خانه / مشروح اخبار / «زنجبیل» خاصیت ضد لخته شدن خون و کاهش کلسترول دارد
مجله پزشکی

«زنجبیل» خاصیت ضد لخته شدن خون و کاهش کلسترول دارد

یک کارشناس تغذیه در خصوص خواص دارویی “زنجبیل”، گفت: زنجبیل دارای خاصیت ضد لخته شدن خون و کاهش کلسترول می باشد که می تواند برای پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی مفید باشد.

 

 

یوسف نقیایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه یزد، گفت: زنجبیل از گیاهان دارویی است که سابقه مصرف آن به چندین قرن پیش برمی گردد و هر صد گرم آن حاوی ۷۰ کالری است که عمده آن به خاطر وجود کربوهیدرات موجود در آن است و مقدار ناچیزی پروتئین و فیبر نیز دارد.

وی افزود: اگر زنجبیل به صورت آسیاب شده و پودر استفاده شود، مقدار انرژی آن بسیار افزایش یافته و به میزان ۳۰۰ کیلو کالری می رسد و حاوی پتاسیم بالایی خواهد بود.

وی افزود: زنجبیل خاصیت ضد نفخ و ضد التهاب دارد و در درمان زخم معده نیز استفاده می شود. همچنین حاوی مواد آنتی اکسیدانی بوده و به همین علت در پیشگیری از بروز برخی سرطان ها خصوصا سرطان دستگاه گوارش بسیار مناسب است.

این کارشناس تغذیه درباره موارد منع مصرف زنجبیل بیان کرد: مصرف زنجبیل برای کودکان زیر ۲ سال توصیه نمی شود. همچنین به دلیل احتمال تداخل با داروهای رقیق کننده خون مثل وارفارین بهتر است استفاده نشود.

isna

مطالب داغ امروز :

نگاهی اجمالی بر خواص عناب

*  خواب آور است و بیخوابی را برطرف می کند بخصوص هسته عناب خواب آرو …

خواص عناب

عناب، ‌میوه‌ای است که علاوه بر خوشمزه بودن، خواص درمانی فراوانی دارد و سرشار از …

خواص پرتقال

۱-  کسانی که یرقان دارند هر ساعت یک عدد لیمو شیرین بخورند. ۲-  مالیدن پوست …