پزشکان بدون مرز درمان
خانه / مشروح اخبار / استفاده از صابون سنتي مراغه اي براي پوست هاي خشک مناسب نيست
تلگرام

استفاده از صابون سنتي مراغه اي براي پوست هاي خشک مناسب نيست

يک متخصص پوست و مو گفت : استفاده از صابون مراغه اي به دليل بالا بودن ميزان ماده قليايي آن براي پوست هاي خشک مناسب نيست . 
   
 
دکتر پروانه ساکت در گفت و گو با خبرنگار علمي ايرنا افزود: اين صابون به صورت سنتي تهيه و توليد مي شود و ميزان ماده قليايي آن در مقايسه با ساير صابون ها بيشتر است وبراي افرادي که پوست چربي دارند مناسب تر است .
وي ادامه داد: شستشوي موي سر نيز با صابون سنتي مراغه اي مانعي ندارد ولي باعث کدر شدن موهاي سر مي شود و شفافيت خود را از دست مي دهد.

متخصص پوست و مو با بيان اينکه ميزان قليايي صابون ها براي افرادي که پوست چرب و خشک دارند متفاوت است خاطر نشان کرد : مناسب ترين شستشو دهنده هاي بدن و صابون با داشتن ميزان ماده قليايي بين 5/5 تا 6 درجه براي بهداشت پوست و مو ست
ساکت اضافه کرد : برخي شستشو دهنده ها و صابون ها از ميزان ماده قليايي بين 8تا 9 درجه تهيه و توليد مي شود که اغلب براي افرادي که پوستي بسيار چرب دارند و به شستشوي بيشتري نسبت به ساير افراد نياز دارند قابل استفاده است .
وي با اشاره به اينکه شستشوي بدن و رعايت بهداشت فردي بستگي به شرايط جسماني و نياز فرد دارد اظهار داشت : برخي افراد چون پوستي بسيار چربي دارند و ضرورت شستشوي و استحمام آنان در فصل تابستان به دوبار نيز افزايش مي يابد بايستي اصول بهداشت فردي خود را به بر حسب نياز جسماني خود مرتفع کند.
ساکت گفت : استفاده از صابون هاي ها و شستشودهنده هاي سيندت يا پن (غير صابوني ) براي افرادي که اگزماي پوستي مانند خشکي پوست ،خارش و التهاب پوستي دارند بسيار مناسب است .
اين متخصص پوست ومو به افرادي که پوست خشک و اگزماي پوستي دارند توصيه کرد که از شستشو دهنده هاي کرم دار براي لطافت و نرمي پوست استفاده کنند و پس از استحمام و دوش گرفتن از کرم هاي مرطوب کننده استفاده کنند.

تلگرام

مطالب داغ امروز :

علت تشنج در نوزادان چیست ؟

تشنج نوزاد، بر خلاف تشنج كودكان و بزرگسالان، اغلب یك علامت است و یك بیماری …

نوزادان از حس لامسه برای شناخت دنیای اطرافشان استفاده میکنند

حس لامسه یکی از اولین حواسی است که در زمان تولد نوزاد رشد میکند و …