خانه / مشروح اخبار / داروی تقویت حافظه ریتالین اعتیاد آور است

داروی تقویت حافظه ریتالین اعتیاد آور است

مسوول کمیته فرهنگی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی گفت: مصرف داروی ریتالین که برای تقویت حافظه مصرف می شود، بسیارخطرناک و اعتیاد آور است.

‘غلامرضا فتح آبادی’ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: داروی ریتالین اخیرا وارد بازار شده و بیشترین مصرف کنندگان آن دانش آموزان و دانشجویان هستند.

وی اضافه کرد: دانش آموزان و دانشجویان معتقدند با مصرف این دارو می توانند حافظه خود را بیش از گذشته تقویت کنند تا مطالب از ذهنشان بیرون نرود.

فتح آبادی اضافه کرد: داروی ریتالین را داروخانه های خاص فقط با نسخه پزشک ارائه می کنند که این موضوع نیز به شدت تحت نظارت و کنترل است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری استان مرکزی عنوان کرد: مصرف این دارو سبب گرایش و افزایش تمایل برای استفاده از مواد مخدر می شود.

وی ادامه داد: مصرف زیاد ریتالین می تواند به کاهش اشتها و سوء تغذیه، تب، تشنج و سردرد، نامنظم شدن ضربان قلب و تنفس، توهم و هذیان نیز منجر شود.

وی اظهار کرد: بیشتر قرص های مصرفی ریتالین به صورت قاچاق در دسترس عموم به ویژه جوانان قرار می گیرد که به علت احتمال تقلبی بودن می تواند عوارض بیشتر و جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد

مطالب داغ امروز :

نقش استروژن در زنان چیست؟

سه هورمون استروژن مهم که در بدن خانم‌ها تولید می‌شوند، استریول، استرادیول و استرون هستند.استروژن‌ها …

لزوم محدود کردن مصرف پتاسیم در بیماران کلیوی

کلیه ها به عنوان تصفیه خانه های بدن فعال هستند و نقشی کلیدی در سلامت …

با آنتی اکسیدان ها می توان کبد چرب را درمان کرد

یک مطالعه حیوانی که توسط محققان دانشگاه کلورادو صورت گرفته، نشان می دهد کلید درمان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *