خانه / مشروح اخبار / چگونه با مبتلایان به بدبینی مرضی برخورد کنیم؟

چگونه با مبتلایان به بدبینی مرضی برخورد کنیم؟

 مدیر گروه روانپزشکی بیمارستان امام حسین(ع) توصیه کرد: حساسیت های مبتلایان به بدبینی مرضی را با نوع رفتارتان افزایش ندهید چون تحریک نکردن این بیماران در کنار درمانهای دارویی می تواند در درمان آنان موثر باشد.
دکتر مهدی صمیمی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا، افزود: با توجه به آن که مبتلایان به بدبینی مرضی، بیمار هستند باید آنان را به درمان این بیماری سوق داد این در حالیست که آنان نیاز به درمان دارویی دارند و با این درمان، علائم بیماری آنان کنترل می شود اما متاسفانه برخی از آنان قبول ندارند که بیمار هستند.
مدیر گروه روانپزشکی بیمارستان امام حسین(ع) افزود: در این شرایط خانواده ها باید سعی کنند که آنان را برای درمان بیماری شان تشویق کنند و گاهی اوقات برای موفقیت در این کار لازم است با روانپزشک درباره چگونگی جلب همکاری بیمار مشورت کنند.
صمیمی با بیان اینکه سوءظن مرضی در بیماریهایی مانند بدبینی مرضی یا اختلالات هذیانی رخ می دهد، تاکید کرد: بدبینی در بین مبتلایان به بسیاری از بیماری های روانپزشکی دیگر مانند اسکیزوفرنی، اختلالات دوقطبی و افسردگی نیز دیده می شود.
وی درباره بدبینی مرضی گفت: فرد مبتلا به این بیماری نسبت به فرد یا افرادی از میان اطرافیان خود دچار سوءظن می شود. این سوءظن می تواند اشکال مختلف داشته باشد. به عنوان نمونه ممکن است به شکل احساس حسادت و خیانت بروز کند یا بیمار گمان کند که عده ای از اطرافیان قرار است به او آسیب برسانند یا درباره اش بدگویی می کنند.
صمیمی در پایان اظهار کرد: این نوع از بدبینی مرضی در بین مردان شایع تر است. مردان به دلایل زیست شناختی برای ابتلا به این بیماری مستعدتر هستند و علل اجتماعی نقشی در این زمینه ندارد البته اختلال هذیانی شیوع زیادی ندارد و بین ۵ نفر در ۱۰ هزار نفر در جهان دیده می شود.
 
 
isna

مطالب داغ امروز :

روش های کاهش درد قاعدگی

دردهای حین عادت ماهانه زنان یکی از شایع‌ترین شکایات آنها در طول این دوره است. …

نقش استروژن در زنان چیست؟

سه هورمون استروژن مهم که در بدن خانم‌ها تولید می‌شوند، استریول، استرادیول و استرون هستند.استروژن‌ها …

لزوم محدود کردن مصرف پتاسیم در بیماران کلیوی

کلیه ها به عنوان تصفیه خانه های بدن فعال هستند و نقشی کلیدی در سلامت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *