پزشکان بدون مرز درمان
خبر فوری
خانه / مشروح اخبار / اختلال در رشد و یادگیری از عوارض آپنه تنفسی كودكان است
تلگرام

اختلال در رشد و یادگیری از عوارض آپنه تنفسی كودكان است

 

یك فوق تخصص اطفال در وضعیت آپنه تنفسی كودك حدود ۱۰ تا ۱۵ ثانیه از راه دهان و بینی قادر به نفس كشیدن نیست و اختلال در رشد و یادگیری از عوارض آپنه تنفسی در كودكان است.

احمد هاشمی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص “آپنه تنفسی ” در كودكان اظهار داشت: به توقف تنفس در كودكان، آپنه تنفسی گفته می شود.

وی در ادامه گفت: آپنه تنفسی در نوزادان نارس به خاطر كامل نشدن بافت های ریه بیشتر دیده می شود؛ لوزه سوم و زبان بزرگ از دیگر عوامل بروز این عارضه در كودكان است.

این فوق تخصص اطفال با بیان اینكه مادران شیرده كه سیگار، مواد مخدر و قرص های خواب مصرف می كنند، كودكانشان بیشتر دچار آپنه تنفسی می شوند، افزود: مقداری از سیگار و دیگر مواد مصرفی توسط مادر وارد شیر او شده و هنگامی كه كودك از شیر مادر تغذیه می كند، مقداری از نیكوتین موجود در سیگار وارد بدن طفل می شود كه همین مسئله آپنه تنفسی را در كودك ایجاد می كند.

هاشمی ادامه داد: آپنه تنفسی حدود ۱۰ تا ۱۵ ثانیه طول می كشد كه در این وضعیت كودك از راه دهان و بینی قادر به نفس كشیدن نخواهد بود؛ خفگی، نرسیدن خون به مغز، اختلال در رشد و یادگیری و نرسیدن اكسیژن به اعضای بدن از عوارض آپنه تنفسی در كودكان به شمار می رود.

وی، بر روی شكم خوابیدن را در بروز آپنه تنفسی در كودكان مؤثر دانست و خاطرنشان كرد: در این وضعیت گاز كربونیكی كه از دهان كودك خارج می شود، دوباره وارد دهانش شده كه همین مسئله تنفس كودك را مشكل می كند و در نهایت می تواند به توقف تنفس در طفل منجر شود.

farsnews

تلگرام

مطالب داغ امروز :

انواع چربی

در بدن ۲ نوع متفاوت چربی وجود دارد: چربی سفید و چربی قهوه ای . …

درد تیز در زیر پستان سمت چپ

درد تیز زیر پستان چپ در ناحیه سینه است بسیاری از ریشه های درد ممکن، …