پزشکان بدون مرز درمان
خبر فوری
خانه / مشروح اخبار / کمک به درمان انواع فلج با طب سوزنی
تلگرام

کمک به درمان انواع فلج با طب سوزنی

 یك متخصص طب سوزنی و داروهای گیاهی گفت: طب سوزنی در بهبود و درمان انواع فلج از جمله فلج های پس از سکته مغزی بسیار كمك كننده است.

دكتر امیر هومن كاظمی با بیان اینكه طب سوزنی در درمان عوارض مختلف پس از سکته مغزی از جمله فلج یک نیمه بدن، اختلال بلع و تکلم، اختلال در راه رفتن وسایر مشکلات حسی حرکتی یکی از بهترین روش هاست، افزود: ممكن است برخی بیماران پس از استفاده از طب سوزنی به طور كامل درمان شوند اما بعضی بیماران تنها بهبود نسبی بیدا می کنند.

وی ادامه داد: از طب سوزنی می توان برای کمک به درمان تمام بیماری های سیستم اعصاب از جمله پاركینسون، ام اس، بی خوابی ، سردردهای میګرنی و تیک های عصبی استفاده كرد. این روش همچنین برای افرادی که فلج ناشی از ضایعات مغزی یا مادرزادی دارند نیز كمك كننده است. حتی بیمارانی كه قطع نخاع شده اند نیز می توانند با استفاده از آن برخی از توانایی های خود را بازیابند.

این متخصص طب سوزنی و دارو های گیاهی اظهار كرد: بر اساس اندیكاسیون هایی كه سازمان جهانی بهداشت اعلام كرده علاوه بر بیماری های سیستم اعصاب طب سوزنی برای بیماری های روان وافسردګی، بیماری های عضلانی اسكلتی، دردهای ستون فقرات گردنی، كمر، شانه و بیماری های مفصلی، مشکلات قاعدګی و بیماری های ګوارشی و کاهش وزن نیز موثر است.

دكتر كاظمی اضافه كرد: طب سوزنی در درمان بیماری های پوستی مثل جوش و لك های صورت، نازایی و مشكلات جنسی، چاقی و لاغری، ترک سیګار و اعتیاد نیز نقش كمك كننده ای دارد.

وی با بیان اینكه طب سوزنی یك روش درمانی بدون عارضه است، افزود: طب سوزنی یكی از محبوب ترین و فراگیرترین شاخه های طب مكمل و جایگزین است كه به دلیل اثرات درمانی و بی عارضه بودن در چند دهه گذشته به سرعت در دنیا گسترش پیدا كرده است.

این عضوکمیته علمی فدراسیون جهانی طب سوزنی با بیان اینكه امروزه دانشګاه های بسیاری در سراسر دنیا طب سوزنی را بعنوان یک رشته تخصصی راه اندازی کرده اند در پایان تاکید کرد: پزشكانی كه می خواهند در این رشته فعالیت كنند باید آن را به صورت تخصصی یاد بگیرند.

isna

تلگرام

مطالب داغ امروز :

انواع چربی

در بدن ۲ نوع متفاوت چربی وجود دارد: چربی سفید و چربی قهوه ای . …

درد تیز در زیر پستان سمت چپ

درد تیز زیر پستان چپ در ناحیه سینه است بسیاری از ریشه های درد ممکن، …