پزشکان بدون مرز درمان
خبر فوری
خانه / مشروح اخبار / انجام لیزر پس از سزارین برای درمان زخم باعث كاهش درد می شود
مجله پزشکی

انجام لیزر پس از سزارین برای درمان زخم باعث كاهش درد می شود

رییس انجمن علمی پزشكی لیزری ایران گفت: این انجمن درصدد است زمینه استفاده وسیع تر از لیزر برای درمان زخمها و جای آنها را فراهم كند.

 

 
دكتر سهیلا مكملی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا، افزود: مادران بلافاصله پس از به دنیا آوردن فرزند خود باید با او در ارتباط باشد اما درد ناشی از سزارین باعث كاهش میزان این ارتباط می شود به گونه ای كه مادر معمولا در شیردهی دچار اشكال می شود. در نتیجه بسیاری از آنان، كودكان خود را با شیرخشك تغذیه می كنند.
وی با بیان اینكه درمان لیزری روی زخم، بهداشت عمومی مادر و كودك را افزایش می دهد، گفت: لیزر كردن زخم مادران به فاصله كوتاهی از انجام عمل سزارین باعث می شود درد آنان پس از لیزر، كمتر شود و مادران براحتی بتوانند با فرزند خود ارتباط برقرار كنند. حتی شیر مادرانی كه كم است بر اثر تابش لیزر ترمیمی افزایش می یابد.
رییس انجمن علمی پزشكی لیزری ایران افزود: یكی از اهداف انجمن استفاده از لیزر ترمیمی در تمام جراحی هاست چرا كه انجام این كار باعث كاهش درد بیماران، بهبودی سریع تر و بازگشت زودتر آنان به محیط اجتماعی شده و باعث كاهش هزینه های اجتماعی ناشی از جراحی كارمندان می شود.
وی در ادامه گفت: مطالعه انجمن علمی پزشكی لیزری ایران درباره درمان زخم جراحی سزارین با استفاده از لیزر در سال ۲۰۰۷ در كنگره جهانی لیزر اروپا ارائه و به عنوان مطالعه برتر انتخاب شد.
مكملی درباره اقدامات انجمن علمی پزشكی لیزری ایران در جهت رواج استفاده از لیزر اظهار كرد: متاسفانه بسیاری از پزشكان بدون گذراندن دوره های آموزشی از لیزر استفاده می كنند. در این جهت انجمن علمی پزشكی لیزری ایران برنامه های آموزشی را برگزار می كند. از طرف دیگر با برپا كردن كنگره ها و اطلاع رسانی از طریق رسانه ها قصد آگاه سازی بیماران درباره تاثیرات استفاده از لیزر در درمان زخمهای جراحی ها را دارد.

 
isna

مطالب داغ امروز :

پارگی پرده گوش

پرده گوش قسمتی از ساختار شنوایی ماست که گوش خارجی را از گوش میانی جدا …

دستگاه بخور

دستگاههای بخور، با ایجاد رطوبت ، می توانند از خشکی پوست بدن و مخاط بینی …