آرتیما
************************************************************

شیوع بیماری های شغلی در میان مردان

اسفند ۵, ۱۳۸۹ توسط :   موضوع : مشروح اخبار, جهان پزشكي, خبر پزشکی


مردانی که ساعات بیشتری را در محیط کار می گذرانند بیشتر از زنان در معرض بیماری های شغلی قرار می گیرند.

به گزارش گروه علمی پژوهشی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران “ایسکانیوز”: و به نقل از وزارت بهداشت؛ الهام میرزا محمدی جانشین رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت به مناسبت هفته سلامت مردان (۱ تا ۷ اسفند ماه) گفت: مهم ترین مسائلی که ممکن است در محیط کار زمینه ساز ابتلا به بیماری باشد مربوط به موضوعات فیزیکی (سر و صدا، گرما)، شیمیایی (حلال ها، فلزات، گرد و غبار) بیولوژیک (باکتری ها و ویروس ها)، روانی ( استرس ها و اضطراب و ایرکونومیک (عدم تناسب محیط کار با شاخص های جسمی و روانی فرد) است.

میرزا محمدی درباره بیماری های شغلی موثر بر سلامتی مردان ابراز داشت: بیماری های عضلانی و کمردرد که در محیط کاری به وفور دیده می شود از شایع ترین بیماری ها در محیط های کاری در میان مردان است.

همچنین بیماری های ریوی (مواجهه با محرک ها)، بیماری های پوستی، مشکلات شنوایی، مشکلات تولید مثل و وجود عوامل زمینه ساز برای ایجاد سرطان از جمله بیماری های شایع است که در محیط های کاری مشاهده می شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر اینکه مصرف سیگار در تشدید اثر تجمع آلاینده ها موثر است، مواجهه طولانی مدت مردان در مقابل آفتاب باعث بروز سرطان پروستات، خون و پوست است و به همین خاطر به جامعه آقایان پیشنهاد می شود تا با مصرف صحیح از وسایل حفاظت فردی در محیط های شغلی خود، میزان بروز بیماری های مختلف در جامعه را کاهش دهند.

iscanews

  •  وی طبهمکاران ما از نظرات و پیشنهادات شما استقبال می نمایند

نظر يا مطلب خود درباره اين مقاله را بفرماييد
اگر مي خواهيد تصويري در كنار نظر شما نشان داده شود اينجا را امتحان كنيد . gravatar