خانه / مشروح اخبار / اعتباربخشی بیمارستان‌ها براساس ارزشیابی‌ اورژانس‌ها
مجله پزشکی

اعتباربخشی بیمارستان‌ها براساس ارزشیابی‌ اورژانس‌ها

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تشکیل تیم‌های بازرسی ویژه از اورژانس‌های بیمارستانی، از اعتبار بخشی بیمارستان‌ها در سال جاری بر اساس ارزشیابی اورژانس‌های بیمارستانی خبر داد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا – منطقه کرمانشاه، سید حسن امامی رضوی درنشست اعضای هیات رئیسه دانشگاه‌های علوم پزشکی استانهای ایلام، کردستان، کرمانشاه و همدان، ارتقای کیفی و کمی اورژانس‌های بیمارستانی را از مهم‌ترین اولویت‌های وزارت بهداشت عنوان کرد و گفت: در این راستا تلاش می‌شود تا در سال جاری حدود ۱۰۰ اورژانس را نوسازی و یا بازسازی کنیم که البته در این راستا تا کنون حدود ۲۶ اورژانس به بهره‌برداری رسیده است.

وی در ادامه افزود: مساله دیگر که از اهمیت زیادی برخوردار است، ایجاد تیم‌های بازرسی ویژه در جهت ارزشیابی اورژانس‌هاست و بدون شک در این بخش درسال جاری اعتباربخشی و ارزش‌دهی به این مراکز بر اساس این بازدید‌ها صورت می‌گیرد.

امامی رضوی با اشاره به طرح آمایش سرزمین در بحث بهداشت و درمان ادامه داد: با اجرایی شدن این موضوع، نیازهای اصلی کشور پوشش داده شده و از اعمال سلیقه شخصی در مباحث بهداشت و درمان جلوگیری می‌شود.

معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به قطب‌های درمانی در کشور نیز گفت: در بحث مدیریت درمان استفاده از ظرفیت‌های استان‌های مجاور در مدیریت درمان بسیار موثر است. این موضوع قبل از اعمال سیاست‌های قطب بندی نیز به صورت خودجوش میان بیمارستان‌ها در استان‌های همجوار صورت گرفته است. وزارت بهداشت نیز به دنبال نظام‌مند کردن این مراودات و ارتقا کیفیت خدمات درمانی در این بیمارستان‌هاست.

وی در این باره ادامه داد: در بحث قطب بندی، استان‌هایی که از لحاظ مباحث اقلیمی و سلامت نسبتا مشترک هستند در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند.

در ادامه دکتر محمدرضا نیکبخت، رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز با اشاره به قابلیت‌های بهداشتی – درمانی این استان گفت: به دنبال مطرح کردن گام به گام استان کرمانشاه به عنوان قطب درمانی غرب کشور هستیم.

وی ادامه داد: استان کرمانشاه در بخش‌های مختلف توانایی و پتانسیل بالایی دارد که می‌تواند به استان‌های همجوار خدمات‌رسانی کند.

مطالب داغ امروز :

چرا کاهو را با سکنجبین میخوریم؟

کاهو سرد و تر است و سکنجبین مزاج گرم و خشک دارد به این دلیل …

نگذارید موهایتان سفید شود

درمان‌های خانگی خوبی برای کندتر کردن روند سفید شدن موها وجود دارد. اگر واقعاً دوست …

کیست های تخمدان را بشناسیم

کیست های تخمدان کیسه پر از مایع است که در داخل و یا در سطح …