پزشکان بدون مرز درمان
خانه / مشروح اخبار / جراحی زیبایی شادی بخش است
تلگرام

جراحی زیبایی شادی بخش است

تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که جراحی زیبایی مزایا و فواید روحی و روانی بسیار زیادی دارد.

امروزه جراحی پلاستیک و زیبایی در بسیاری از کشورهای جهان رایج شده است زیرا مردم سعی می کنند خودشان را شبیه ستاره های سینما و تلویزیون کنند. جراحی زیبایی انواع مختلفی دارد و به دلایل مختلف انجام می شود و در زندگی افراد تاثیر بسیار زیادی می گذارد.

کاهش وزن

افرادی که برای کاهش وزن، عملهای جراحی زیبایی مثل بای پس معده و یا لیپوساکشن انجام می دهند معمولا” به سرعت به وزن دلخواه خود می رسند و همین موضوع باعث می شود که این عملها از لحاظ روحی روانی تاثیر بسیار مثبتی در آنها بگذارد . زیرا همه ما وقتی ظاهر بهتری داریم احساس بهتری هم داریم .علاوه براین، انگیزه این افراد برای انجام فعالیتهای ورزشی بعد از عمل معمولا” خیلی بیشتر می شود.

پیوند مو

بنا به گزارش جامعه بین المللی جراحی ترمیم مو ، مردان و زنانی که از ریزش مو و طاسی رنج می برند معمولا” بیشتر از دیگران به افسردگی و مشکلات روحی دیگر مبتلا می شوند و برخی از آنها از حضور در جامعه خجالت می کشند در حالیکه وقتی عمل جراحی پیوند مو انجام می دهند اجتماعی تر می شوند زیرا ظاهر جدیدشان باعث می شود که آنها اعتماد به نفش بیشتر و احساس بهتری داشته باشند و در نتیجه بیشتر در فعالیتهای اجتماعی شرکت می کنند.

از بین بردن جای زخم و یا ایرادهای ظاهری دیگر

داشتن جای زخم و یا یک ایراد ظاهری قابل رویت در بدن و یا صورت یک فرد ، ممکن است باعث شود که او افسرده شود. چنین افرادی وقتی جراحی زیبایی انجام می دهند و این ایراد ظاهری آنها از بین می رود ، زندگیشان متحول می شود و احساس می کنند جامعه بهتر و راحت تر آنها را می پذیرد . در نتیجه بهبود قابل توجهی در روحیه آنها ایجاد می شود .

درکل اگر عمل جراحی زیبایی انجام شده بر روی یک فرد موفقیت آمیز و رضایت بخش باشد ، اعتماد به نفس او افزایش می یابد و تصویری که او از خودش دارد نیز بهتر می شود . بنابر تحقیقات انجام شده ، ۷۰ درصد از افرادی که عمل جراحی زیبایی انجام می دهند بعد از عمل از روحیه بهتر و اعتماد به نفس بیشتری برخوردار می شوند و در نتیجه شادتر زندگی می کنند.

تلگرام

مطالب داغ امروز :

نگاهی اجمالی بر خواص عناب

*  خواب آور است و بیخوابی را برطرف می کند بخصوص هسته عناب خواب آرو …

خواص عناب

عناب، ‌میوه‌ای است که علاوه بر خوشمزه بودن، خواص درمانی فراوانی دارد و سرشار از …