پزشکان بدون مرز درمان
خانه / مشروح اخبار / بيش از 90 درصد علل سرگيجه مربوط به بيماريهاي گوش است
تلگرام

بيش از 90 درصد علل سرگيجه مربوط به بيماريهاي گوش است

 دبير علمي دوازدهمين كنگره انجمن علمي جراحان گوش ،گلو، بيني و سر و گردن ايران با بيان اينكه بيش از 90 درصد علل سرگيجه بيماريهاي گوش است، گفت: اين درحالي است كه بيمار مدت ها بدون آگاهي درمان خود را در بخش هاي قلب و عروق و اعصاب جستجو مي كند. 
  
 
به گزارش روز يكشنبه ايرنا از انجمن علمي جراحان گوش ،گلو ، بيني و سرو گردن ايران ، دكتر مسعود متصدي زرندي كه به مناسبت برپايي در دوازدهمين كنگره بين المللي انجمن جراحان گوش، گلو، بيني و سر و گردن ايران (10 تا 14 آبان ماه امسال) سخن مي گفت، با اعلام اين خبر افزود: عفونت هاي گوش هنوز شايع ترين علل ناشنوايي يا افت شنوايي در كشور به شمار مي رود و اطلاع و آگاهي عمومي در اين مورد نقش بسزايي دارد.
وي با اشاره به اين كه علل ژنتيك ناشي از ازدواج هاي خويشاوندي نيز در كشور از علل عمده كاهش شنوايي نوزادان متولد شده است، بر نقش اطلاع رساني رسانه هاي گروهي تاكيد كرد.
متصدي يادآور شد: از آنجا كه در كشور به علت شيوع اين بيماري ها، متخصصان و جراحان داراي تجربه ارزشمندي هستند در دوازدهمين كنگره بين المللي انجمن جراحان گوش، گلو، بيني و سر و گردن ايران سعي بر ارائه اين نتايج و استفاده از تجربيات دانشمندان آمريكايي، كانادايي، اروپايي و آسيايي شده است.
وي با تاكيد بر اين كه با پيشرفت تكنولوژي و روش هاي نوين جراحي مي توان ناشنوايي را ريشه كن كرد، گفت: تمامي انواع كاهش شنوايي در كشور قابل درمان است.
دبير علمي دوازدهمين كنگره بين المللي انجمن جراحان گوش، گلو، بيني و سر و گردن ايران اضافه كرد: از سال ها پيش در ايران -به عنوان اولين كشور خاورميانه- با انجام جراحي هاي كاشت حلزون به بخش وسيعي از ناشنوايان مادرزادي كمك شده و هم اينك شاهد نتايج مثبت و قابل قبول اين اعمال هستيم ؛ به گونه اي كه بسياري از كودكاني كه در دهه اخير با اين جراحي تحت عمل قرار گرفته اند، امروزه نه تنها در مراكز ناشنوايان نگهداري نمي شوند بلكه همانند هم سن و سالان خود به دبستان- دبيرستان و دانشگاه مي روند و گروهي هم از دانشگاه ها در رشته هاي مختلف دانش آموخته شده اند.
وي خاطر نشان ساخت: برنامه ريزي بخش سلامت در كشور در زمينه تشخيص به موقع كم شنوايي يا ناشنوايي و ارجاع به موقع افراد داراي مشكل به مراكز درماني و پشتيباني كافي اين مراكز سبب مي شود در سال هاي آتي ديگر شاهد بيمار ناشنوا در كشور نباشيم.
متصدي اظهار داشت: در دوازدهمين كنگره بين المللي انجمن جراحان گوش، گلو، بيني و سر و گردن ايران، نتايج پژوهش ها و تجربيات متخصصان ايراني و ساير كشورهاي پيشرفته جهان در علم شنوايي شناسي (اتولوژي) ارايه مي شود.
وي ادامه داد: توجه به علايم بيماري هاي گوش در حصول به نتايج مثبت بعد از درمان نقش بسيار مهمي دارد.
دبير علمي در دوازدهمين كنگره بين المللي انجمن جراحان گوش، گلو، بيني و سر و گردن ايران ايران گفت: بسياري از علايم گوش همچون كاهش شنوايي خفيف، وز وز گوش و ترشح از گوش از آنجايي كه بيمار را زياد اذيت نمي كند، كم اهميت تلقي شده و معمولا باعث مراجعه تاخيري بيمار مي شود.
وي ادامه داد: اين علايم گاهي نشانه بيماري هاي بسيار مهمي همچون تومورهاي گوش – اعم از خوش خيم و بدخيم – است كه توجه اوليه به آن ها مي تواند، باعث درمان كامل بيماري شود و تاخير در پي گيري در مواردي عوارض غيرقابل برگشت را به دنبال دارد.
دوازدهمين كنگره بين المللي انجمن جراحان گوش، گلو، بيني و سر و گردن ايران 10 تا 14 آبان ماه امسال در مركز همايش هاي رازي تهران برپا مي شود.

تلگرام

مطالب داغ امروز :

انواع چربی

در بدن ۲ نوع متفاوت چربی وجود دارد: چربی سفید و چربی قهوه ای . …

درد تیز در زیر پستان سمت چپ

درد تیز زیر پستان چپ در ناحیه سینه است بسیاری از ریشه های درد ممکن، …