پاورپوینت
************************************************************

داروی تقویت حافظه ریتالین اعتیاد آور است

خرداد ۳۰, ۱۳۹۱ توسط :   موضوع : مشروح اخبار, مطالب وبلاکها, اعتیاد

مسوول کمیته فرهنگی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی گفت: مصرف داروی ریتالین که برای تقویت حافظه مصرف می شود، بسیارخطرناک و اعتیاد آور است.

‘غلامرضا فتح آبادی’ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: داروی ریتالین اخیرا وارد بازار شده و بیشترین مصرف کنندگان آن دانش آموزان و دانشجویان هستند.

وی اضافه کرد: دانش آموزان و دانشجویان معتقدند با مصرف این دارو می توانند حافظه خود را بیش از گذشته تقویت کنند تا مطالب از ذهنشان بیرون نرود.

فتح آبادی اضافه کرد: داروی ریتالین را داروخانه های خاص فقط با نسخه پزشک ارائه می کنند که این موضوع نیز به شدت تحت نظارت و کنترل است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری استان مرکزی عنوان کرد: مصرف این دارو سبب گرایش و افزایش تمایل برای استفاده از مواد مخدر می شود.

وی ادامه داد: مصرف زیاد ریتالین می تواند به کاهش اشتها و سوء تغذیه، تب، تشنج و سردرد، نامنظم شدن ضربان قلب و تنفس، توهم و هذیان نیز منجر شود.

وی اظهار کرد: بیشتر قرص های مصرفی ریتالین به صورت قاچاق در دسترس عموم به ویژه جوانان قرار می گیرد که به علت احتمال تقلبی بودن می تواند عوارض بیشتر و جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد

  • مجله پزشکی آسان طبهمکاران ما از نظرات و پیشنهادات شما استقبال می نمایند

نظر يا مطلب خود درباره اين مقاله را بفرماييد
اگر مي خواهيد تصويري در كنار نظر شما نشان داده شود اينجا را امتحان كنيد . gravatar