پزشکان بدون مرز درمان
خانه / مشروح اخبار / 60 درصد از افرادی كه با رایانه كار می كننددچار مشكلات اسكلتی و عضلانی می شوند
تلگرام

60 درصد از افرادی كه با رایانه كار می كننددچار مشكلات اسكلتی و عضلانی می شوند

دبیر علمی پانزدهمین كنگره طب فیزیكی ، توانبخشی و الكترود یاگنوز ایران گفت : 60 درصد از افرادی كه با رایانه كار می كنند به علت بد نشستن پشت میز رایانه دچار مشكلات اسكلتی و عضلانی می شوند.

دكتر احمد رئیس السادات امروز در نشست خبری پانزدهمین كنگره طب فیزیكی ، توانبخشی و الكترود یاگنوز ایران در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس تحقیقات انجام شده بیش از60 درصد

این افراد به دلیل عدم استفاده صحیح از ابزار كار چون میز رایانه دچار بیماری های عضلانی و اسكلتی می شوند.

وی ادامه داد: این افراد دچار دردهای گردنی، گزگز و خواب رفتگی انگشتان، گرفتگی عضلات ساق پا و دچار كمر درد می شوند ، انجام حركات كششی مناسب، استراحت كافی در فواصل استفاده از رایانه و صحیح نشستن پشت سیستم‌های رایانه‌ای برای كاهش این مشكلات مناسب است.

دبیر انجمن طب فیزیكی و توانبخشی خاطر نشان كرد :این افراد در مدت زمانی كه از دستگاه استفاده می كنند می بایستی در فواصل زمانی به بدن خود استراحت دهند و هر چند دقیقه از پشت میز رایانه بلند شوند.

رئیس السادات خاطر نشان كرد : یكی از ویژگی های این كنگره حضور استادانی از كشورهای آمریكا ، آلمان و انگلیس است ،همچنین پروفسور سینكی دانشمند ایرانی الاصل در حوزه پوكی استخوان آخرین مطالب پزشكی را ارایه خواهد داد .

وی یاد آور شد : پروفسور میكل فریفر ار آلمان بحث ویتامین دی و بیماری های غدد و بیماری اسكلتی و عضلانی را ارایه می كند همچنین دكتر نعمت بخش از انگلستان در زمینه درد و اداره درد مباحث را ارایه خواهد كرد .

دبیر انجمن طب فیزیكی و توانبخشی ایران اشاره كرد : 300 مقاله علمی به دبیر خانه پانزدهمین كنگره طب فیزیكی و توانبخشی ارسال شده است كه220 مقاله مورد پذیرش واقع شده و 70 سخنرانی توسط اساتید برجسته و متخصصان این رشته به مخاطبان ارایه می شود.

رئیس السادات گفت : در این كنگره كارگاه سونوگرافی و كاربرد آن در طب فیزیكی ، كارگاه توانبخشی در كودكان ، كارگاه دیو فید بك ، كارگاه كرانیال ، لیزر تراپی برگزار خواهد شد .

وی اضافه كرد : محورهای مورد بررسی در این كنگره سندرم درد و روشهای مداخله در طب فیزیكی ، تازه های الكترود یاگنوز و نوار عضله ، تازه های توانبخشی سیستم عصبی ، طب ورزشی و ورزش درمانی ، آتروز و پروتز ، طب فیزیكی است .

رئیس السادات گفت :در این كنگره دو پنل تخصصی در خصوص دو موضوع مغفول در این حوزه از جمله پرستاری و توانبخشی و آموزش پزشكی در طب فیزیكی و توانبخشی را نیز برگزار می شود .

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی اظهار داشت : از اهداف مهم این كنگره ارایه پتانسیل و قابلیت های این رشته برای همكاران رشته های فیزیوتراپی ، كار درمانی ، گفتار درمانی ، همكاری بین بخشی و عملكرد تیمی ، نورلوژی ، طب ورزشی ، روان پزشكی است .

تلگرام

مطالب داغ امروز :

نوزادان از حس لامسه برای شناخت دنیای اطرافشان استفاده میکنند

حس لامسه یکی از اولین حواسی است که در زمان تولد نوزاد رشد میکند و …

سکسکه نوزادان

سکسکه در نوزادان بسیار شایع است. مطالعات نشان میدهد که در واقع سکسکه کردن میتواند …