پزشکان بدون مرز درمان
خبر فوری
خانه / مشروح اخبار / ترفندهایی برای كاهش خارش های ناشی از نیش حشرات
تلگرام

ترفندهایی برای كاهش خارش های ناشی از نیش حشرات

اگر از نیش حشرات كلافه شده اید و یا واقعا نمی خواهید به آشپزخانه ای برای پشه های حریص و گرسنه تبدیل شوید، می توانید با چند راهكار طبیعی سلاح این موجودات موذی و نامرئی را بی تاثیر كنید.

 

 

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، اگر از خودتان پرسیده اید كه چرا طبیعت این خون آشام های مزاحم را در خود پرورش می دهد باید بدانید كه همین طبیعت راه های مقابله با آنان را نیز درخود دارد.

پایگاه اینترنتی كامن سنس در مقاله جدیدی این ترفندهای طبیعی برای مقابله با كاهش خارش محل نیش حشرات را توضیح داده است كه عبارتند از:

پس از نیش زدن پشه به محضی كه توانستید روی محل گزیدگی را سركه سیب بمالید. اگر گزیدگی در بیشتر قسمت های بدن شما ایجاد شده می توانید داخل وان حمام را از آب گرم پركنید و داخل آن دو تا سه فنجان سركه سیب بریزید و درون وان مدتی قرار بگیرید.

می توانید قسمت داخلی پوست موز را روی محل نیش پشه قرار دهید تا به سرعت خارش پوست متوقف شود.

برای بهبود گزیدگی های بزرگ كه موجب تورم و خارش شدید پوست مثل كهیر می شوند خمیری از جوش شیرین و آب تهیه كنید و سپس این خمیر را به آرامی روی محل گزیدگی قرار دهید.

قراردادن یك برش تازه از پیاز روی محل گزیدگی به مدت چند دقیقه می تواند خارش پوست را برطرف كند البته پس از بهبودی پوست خود را آب بكشید.

گاهی اوقات خمیر دندان با طعم نعناع هم می تواند مفید باشد و قرارداد آن روی محل گزیدگی تورم و خارش محل گزیدگی را كاهش دهد.

اگر در اثر گزیدگی یا خارش زیاد پوست شما خراشیده شده مقدار كمی لیمو یا آب لیمو را روی محل خراشیدگی قرار دهید تا زخم ایجاد شده بهبود یابد و عفونت نكند. شاید این كار اندكی موجب سوزش شود اما تاثیر مفیدی دارد.

 

isna

تلگرام

مطالب داغ امروز :

انواع چربی

در بدن ۲ نوع متفاوت چربی وجود دارد: چربی سفید و چربی قهوه ای . …

درد تیز در زیر پستان سمت چپ

درد تیز زیر پستان چپ در ناحیه سینه است بسیاری از ریشه های درد ممکن، …