پزشکان بدون مرز درمان
خانه / مشروح اخبار / جراحی افزایش قد مورد تایید جراحان ارتوپدی نیست
تلگرام

جراحی افزایش قد مورد تایید جراحان ارتوپدی نیست

دبیر بیستمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران گفت: انجام عمل جراحی برای افزایش قد به هیچ وجه مورد تایید نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمد رازی بعد از ظهر سه شنبه در نشست خبری بیستمین کنگره سالیانه انجمن جراحان ارتوپدی ایران که قرار است از ۲۴ تا ۲۸ مهر ماه جاری در مرکز همایشهای برج میلاد برگزار شود، گفت: در این کنگره آخرین یافته های روز دنیا در رشته ارتوپدی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

وی با اشاره به حضور ۱۲ سخنران خارجی از کشورهای آمریکا، کاندا، فرانسه، آلمان، انگلستان، مجارستان و… در این کنگره، افزود: این افراد از چهره های شاخص و معروف ارتوپدی دنیا هستند که در این کنگره سخنرانی می کنند.

رازی با بیان اینکه تمامی جوانب حوزه ارتوپدی در این کنگره مورد بحث قرار می گیرند، گفت: بیماریهای مادرزادی ارتوپدی، ناراحتیهای مفصلی و عضلانی، آسیب دیدگیها و تروماهای ورزشی، شغلی یا ناشی از سوانح و اخلاق پزشکی از جمله موضوعاتی هستند که در این کنگره مورد توجه قرار دارند.

این فوق تخصص ارتوپدی با اشاره به برگزاری کارگاههای آموزشی در خلال برگزاری کنگره، افزود: علاوه بر متخصصان ارتوپدی، فیزیوتراپها و متخصصان طب فیزیکی و پزشکی ورزشی نیز می توانند در این کنگره شرکت کنند.

رئیس انجمن جراحان زانو و آرتروسکوپی درباره جایگاه ایران در دنیا و در حوزه ارتوپدی، توضیح داد: در برخی موارد نسبت به برخی کشورها در جایگاه بالاتری قرار داریم اما باید توجه داشت طب پزشکی امروز با تکنولوژی و مهندسی کاملا در هم آمیخته و پیشرفت پزشکی وابسته به تکنولوژی است. این مسئله در حوزه ارتوپدی بسیار پررنگ تر است چرا که ارتباط تنگاتنگ با تکنولوژی دارد.

وی افزود: خوشبختانه تا به امروز از نظر پروتزها، سلولهای بنیادی و آلوگرافت با مشکلی مواجه نبوده ایم. اکنون دو شرکت در داخل کشور به تولید آلوگرافت می پردازد و حتی توان صادرات آن را نیز دارد و سلولهای بنیادی مورد نیاز ما برای ترمیم برخی ناراحتی های غضروفی از سوی برخی مراکز نظیر رویان در اختیار ما قرار می گیرند.

دبیر بیستمین کنگره سالانه انجمن جراحان ارتوپدی ایران در پاسخ به پرسشی پیرامون اعمال جراحی افزایش قد، گفت: انجام اعمال جراحی برای افزایش قد، اندیکاسیون های خاصی دارد که عمده ترین آن مربوط به اختلاف طول دو اندام است، اما برای افزایش قد یک انسان سالم، اندیکاسیونی نداریم.

وی افزود: همانگونه که برخی افراد ممکن است اقدام به انجام عمل جراحی بینی نموده و در طی آن با عوارضی نیز روبرو شوند، جراحی افزایش قد برای زیبایی نیز به همین گونه عوارض بسیار بالایی دارد که آسیب به اعصاب پا و یا عفونت از جمله آنهاست. انجام اعمال جراحی افزایش قد به هیچ وجه از سوی جراحان ارتوپدی ایران تایید نمی شود.

رازی در پایان با بیان اینکه مردم دنیا به سمت افزایش وزن و کم تحرکی پیش می روند، گفت: متاسفانه افزایش وزن، فرد را دچار عوارضی می کند که آرتروز و پوکی استخوان از جمله آنهاست.

mehrnews

تلگرام

مطالب داغ امروز :

انواع چربی

در بدن ۲ نوع متفاوت چربی وجود دارد: چربی سفید و چربی قهوه ای . …

درد تیز در زیر پستان سمت چپ

درد تیز زیر پستان چپ در ناحیه سینه است بسیاری از ریشه های درد ممکن، …