آرتیما
************************************************************

ترفندهایی برای کاهش خارش های ناشی از نیش حشرات

مرداد ۲۵, ۱۳۹۰ توسط :   موضوع : مشروح اخبار, بهداشت, جهان پزشكي, خبر پزشکی

اگر از نیش حشرات کلافه شده اید و یا واقعا نمی خواهید به آشپزخانه ای برای پشه های حریص و گرسنه تبدیل شوید، می توانید با چند راهکار طبیعی سلاح این موجودات موذی و نامرئی را بی تاثیر کنید.

 

 

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، اگر از خودتان پرسیده اید که چرا طبیعت این خون آشام های مزاحم را در خود پرورش می دهد باید بدانید که همین طبیعت راه های مقابله با آنان را نیز درخود دارد.

پایگاه اینترنتی کامن سنس در مقاله جدیدی این ترفندهای طبیعی برای مقابله با کاهش خارش محل نیش حشرات را توضیح داده است که عبارتند از:

پس از نیش زدن پشه به محضی که توانستید روی محل گزیدگی را سرکه سیب بمالید. اگر گزیدگی در بیشتر قسمت های بدن شما ایجاد شده می توانید داخل وان حمام را از آب گرم پرکنید و داخل آن دو تا سه فنجان سرکه سیب بریزید و درون وان مدتی قرار بگیرید.

می توانید قسمت داخلی پوست موز را روی محل نیش پشه قرار دهید تا به سرعت خارش پوست متوقف شود.

برای بهبود گزیدگی های بزرگ که موجب تورم و خارش شدید پوست مثل کهیر می شوند خمیری از جوش شیرین و آب تهیه کنید و سپس این خمیر را به آرامی روی محل گزیدگی قرار دهید.

قراردادن یک برش تازه از پیاز روی محل گزیدگی به مدت چند دقیقه می تواند خارش پوست را برطرف کند البته پس از بهبودی پوست خود را آب بکشید.

گاهی اوقات خمیر دندان با طعم نعناع هم می تواند مفید باشد و قرارداد آن روی محل گزیدگی تورم و خارش محل گزیدگی را کاهش دهد.

اگر در اثر گزیدگی یا خارش زیاد پوست شما خراشیده شده مقدار کمی لیمو یا آب لیمو را روی محل خراشیدگی قرار دهید تا زخم ایجاد شده بهبود یابد و عفونت نکند. شاید این کار اندکی موجب سوزش شود اما تاثیر مفیدی دارد.

 

isna

  •  وی طبهمکاران ما از نظرات و پیشنهادات شما استقبال می نمایند

نظر يا مطلب خود درباره اين مقاله را بفرماييد
اگر مي خواهيد تصويري در كنار نظر شما نشان داده شود اينجا را امتحان كنيد . gravatar