پزشکان بدون مرز درمان
خانه / مشروح اخبار / داروی تقویت حافظه ریتالین اعتیاد آور است
تلگرام

داروی تقویت حافظه ریتالین اعتیاد آور است

مسوول كمیته فرهنگی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مركزی گفت: مصرف داروی ریتالین كه برای تقویت حافظه مصرف می شود، بسیارخطرناك و اعتیاد آور است.

‘غلامرضا فتح آبادی’ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: داروی ریتالین اخیرا وارد بازار شده و بیشترین مصرف كنندگان آن دانش آموزان و دانشجویان هستند.

وی اضافه كرد: دانش آموزان و دانشجویان معتقدند با مصرف این دارو می توانند حافظه خود را بیش از گذشته تقویت كنند تا مطالب از ذهنشان بیرون نرود.

فتح آبادی اضافه كرد: داروی ریتالین را داروخانه های خاص فقط با نسخه پزشك ارائه می كنند كه این موضوع نیز به شدت تحت نظارت و كنترل است.

مدیركل امور اجتماعی استانداری استان مركزی عنوان كرد: مصرف این دارو سبب گرایش و افزایش تمایل برای استفاده از مواد مخدر می شود.

وی ادامه داد: مصرف زیاد ریتالین می تواند به كاهش اشتها و سوء تغذیه، تب، تشنج و سردرد، نامنظم شدن ضربان قلب و تنفس، توهم و هذیان نیز منجر شود.

وی اظهار كرد: بیشتر قرص های مصرفی ریتالین به صورت قاچاق در دسترس عموم به ویژه جوانان قرار می گیرد كه به علت احتمال تقلبی بودن می تواند عوارض بیشتر و جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد

تلگرام

مطالب داغ امروز :

نگاهی اجمالی بر خواص عناب

*  خواب آور است و بیخوابی را برطرف می کند بخصوص هسته عناب خواب آرو …

خواص عناب

عناب، ‌میوه‌ای است که علاوه بر خوشمزه بودن، خواص درمانی فراوانی دارد و سرشار از …