خانه / مشروح اخبار / استفاده موضعی اسانس نعناع فلفلی سبب کاهش سردرد می شود

استفاده موضعی اسانس نعناع فلفلی سبب کاهش سردرد می شود

 

عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: استفاده موضعی از محلول اسانس نعناع فلفلی سبب کاهش سردرد می شود.
محمد اکبرزاده در گفت وگو با خبرنگار پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران با بیان این که اسانس نعناع فلفلی یکی از پرمصرف ترین اسانس هاست، اظهار کرد: نعناع فلفلی، گیاهی علفی و پایاست که ارتفاع آن به ۹۰ سانتی متر می رسد، بخش مورد استفاده آن اندام هوایی و عمدتاً برگ است و اغلب از اسانس این گیاه در صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی استفاده می شود.
وی با بیان این که مهمترین ماده موجود در اسانس نعناع فلفلی، منتول است، گفت: ترکیبات دیگر گیاه شامل فلاونویید، پلی فنل های پلیمر شده تا ۱۹ درصد، توکوفرول ها، کاروتن ها، بتائین و کولین هستند.
اکبرزاده تصریح کرد: گیاه نعناع فلفلی از خواص ضد نفخ، ضد درد، ضد اسپاسم و ضد احتقاق برخوردار است.
وی خاطرنشان کرد: تحقیقات جدید کلینیکی نشان می دهد که استفاده موضعی از محلول های اسانس نعناع (مالیدن بر روی موضع) بر روی پیشانی باعث کاهش سردرد می شود.
عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی ساری ادامه داد: محلول های اسانس نعناع در کاهش درد آرتریت، مشکلات تاندون ها، التهابات ماهیچه ها و درد ماهیچه های اسکلتی بسیار مفید است.
وی افزود: محلول اسانس نعناع فلفلی همچنین ضد ویروس تبخال، ضد سرفه، بازکننده برونش ها، مقوی قلب، خارج کننده سموم بدن، خلط آور، حشره کش، آرام بخش، گشادکننده عروق و ضد کرم محسوب می شود.
isna

مطالب داغ امروز :

نقش استروژن در زنان چیست؟

سه هورمون استروژن مهم که در بدن خانم‌ها تولید می‌شوند، استریول، استرادیول و استرون هستند.استروژن‌ها …

لزوم محدود کردن مصرف پتاسیم در بیماران کلیوی

کلیه ها به عنوان تصفیه خانه های بدن فعال هستند و نقشی کلیدی در سلامت …

با آنتی اکسیدان ها می توان کبد چرب را درمان کرد

یک مطالعه حیوانی که توسط محققان دانشگاه کلورادو صورت گرفته، نشان می دهد کلید درمان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *