پزشکان بدون مرز درمان
خانه / خبر پزشکی / نشستن طولانی مدت خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را افزایش می دهد
تلگرام

نشستن طولانی مدت خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را افزایش می دهد

آیا می دانستید یکی از عوارض نشستن های طولانی مدت ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی است و این امر باعث اختلال در جریان خون افراد خواهد شد

کسانی که به سوخت و ساز و کالری سوزی بدنشان اهمیت نمی دهند یکجا می نشینند باید منتظر عواقب آن نیز باشند!

این روزها بیشتر مشاغل مردم را به اجبار پشت‌میزنشین می‌کنند و بنابراین ساعت‌های طولانی کار با رایانه در طول روز سلامت آنها را به خطر می‌اندازد. در حالی که در مطالعات پیشین به تاثیر منفی نشستن‌های طولانی مدت بارها اشاره شده این بار نیز متخصصان دانشگاه میزوری یادرآور شده‌اند که راه رفتن تنها برای مدت ۱۰ دقیقه پس از نشستن‌های مداوم با تاثیرات منفی بی‌تحرکی روی سیستم عروقی مقابله می‌کند.

دکتر «جائوم پادیلا» یکی از متخصصان این مطالعه گفت: زمانیکه افراد به طور مداوم برای مدت زمان شش ساعت یا بخش اعظمی از ساعت کاری خود را بی‌تحرک باشند جریان خون در پاها به نسبت زیادی کاهش می‌یابد. در این مطالعه ۱۱ مرد سالم، مورد بررسی قرار گرفته و عملکرد سیستم عروقی آنان قبل و بعد از نشستن‌های طولانی مدت ارزیابی شد.

این متخصصان دریافتندنشستن مداوم برای مدت زمان شش ساعت باعث می‌شود جریان خون در رگ‌های قسمت پایین پا به طور چشمگیری کاهش پیدا کند. همچنین متخصصان پس از افت جریان خون در عروق پاهای این مردان از آنان درخواست کردند برای مدت ۱۰ دقیقه پیاده روی کنند که مشاهده شد جریان خون در عروق بهبود پیدا کرد. به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، دکتر پادیلا همچنین افزود: مطالعات نشان می‌دهد کاهش زمان نشستن به سلامت قلب و عروق و سوخت و ساز بهتر کمک می‌کند

هرچند لازم است تحقیقات بیشتری انجام گیرد تا مشخص شود آیا تکرار دفعات کاهش فعالیت سیستم عروقی بر اثر نشستن‌های طولانی می‌تواند به مشکلات عروقی بلندمدت منجر شود؟

تلگرام

مطالب داغ امروز :

بینی تان مدام گرفته است ؟ 

گرفتگی یا احتقان بینی حالتی ناخوشایند است که گاهی علت خاصی برایش پیدا نمی کنیم. …

چگونه شاداب شویم ؟ فرار از خستگی 

دشوارترین ساعات در روزهای کاری، بعدازظهر است که خستگی کار به همراه بی‌حالی و تنبلی …