پزشکان بدون مرز درمان
خانه / مشروح اخبار / عوارض بوتاكس كوتاه مدت است
تلگرام

عوارض بوتاكس كوتاه مدت است

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز گفت: معمولا در یك تا سه درصد موارد تزریق بوتاكس، افتادگی پلك و یا ابرو مشاهده می شود كه این عوارض پس از گذشت ۲ تا ۶ هفته كاهش می یابند.
دكتر سیما رسائی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا منطقه خوزستان، اظهار كرد: استفاده از داروها و یا انجام عمل جراحی علاوه بر این كه فوایدی دارند، ممكن است عوارضی منفی هم به همراه داشته باشند. معمولا آثار منفی روش های درمانی بسیار اندك است به عنوان مثال استفاده از روش بوتاكس ممكن است در موارد اندكی آثاری منفی ایجاد كند ولی این موارد اندك دلیل قانع كننده ای برای كنار گذاشتن این روش نیست.
وی افزود: حساسیت بدن فرد، استفاده از مواد نامناسب و یا تزریق نادرست از مهمترین دلایلی است كه موجب می شود روش بوتاكس عوارضی منفی داشته باشد. این عوارض در صورت بروز باید به دقت بررسی شوند تا علت آنها مشخص شود.
رسائی تصریح كرد: در صورت استفاده صحیح و به موقع از یك دارو و یا یك عمل جراحی، قطعا عوارض منفی آن نیز كاهش می یابد بوتاكس نیز یكی از این روش هاست كه باید پس از بررسی كامل از سوی متخصص اعمال شود.
این متخصص پوست ادامه داد: عوارض پس از تزریق بوتاكس معمولا كوتاه مدت است و به صورت كبودی و درد در ناحیه تزریق مشاهده می شوند. همچنین تزریق بوتاكس در برخی افراد موجب ابتلا به درد در ناحیه پیشانی می شود و در عین حال مواردی مشاهده شده كه سردرد افراد مبتلا به میگرن با تزریق بوتاكس كاهش یافته است.
وی اظهار كرد: افتادگی پلك و یا ابروها از جمله عوارض اجتناب ناپذیر این روش درمانی است كه معمولا پس از تزریق بوتاكس در یك تا سه درصد افراد مشاهده می شود البته این عوارض كوتاه مدت هستند و با گذشت ۲ تا ۶ هفته پس از تزریق رفع می شوند.
رسائی گفت: زمانی كه فردی روش بوتاكس را انتخاب و به مطب پزشك مراجعه می كند، پزشك موظف است فواید و عوارض ناشی از این روش را برای بیمار تشریح كند و در نهایت انتخاب با بیمار است.

isna

تلگرام

مطالب داغ امروز :

علل گزگز و داغ شدن کف پا

– پا درد – خارش – کرختی یا بی‌حسی و ضعف رفتن پا – گرفتگی …

مهمترین علل خواب رفتن دست و پا

1- خواب رفتن بدنبال از فشار خارجی به عصب محیطی حتما تا به حال برای …