خانه / مشروح اخبار / داروی تقویت حافظه ریتالین اعتیاد آور است
مجله پزشکی

داروی تقویت حافظه ریتالین اعتیاد آور است

مسوول کمیته فرهنگی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی گفت: مصرف داروی ریتالین که برای تقویت حافظه مصرف می شود، بسیارخطرناک و اعتیاد آور است.

‘غلامرضا فتح آبادی’ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: داروی ریتالین اخیرا وارد بازار شده و بیشترین مصرف کنندگان آن دانش آموزان و دانشجویان هستند.

وی اضافه کرد: دانش آموزان و دانشجویان معتقدند با مصرف این دارو می توانند حافظه خود را بیش از گذشته تقویت کنند تا مطالب از ذهنشان بیرون نرود.

فتح آبادی اضافه کرد: داروی ریتالین را داروخانه های خاص فقط با نسخه پزشک ارائه می کنند که این موضوع نیز به شدت تحت نظارت و کنترل است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری استان مرکزی عنوان کرد: مصرف این دارو سبب گرایش و افزایش تمایل برای استفاده از مواد مخدر می شود.

وی ادامه داد: مصرف زیاد ریتالین می تواند به کاهش اشتها و سوء تغذیه، تب، تشنج و سردرد، نامنظم شدن ضربان قلب و تنفس، توهم و هذیان نیز منجر شود.

وی اظهار کرد: بیشتر قرص های مصرفی ریتالین به صورت قاچاق در دسترس عموم به ویژه جوانان قرار می گیرد که به علت احتمال تقلبی بودن می تواند عوارض بیشتر و جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد

مطالب داغ امروز :

آب قند باعث نفخ و دل درد نوزاد می شود

تا قبل از شش ماهگی به نوزادان، حتی آب قند ندهید ، استفاده از آب …

مشکلات شایع بارداری

گرچه حاملگی طبیعی با رضایت و خشنودی مادر همراه است اما گاهی ممکن است از …

مقدار لازم خواب برای کودک

خواب کودک و هر چه به آن مربوط می شود، از خواباندن او و بیداری …