پزشکان بدون مرز درمان
خانه / مشروح اخبار / اعتباربخشي بيمارستان‌ها براساس ارزشيابي‌ اورژانس‌ها
تلگرام

اعتباربخشي بيمارستان‌ها براساس ارزشيابي‌ اورژانس‌ها

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با اشاره به تشكيل تيم‌هاي بازرسي ويژه از اورژانس‌هاي بيمارستاني، از اعتبار بخشي بيمارستان‌ها در سال جاري بر اساس ارزشيابي اورژانس‌هاي بيمارستاني خبر داد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا – منطقه کرمانشاه، سيد حسن امامي رضوي درنشست اعضاي هيات رئيسه دانشگاه‌هاي علوم پزشکي استانهاي ايلام، کردستان، کرمانشاه و همدان، ارتقاي کيفي و كمي اورژانس‌هاي بيمارستاني را از مهم‌ترين اولويت‌هاي وزارت بهداشت عنوان كرد و گفت: در اين راستا تلاش مي‌شود تا در سال جاري حدود 100 اورژانس را نوسازي و يا بازسازي کنيم که البته در اين راستا تا کنون حدود 26 اورژانس به بهره‌برداري رسيده است.

وي در ادامه افزود: مساله ديگر که از اهميت زيادي برخوردار است، ايجاد تيم‌هاي بازرسي ويژه در جهت ارزشيابي اورژانس‌هاست و بدون شک در اين بخش درسال جاري اعتباربخشي و ارزش‌دهي به اين مراکز بر اساس اين بازديد‌ها صورت مي‌گيرد.

امامي رضوي با اشاره به طرح آمايش سرزمين در بحث بهداشت و درمان ادامه داد: با اجرايي شدن اين موضوع، نيازهاي اصلي کشور پوشش داده شده و از اعمال سليقه شخصي در مباحث بهداشت و درمان جلوگيري مي‌شود.

معاون درمان وزير بهداشت با اشاره به قطب‌هاي درماني در کشور نيز گفت: در بحث مديريت درمان استفاده از ظرفيت‌هاي استان‌هاي مجاور در مديريت درمان بسيار موثر است. اين موضوع قبل از اعمال سياست‌هاي قطب بندي نيز به صورت خودجوش ميان بيمارستان‌ها در استان‌هاي همجوار صورت گرفته است. وزارت بهداشت نيز به دنبال نظام‌مند کردن اين مراودات و ارتقا کيفيت خدمات درماني در اين بيمارستان‌هاست.

وي در اين باره ادامه داد: در بحث قطب بندي، استان‌هايي که از لحاظ مباحث اقليمي و سلامت نسبتا مشترک هستند در کنار يکديگر قرار مي‌گيرند.

در ادامه دکتر محمدرضا نيکبخت، رييس دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه نيز با اشاره به قابليت‌هاي بهداشتي – درماني اين استان گفت: به دنبال مطرح کردن گام به گام استان کرمانشاه به عنوان قطب درماني غرب کشور هستيم.

وي ادامه داد: استان کرمانشاه در بخش‌هاي مختلف توانايي و پتانسيل بالايي دارد که مي‌تواند به استان‌هاي همجوار خدمات‌رساني کند.

تلگرام

مطالب داغ امروز :

نوزادان از حس لامسه برای شناخت دنیای اطرافشان استفاده میکنند

حس لامسه یکی از اولین حواسی است که در زمان تولد نوزاد رشد میکند و …

سکسکه نوزادان

سکسکه در نوزادان بسیار شایع است. مطالعات نشان میدهد که در واقع سکسکه کردن میتواند …