خانه / مطالب اجتماعي / انجمن توانبخشی قلب و عروق و تنفس ایران تاسیس شد
مجله پزشکی

انجمن توانبخشی قلب و عروق و تنفس ایران تاسیس شد

انجمن توانبخشی قلب و عروق و تنفس ایران با هدف ایجاد استانداردهای مشخص و علمی در سیر تحول توانبخشی قلبی تاسیس شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن توانبخشی قلب و عروق و تنفس ایران ، دکتر “سید فخرالدین نور محمدی” رییس این انجمن در خصوص تاسیس این نهاد گفت: همانگونه که درمان بیماریهای قلبی به عهده پزشک معالج می‌باشد درمان ناتوانی‌های حاصل از بیماری و عوارض احتمالی جراحی نیز به عهده تیم توانبخشی است.

وی افزود:این کار طی یک برنامه چند منظوره و مدرن علمی با عنوان توانبخشی قلبی انجام می‌شود و هدف از تشکیل این انجمن ایجاد استانداردهای مشخص و علمی در سیر تحول توانبخشی قلبی است.

همچنین دکتر “رضا قلمقاش” مدیر عامل این انجمن گفت:با توجه به اینکه اولین دوره بازآموزی انجمن توانبخشی قلب برای پزشکان ، فیزیوتراپیست ها، پرستاران ،مشاورین تغذیه و روانشناسی و عموم مردم در پاییز سال جاری در بیمارستان مدائن تهران برگزار می‌شود،مسئولین این انجمن مشغول هماهنگی با سازمان‌های بین‌المللی معتبر،از جمله ‪ ACSM‬جهت آزمون‌ها و تاییدیه مدرک شرکت‌کنندگان می‌باشند.

وی اضافه کرد:ازدیگر اهداف این انجمن می‌توان به بالا بردن توانایی های بیماران قلب و عروق و تنفس،رساندن آنها به حداکثر کیفیت زندگی جسمی روحی و اجتماعی ،افزایش سطح سلامت عمومی قلب و عروق در جامعه ،افزایش آگاهی و انگیزه بیماران در ایجاد تغییر در نحوه زندگی خود و کاهش میزان بروز مشکلات و بیماری‌های مکرر قلبی و در نتیجه کاهش هزینه‌های درمانی اشاره کرد.

مطالب داغ امروز :

نشستن طولانی به دیسک کمر و گردن فشار وارد می‌کند

کارمندانی که ساعات طولانی پشت میز کار می‌نشینند باید به ازای هر یک ساعت نشستن …

عوارض خطرناک نشستن طولانی مدت

پزشکی در کلینیک “مایو” روچستر بیماری هایی که در اثر نشستن بیش از اندازه به …

فقدان بیمه مراقبتی سالمندان

رئیس سازمان بهزیستی از تشکیل شورای ملی سالمندان در آذرماه خبر داد و گفت: بیمه …