پاورپوینت
************************************************************

کمک به درمان انواع فلج با طب سوزنی

مهر ۱۸, ۱۳۹۱ توسط :   موضوع : مشروح اخبار, جهان پزشكي, خبر پزشکی

 یک متخصص طب سوزنی و داروهای گیاهی گفت: طب سوزنی در بهبود و درمان انواع فلج از جمله فلج های پس از سکته مغزی بسیار کمک کننده است.

دکتر امیر هومن کاظمی با بیان اینکه طب سوزنی در درمان عوارض مختلف پس از سکته مغزی از جمله فلج یک نیمه بدن، اختلال بلع و تکلم، اختلال در راه رفتن وسایر مشکلات حسی حرکتی یکی از بهترین روش هاست، افزود: ممکن است برخی بیماران پس از استفاده از طب سوزنی به طور کامل درمان شوند اما بعضی بیماران تنها بهبود نسبی بیدا می کنند.

وی ادامه داد: از طب سوزنی می توان برای کمک به درمان تمام بیماری های سیستم اعصاب از جمله پارکینسون، ام اس، بی خوابی ، سردردهای میګرنی و تیک های عصبی استفاده کرد. این روش همچنین برای افرادی که فلج ناشی از ضایعات مغزی یا مادرزادی دارند نیز کمک کننده است. حتی بیمارانی که قطع نخاع شده اند نیز می توانند با استفاده از آن برخی از توانایی های خود را بازیابند.

این متخصص طب سوزنی و دارو های گیاهی اظهار کرد: بر اساس اندیکاسیون هایی که سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده علاوه بر بیماری های سیستم اعصاب طب سوزنی برای بیماری های روان وافسردګی، بیماری های عضلانی اسکلتی، دردهای ستون فقرات گردنی، کمر، شانه و بیماری های مفصلی، مشکلات قاعدګی و بیماری های ګوارشی و کاهش وزن نیز موثر است.

دکتر کاظمی اضافه کرد: طب سوزنی در درمان بیماری های پوستی مثل جوش و لک های صورت، نازایی و مشکلات جنسی، چاقی و لاغری، ترک سیګار و اعتیاد نیز نقش کمک کننده ای دارد.

وی با بیان اینکه طب سوزنی یک روش درمانی بدون عارضه است، افزود: طب سوزنی یکی از محبوب ترین و فراگیرترین شاخه های طب مکمل و جایگزین است که به دلیل اثرات درمانی و بی عارضه بودن در چند دهه گذشته به سرعت در دنیا گسترش پیدا کرده است.

این عضوکمیته علمی فدراسیون جهانی طب سوزنی با بیان اینکه امروزه دانشګاه های بسیاری در سراسر دنیا طب سوزنی را بعنوان یک رشته تخصصی راه اندازی کرده اند در پایان تاکید کرد: پزشکانی که می خواهند در این رشته فعالیت کنند باید آن را به صورت تخصصی یاد بگیرند.

isna

  • مجله پزشکی آسان طبهمکاران ما از نظرات و پیشنهادات شما استقبال می نمایند

نظر يا مطلب خود درباره اين مقاله را بفرماييد
اگر مي خواهيد تصويري در كنار نظر شما نشان داده شود اينجا را امتحان كنيد . gravatar