پزشکان بدون مرز درمان
خبر فوری
خانه / مشروح اخبار / چگونه با مبتلایان به بدبینی مرضی برخورد كنیم؟
تلگرام

چگونه با مبتلایان به بدبینی مرضی برخورد كنیم؟

 مدیر گروه روانپزشكی بیمارستان امام حسین(ع) توصیه كرد: حساسیت های مبتلایان به بدبینی مرضی را با نوع رفتارتان افزایش ندهید چون تحریك نكردن این بیماران در كنار درمانهای دارویی می تواند در درمان آنان موثر باشد.
دكتر مهدی صمیمی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا، افزود: با توجه به آن كه مبتلایان به بدبینی مرضی، بیمار هستند باید آنان را به درمان این بیماری سوق داد این در حالیست كه آنان نیاز به درمان دارویی دارند و با این درمان، علائم بیماری آنان كنترل می شود اما متاسفانه برخی از آنان قبول ندارند كه بیمار هستند.
مدیر گروه روانپزشكی بیمارستان امام حسین(ع) افزود: در این شرایط خانواده ها باید سعی كنند كه آنان را برای درمان بیماری شان تشویق كنند و گاهی اوقات برای موفقیت در این كار لازم است با روانپزشك درباره چگونگی جلب همكاری بیمار مشورت كنند.
صمیمی با بیان اینكه سوءظن مرضی در بیماریهایی مانند بدبینی مرضی یا اختلالات هذیانی رخ می دهد، تاكید كرد: بدبینی در بین مبتلایان به بسیاری از بیماری های روانپزشكی دیگر مانند اسكیزوفرنی، اختلالات دوقطبی و افسردگی نیز دیده می شود.
وی درباره بدبینی مرضی گفت: فرد مبتلا به این بیماری نسبت به فرد یا افرادی از میان اطرافیان خود دچار سوءظن می شود. این سوءظن می تواند اشكال مختلف داشته باشد. به عنوان نمونه ممكن است به شكل احساس حسادت و خیانت بروز كند یا بیمار گمان كند كه عده ای از اطرافیان قرار است به او آسیب برسانند یا درباره اش بدگویی می كنند.
صمیمی در پایان اظهار كرد: این نوع از بدبینی مرضی در بین مردان شایع تر است. مردان به دلایل زیست شناختی برای ابتلا به این بیماری مستعدتر هستند و علل اجتماعی نقشی در این زمینه ندارد البته اختلال هذیانی شیوع زیادی ندارد و بین ۵ نفر در ۱۰ هزار نفر در جهان دیده می شود.
 
 
isna

تلگرام

مطالب داغ امروز :

انواع چربی

در بدن ۲ نوع متفاوت چربی وجود دارد: چربی سفید و چربی قهوه ای . …

درد تیز در زیر پستان سمت چپ

درد تیز زیر پستان چپ در ناحیه سینه است بسیاری از ریشه های درد ممکن، …