خانه / مشروح اخبار / فشارهای عصبی عمده‌ترین دلایل بیماری‌های قلبی

فشارهای عصبی عمده‌ترین دلایل بیماری‌های قلبی

 یکی از دو متخصص قلب شهر یاسوج گفت: عمده‌ترین دلایل بیماری‌های قلبی فشارهای عصبی است.

مسعود داودی امروز در گفت‌وگو با فارس در یاسوج با اشاره به اینکه هر روز مراجعات زیادی از مردم در مرکز استان در خصوص ناراحتی‌های قلبی داریم، اظهار کرد: با روندی که اکنون در استان و به خصوص در شهر یاسوج می‌بینیم و مراجعاتی که هر روزه داریم، نمی‌توان دورنمای خوبی برای قلب سالم در استان تصور کرد.

این متخصص قلب و عروق افزود: به نسبت شهرهای بزرگ از جمله شیراز که در همجواری استان قرار دارد در بروز و ظهور بیماری‌ها و مشکلات قلبی ما روند تندتری را پشت سر می‌گذاریم.

داودی، یکی از عمده‌ترین دلایلی که منجر به بیماری‌های قلبی در استان می‌شود را ناراحتی‌های عصبی ناشی از فعالیت‌های زیاد و خسته‌کننده که گاه بیهوده به نظر می‌رسند دانست و افزود: عمده دلیل ناراحتی‌های قلبی به همین دلیل است.

این پزشک متخصص ادامه داد: در خیابان‌های شهرهای استان و به خصوص یاسوج که گشت و گذاری داشته باشیم ازدیاد فروشگاه‌های تهیه و توزیع فست‌فود‌ها را می‌بینیم که همه سنین و به خصوص جوانان و نوجوانان زیادی مشغول سرو چنین اغذیه‌های مضری هستند.

داودی افزود: مصرف چنین غذاهایی در استان کهگیلویه و بویراحمد بسیار زیاد است و چاقی مفرط را می‌توان در میان مردم به خصوص کودکان به وضوح دید.

پزشک متخصص قلب در یاسوج اذعان داشت: استفاده از نمک در اغذیه‌ها بیداد می‌کند؛ به خصوص مصرف کباب در استان هر روز رو به افزایش است که علاوه بر چربی‌ها استفاده زیاد از نمک در اینگونه‌ها غذاها موجب ایجاد فشار و چربی خون می‌شود.

داودی در پایان یکی دیگر از دلایل مشکلات قلبی را کم‌توجهی به ورزش در میان سنین مختلف دانست و بیان داشت: کمتر می‌بینیم که ورزش صبحگاهی و دسته‌جمعی در استان وجود داشته باشد و تقریباً پارک‌ها که در همه جا محل ورزش همگانی است در استان و شهر ما خالی از وجود افراد برای مبارزه با بیمارها به خصوص بیماری‌های قلبی است.

مطالب داغ امروز :

روش های کاهش درد قاعدگی

دردهای حین عادت ماهانه زنان یکی از شایع‌ترین شکایات آنها در طول این دوره است. …

نقش استروژن در زنان چیست؟

سه هورمون استروژن مهم که در بدن خانم‌ها تولید می‌شوند، استریول، استرادیول و استرون هستند.استروژن‌ها …

لزوم محدود کردن مصرف پتاسیم در بیماران کلیوی

کلیه ها به عنوان تصفیه خانه های بدن فعال هستند و نقشی کلیدی در سلامت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *