خانه / مشروح اخبار / شیوع بیماری های شغلی در میان مردان

شیوع بیماری های شغلی در میان مردان


مردانی که ساعات بیشتری را در محیط کار می گذرانند بیشتر از زنان در معرض بیماری های شغلی قرار می گیرند.

به گزارش گروه علمی پژوهشی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران “ایسکانیوز”: و به نقل از وزارت بهداشت؛ الهام میرزا محمدی جانشین رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت به مناسبت هفته سلامت مردان (۱ تا ۷ اسفند ماه) گفت: مهم ترین مسائلی که ممکن است در محیط کار زمینه ساز ابتلا به بیماری باشد مربوط به موضوعات فیزیکی (سر و صدا، گرما)، شیمیایی (حلال ها، فلزات، گرد و غبار) بیولوژیک (باکتری ها و ویروس ها)، روانی ( استرس ها و اضطراب و ایرکونومیک (عدم تناسب محیط کار با شاخص های جسمی و روانی فرد) است.

میرزا محمدی درباره بیماری های شغلی موثر بر سلامتی مردان ابراز داشت: بیماری های عضلانی و کمردرد که در محیط کاری به وفور دیده می شود از شایع ترین بیماری ها در محیط های کاری در میان مردان است.

همچنین بیماری های ریوی (مواجهه با محرک ها)، بیماری های پوستی، مشکلات شنوایی، مشکلات تولید مثل و وجود عوامل زمینه ساز برای ایجاد سرطان از جمله بیماری های شایع است که در محیط های کاری مشاهده می شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر اینکه مصرف سیگار در تشدید اثر تجمع آلاینده ها موثر است، مواجهه طولانی مدت مردان در مقابل آفتاب باعث بروز سرطان پروستات، خون و پوست است و به همین خاطر به جامعه آقایان پیشنهاد می شود تا با مصرف صحیح از وسایل حفاظت فردی در محیط های شغلی خود، میزان بروز بیماری های مختلف در جامعه را کاهش دهند.

iscanews

مطالب داغ امروز :

بی اختیاری ادرار

بی اختیاری ادرار یکی از بیماری های شایع زنان است. این بیماری در زنان جوان …

چرا عادت ماهانه من نامنظم است؟

اگر چرخه ی قاعدگی شما گه گاهی نامنظم می شود ، احتمالاً مسئله ی چندان …

رابطه جنسی حین قاعدگی

آیا رابطه جنسی حین قاعدگی به سلامتی ما آسیب میزند؟ سالم بودن یا ناسالم بودن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *