پزشکان بدون مرز درمان
خبر فوری
خانه / مامایی / تقویت قدرت باروری مردان با ژل كمك كننده اسپرم
مجله پزشکی

تقویت قدرت باروری مردان با ژل كمك كننده اسپرم

دانشمندان انگلیسی موفق به دستیابی به بینش های جدید در مورد دلایل ناباروری مردان شده اند كه نویددهنده درمان های جدید در آینده است.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، باروری مردان تا پیش از این تا میزان زیادی نادیده گرفته شده و اغلب زنان مجبور به مصرف داروهای سنگین یا انجام روشهای پرهزینه و تهاجمی بودند. این در حالی است كه نیمی از مشكل ناباروری در میان زوج ها مربوط به مردان است.

اكنون بررسی یك جنبه حیاتی باروری مردان كه چگونگی شناور بودن سلولهای اسپرم بوده، دانشمندان دانشگاه بیرمنگام را قادر به شناسایی درمانهای بالقوه جدید برای تشدید سلولهای باروركننده مرد كرده است.

این دانشمندان موفق به شناسایی نوعی تركیبات شیمیایی شده اند كه قابلیت شناوری سلول های اسپرم را افزایش داده و به باور دانشمندان می تواند به افزایش تعداد سلولهای دارای قابلیت دستیابی به تخمك كمك كند.

محققان در حال حاضر در حال استفاده از این تركیبات برای تولید یك ژل جدید هستند كه شانس باروری طبیعی را بدون نیاز به روشهای پرهزینه ای مانند لقاح مصنوعی، افزایش دهد.

این پژوهش همچنین می تواند به پزشكان در انتخاب سلول های سالمتر برای استفاده در روشهای كمكی مانند لقاح مصنوعی و تلقیح داخل رحمی كمك كند.

درمانهای باروری اساسا بر پایه كمك به اسپرم در دستیابی به تخمك است. اكثر این درمان ها شامل انجام عملیات تهاجمی بر روی زنان حتی در صورت سالم بودن آنها است.

دانشمندان اكنون در مراحل اولیه آزمایش هایی هستند كه باعث شناور شدن اسپرم های بیشتر در گردنه رحم می شود بدین معنی كه اسپرم بیشتری قادر به ورود در رحم خواهد بود. این كار باعث افزایش قدرت باروری خواهد شد.

دانشمندان در آزمایش های خود دریافتند كه سلولهای موفق تر اسپرم به شیوه های خاص، خود را حركت می دهند. آنها اكنون در تلاش برای ثبت مولكولهایی هستند كه قادر به افزایش این حركت اسپرم ها با هدف تركیب آنها در یك ژل هستند تا زوجها بتوانند از آن برای افزایش قدرت باروری مردان استفاده كنند.

مطالب داغ امروز :

چگونه بعد از زایمان وزن خود را کاهش دهیم

شاید فکر کنید کمتر غذا خوردن کمکتان می کند سریعتر وزن کم کنید، اما متاسفانه …

روش های درمان سرطان پستان

انواع درمان استاندارد مورد استفاده در سرطان پستان عبارتند از: 1)عمل جراحي 2) راديو تراپي …