پزشکان بدون مرز درمان
خانه / مشروح اخبار / بزرگي پروستات در مردان معمولاً با تكرر ادرار شروع مي‌شود
تلگرام

بزرگي پروستات در مردان معمولاً با تكرر ادرار شروع مي‌شود

مهمترين علت تكرر ادرار در مردان بالاي 60 سال مشكل پروستات است و معمولاً اين افراد بزرگي پروستات دارند و به همين دليل براي آنها انسداد مجاري ادراري ايجاد مي‌شود و نمي‌توانند به خوبي ادرار خود را تخليه كنند.

عضو انجمن اورولوژي ايران گفت: بزرگي پروستات معمولاً در مردان بالاي 60 سال با تكرر ادرار شروع مي‌شود كه اين عارضه مثانه را تحريك مي‌كند.

محمد سدهي در گفت‌وگو با  فارس اظهار داشت: مهمترين علت تكرر ادرار در مردان بالاي 60 سال مشكل پروستات است و معمولاً اين افراد بزرگي پروستات دارند و به همين دليل براي آنها انسداد مجاري ادراري ايجاد مي‌شود و نمي‌توانند به خوبي ادرار خود را تخليه كنند.

وي افزود: با اين وجود مقداري از ادرار نيز در مثانه باقي مي‌ماند و گاهي اوقات خود بزرگ‌بودن پروستات مثانه را تحريك مي‌كند كه احساس ادرار داشته باشد.

اين متخصص اورولوژي با بيان اينكه بزرگي پروستات معمولاً با تكرر ادرار شروع مي‌شود، گفت: اگر عفونت ثانويه به اين عارضه اضافه شود درمان آن سخت‌تر مي‌شود. البته اگر به همراه بزرگي پروستات عفونت ثانويه نيز وجود داشته باشد بايد آن را درمان كرد.

صديقي يادآور شد: گاهي اوقات براي درمان بزرگي پروستات نياز به جراحي وجود دارد و همچنين گاهي سنگ‌هاي اداراري وجود دارند كه وقتي به كف مثانه و انتهاي حالب مي‌رسند مثانه را تحريك كرده و احساس ادرار در فرد به وجود مي‌آورند. همچنين برخي سنگ‌ها كه وارد مثانه مي‌شوند اين عضو را تحريك مي‌كنند.

وي ادامه داد: در اين افراد اگر مشكوك به عفونت ادراري شويم آزمايش ادرار، ‌سونوگرافي و عكسبرداري بايد انجام شود.

صديقي يادآور شد: تكرر ادرار در شب و در سالمندان يكي از دلايل بزرگي پروستات است گاهي اوقات تكرر ادرار به دليل بيماري‌هاي بدخيم صورت مي گيرد كه اين عارضه به ويژه در سنين بالاي 40 سال و در افراد معتاد ديده مي‌شود.

تلگرام

مطالب داغ امروز :

انواع چربی

در بدن ۲ نوع متفاوت چربی وجود دارد: چربی سفید و چربی قهوه ای . …

درد تیز در زیر پستان سمت چپ

درد تیز زیر پستان چپ در ناحیه سینه است بسیاری از ریشه های درد ممکن، …