه را استفاده کنید.

سپر سینه به آرامی به نوک سینه فشار وارد میکند تا آن را به راست ماندن تشویق کند.این وسیله هم در مردان هم در زنان برای درمان نوک سینه ی فرورفته استفاده می شود.

سپر سینه ممکن است باعث ترشح شیر در زنان شیرده شود.مادران شیرده نباید از این وسیله برای چند روز کامل متمادی استفاده کنند.اگر در دوره ی شیردهی از آن استفاده میکنید،مطمئن شوید که مکررا آن را در آب صابونی و داغ میشورید و هر قطره ی شیری که در طول پوشیدن آن چکه کرده است را از بین میبرید.

محیط اطراف سینه تان را در طول استفاده از این وسیله بررسی کنید زیرا ممکن است باعث خارش شود.

با انگشت شست و اشاره یک دست، پوست آرئول را به عقب بکشید و با دست دیگر نوک پستان را بگیرید و بچرخانید و به بیرون بکشید. همان طور که در شکل زیر مشاهده می نمایید این کار را چند بار در روز و هر بار ۱۰ تاا ۲۰ دفعه انجام دهید، یا این که هنگامی که نوک سینه بیرون آمد آن را چند دقیقه نگاه دارید.

تحریکات جنسی با دهان ویادست شوهر “مکیدن ونوازش نوک سینه”نیزخیلی مؤثراست

برای خانم های بالای ۳۰ سال ماموگرافی ( عکس برداری با اشعه ایکس ) توصیه می شود
گاهی ممکن است درد در سینه احساس شود اما منشأ آن از خارج پستان باشد مثل کشیدگی عضلات قفسه سینه و یا با منشا بیماری قلبی – ریوی و یا دستگاه گوارش باشد

تلگرام

مطالب داغ امروز :

رعایت نکاتی برای آنکه نوزادی زیبا داشته باشید

مصرف رب انار در هنگام بارداری علاوه براینکه از ویار خوردن خاک، مهر، زغال، برفک …

غذاهایی برای زیبایی فرزند

راه داشتن فرزند زیبا بیشتر مربوط به تغذیه و عادات مادر و تا حدودی پدر …