پزشکان بدون مرز درمان
خانه / مشروح اخبار / افزایش نگران کننده آمار خودکشی در میان زنان و جوانان
تلگرام

افزایش نگران کننده آمار خودکشی در میان زنان و جوانان

آژانس سلامت سازمان ملل متحد استراتژی ملی را برای جلوگیری از خودکشی در کشور ها به کار گرفته است. به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران، خودکشی یک مشکل جهانی است که در هر سن و هر سطح جهان می تواند رخ دهد و دومین علت اصلی مرگ و میر در افراد جوان بین سنین 15 تا 29 است.

بررسی ها نشان می دهند، مدارک و شواهد از کشورهای مختلف نشان می دهد محدود کردن دسترسی به این معنی است که مردم برای جلوگیری از خودکشی از وسایلی دور باشند. برخی از رایج ترین وسایل عبارتند از خوردن سموم آفت کش، حلق آویز و استفاده از سلاح گرم.

WHO گزارش می دهد یکی دیگر از راه های مهم برای کاهش مرگ و میر با خودکشی داشتن یک برنامه ملی هماهنگ که در حال حاضر تنها در 28 کشور به تصویب رسیده است می باشد. پیشگیری از خودکشی موثر مستلزم آن است که ادارات دولتی با هم کار کنند و یک برنامه جامع و قوانین خاصی را تصویب کنند.

خودکشی در میان 70 ساله ها و به وی‍ژه در زنان و بین جوانان 15 تا 29 ساله یشتر از سایر سنین است و کشورهای ثروتمند نرخ کمتری از خودکشی را در میان جوانان و زنان مسن نسبت به کشور های با درآمد متوسط و یا ضعیف را دارند.

جنوب شرق آسیا دارای بالاترین میزان خودکشی است، بسیاری از خودکشی ها در جهان در این منطقه رخ می دهد. چین و کره جنوبی نیز آمار زیادی از خودکشی ها را هر ساله به خود اختصتص می دهند.

غرب اقیانوس آرام تنها منطقه ای که نرخ خودکشی در میان زنان بالاتر از مردان است. خودکشی در میان جوانان نگرانی در همه جا است به ویژه در کشورهاینزدیک اقیانوس آرام که نرخ خودکشی روز به روز در خال افزایش است.

در آفریقا، میزان خودکشی برآورد نزدیک به میانگین جهانی 11.4 در هر 100،000 نفر در سالاست و سازمان جهانی بهداشت و مقامات کشور ها ر تلاش اند تا با ارائه راهکار هایی بتوانند از میزان مرگ و میر بکاهند.

تلگرام

مطالب داغ امروز :

نگاهی اجمالی بر خواص عناب

*  خواب آور است و بیخوابی را برطرف می کند بخصوص هسته عناب خواب آرو …

خواص عناب

عناب، ‌میوه‌ای است که علاوه بر خوشمزه بودن، خواص درمانی فراوانی دارد و سرشار از …