خانه / مامایی / آب قند باعث نفخ و دل درد نوزاد می شود

آب قند باعث نفخ و دل درد نوزاد می شود

تا قبل از شش ماهگی به نوزادان، حتی آب قند ندهید ، استفاده از آب قند یا آب نبات توسط مادران فقط بصورت یک سنت و عادت در آمده است.

باید دانست آب قند برای نوزاد مایع ضروری و لازمی نیست و دادن آب قند به نوزاد سبب می شود او از خوردن شیر امتناع بورزد.

قند در دستگاه هاضمه نوزاد تبدیل به آب و گاز کربنیک شده و باعث نفخ شکم نوزاد می شود. آب قند باعث ازدیاد نفخ و دل درد شدید او خواهد شد.

آب قند به دلیل شیرینی جلوی اشتهای نوزاد را می گیرد ، و کاهش مصرف شیر مادر برای کودکان منجر به سوء‌ تغذیه می شود و با عوارضی همچونکم خونیهمراه خواهد بود.

مقدار آب قندی که به نوزاد داده می شود معمولا به مقدار زیاد بوده و حجم زیاد آب قند معده کوچک نوزاد را پر خواهد کرد و دیگر جایی برای تغذیه صحیح و به اندازه نوزاد از شیر مادر نخواهد بود.

البته باید بدانید افزودن شکر ، نبات ، عسل ، یا هر ماده شیرین دیگری همان حکم قند را برای نوزاد داشته و مشکلاتی که برای نوزاد پیش خواهد آورد تفاوتی با قند ندارد.

باید خاطر نشان کرد: تا قبل از شش ماهگی حتی دادن آب قند به نوزاد مجاز نمی باشد. همه کودکان از هنگام تولد تا ۶ ماهگی تنها باید از شیر مادر خود استفاده کنند، زیرا دستگاه گوارش یا کلیه این کودکان توان جذب و هضم کافی را نداشته و سبب بروز عوارضی همچون اسهال، آلرژی و حساسیت های گوناگون در کودک می شود.

مطالب داغ امروز :

روش های کاهش درد قاعدگی

دردهای حین عادت ماهانه زنان یکی از شایع‌ترین شکایات آنها در طول این دوره است. …

نقش استروژن در زنان چیست؟

سه هورمون استروژن مهم که در بدن خانم‌ها تولید می‌شوند، استریول، استرادیول و استرون هستند.استروژن‌ها …

لزوم محدود کردن مصرف پتاسیم در بیماران کلیوی

کلیه ها به عنوان تصفیه خانه های بدن فعال هستند و نقشی کلیدی در سلامت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *