خانه / مشروح اخبار / آنتی اکسیدانها و پیشگیری از سرطان
مجله پزشکی

آنتی اکسیدانها و پیشگیری از سرطان

آنتی اکسیدانها از سلولها در برابر آسیبهای ناشی از مولکولهای ناپایدار ( یا همان رادیکالهای آزاد ) محافظت می کنند. مولکولهای ناپایدار ممکن است باعث ایجاد امراضی چون بیماریهای قلبی، دیابت و سرطان شوند و آنتی اکسیدانها می توانند این نوع مولکولها را پایدار و خنثی کنند.

 
 
رادیکالهای آزاد، مولکولهایی اند که آخرین لایه الکترونی آنها تکمیل نبوده و به همین دلیل به لحاظ شیمیایی فعالتر از دیگر مولکولها می باشند.
 تماس با برخی از عوامل محیطی مانند دود سیگار یا تشعشعات از جمله تابش بیش از حد نور خورشید می تواند منجر به تشکیل مولکولهای ناپایدار یا همان رادیکالهای آزاد شود. مهمترین شکل رادیکالهای آزاد در بدن انسان ، اکسیژن است .
 
زمانی که مولکول اکسیژن ( o2 ) از نظر الکتریکی شارژ می شود، تبدیل به رادیکال آزاد شده و تمایل دارد که الکترونها را از دیگر مولکولها برباید. این پدیده باعث آسیب رسیدن به دی ان ای ( dna ) و دیگر مولکولها می شود. با گذشت زمان، این آسیبها ممکن است برگشت ناپذیر شده و منجر به بیماریهایی از قبیل سرطان، بیماریهای قلبی و دیگر بیماریها شود. آنتی اکسیدانها با خنثی کردن بار الکتریکی رادیکالهای آزاد، مانع از ربودن الکترونها از دیگر مولکولها می
 شوند. آنتی اکسیدانها موجب تقویت سامانه دفاعی بدن شده و از میزان ابتلا به سکته ها و عفونتها می کاهد.
 
آنتی اکسیدانها در میوه ها، سبزیجات و نیز غلات به وفور یافت می شوند. مهمترین انواع آنتی اکسیدانها و منابع غذایی آنها عبارتند از:
 بتاکاروتن که در بسیاری از میوه ها و سبزیجات زردرنگ مانند سیب زمینی ، هویج ، طالبی ، کدو تنبل ، زردآلو ، کدو حلوایی و انبه وجود دارد.
 برخی از سبزیجات برگدار سبزرنگ مانند کلم سبز و اسفناج نیز سرشار از بتاکاروتن اند.

مطالب داغ امروز :

زنبوردرمانی چیست؟

در جهان، درمانگران و محققان زیادی درباره تاثیر زنبوردرمانی برای تسکین و بهبود دردهای قاعدگی …

درمان رگ‌های واریسی با لیزر

پزشک متخصص قلب ممکن است به بیمار توصیه کند در صورت دردناک شدن رگ‌های واریسی …

در زمان حاملگی این مواد غذایی را بخورید

خوردن مواد غذایی سالم برای تغذیه جنین بسیار مهم است چون به نوزاد هم از …