خانه / مشروح اخبار / اختلال در رشد و یادگیری از عوارض آپنه تنفسی کودکان است
مجله پزشکی

اختلال در رشد و یادگیری از عوارض آپنه تنفسی کودکان است

 

یک فوق تخصص اطفال در وضعیت آپنه تنفسی کودک حدود ۱۰ تا ۱۵ ثانیه از راه دهان و بینی قادر به نفس کشیدن نیست و اختلال در رشد و یادگیری از عوارض آپنه تنفسی در کودکان است.

احمد هاشمی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص “آپنه تنفسی ” در کودکان اظهار داشت: به توقف تنفس در کودکان، آپنه تنفسی گفته می شود.

وی در ادامه گفت: آپنه تنفسی در نوزادان نارس به خاطر کامل نشدن بافت های ریه بیشتر دیده می شود؛ لوزه سوم و زبان بزرگ از دیگر عوامل بروز این عارضه در کودکان است.

این فوق تخصص اطفال با بیان اینکه مادران شیرده که سیگار، مواد مخدر و قرص های خواب مصرف می کنند، کودکانشان بیشتر دچار آپنه تنفسی می شوند، افزود: مقداری از سیگار و دیگر مواد مصرفی توسط مادر وارد شیر او شده و هنگامی که کودک از شیر مادر تغذیه می کند، مقداری از نیکوتین موجود در سیگار وارد بدن طفل می شود که همین مسئله آپنه تنفسی را در کودک ایجاد می کند.

هاشمی ادامه داد: آپنه تنفسی حدود ۱۰ تا ۱۵ ثانیه طول می کشد که در این وضعیت کودک از راه دهان و بینی قادر به نفس کشیدن نخواهد بود؛ خفگی، نرسیدن خون به مغز، اختلال در رشد و یادگیری و نرسیدن اکسیژن به اعضای بدن از عوارض آپنه تنفسی در کودکان به شمار می رود.

وی، بر روی شکم خوابیدن را در بروز آپنه تنفسی در کودکان مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: در این وضعیت گاز کربونیکی که از دهان کودک خارج می شود، دوباره وارد دهانش شده که همین مسئله تنفس کودک را مشکل می کند و در نهایت می تواند به توقف تنفس در طفل منجر شود.

farsnews

مطالب داغ امروز :

زنبوردرمانی چیست؟

در جهان، درمانگران و محققان زیادی درباره تاثیر زنبوردرمانی برای تسکین و بهبود دردهای قاعدگی …

درمان رگ‌های واریسی با لیزر

پزشک متخصص قلب ممکن است به بیمار توصیه کند در صورت دردناک شدن رگ‌های واریسی …

در زمان حاملگی این مواد غذایی را بخورید

خوردن مواد غذایی سالم برای تغذیه جنین بسیار مهم است چون به نوزاد هم از …