خانه / مشروح اخبار / بزرگی پروستات در مردان معمولاً با تکرر ادرار شروع می‌شود

بزرگی پروستات در مردان معمولاً با تکرر ادرار شروع می‌شود

مهمترین علت تکرر ادرار در مردان بالای ۶۰ سال مشکل پروستات است و معمولاً این افراد بزرگی پروستات دارند و به همین دلیل برای آنها انسداد مجاری ادراری ایجاد می‌شود و نمی‌توانند به خوبی ادرار خود را تخلیه کنند.

عضو انجمن اورولوژی ایران گفت: بزرگی پروستات معمولاً در مردان بالای ۶۰ سال با تکرر ادرار شروع می‌شود که این عارضه مثانه را تحریک می‌کند.

محمد سدهی در گفت‌وگو با  فارس اظهار داشت: مهمترین علت تکرر ادرار در مردان بالای ۶۰ سال مشکل پروستات است و معمولاً این افراد بزرگی پروستات دارند و به همین دلیل برای آنها انسداد مجاری ادراری ایجاد می‌شود و نمی‌توانند به خوبی ادرار خود را تخلیه کنند.

وی افزود: با این وجود مقداری از ادرار نیز در مثانه باقی می‌ماند و گاهی اوقات خود بزرگ‌بودن پروستات مثانه را تحریک می‌کند که احساس ادرار داشته باشد.

این متخصص اورولوژی با بیان اینکه بزرگی پروستات معمولاً با تکرر ادرار شروع می‌شود، گفت: اگر عفونت ثانویه به این عارضه اضافه شود درمان آن سخت‌تر می‌شود. البته اگر به همراه بزرگی پروستات عفونت ثانویه نیز وجود داشته باشد باید آن را درمان کرد.

صدیقی یادآور شد: گاهی اوقات برای درمان بزرگی پروستات نیاز به جراحی وجود دارد و همچنین گاهی سنگ‌های اداراری وجود دارند که وقتی به کف مثانه و انتهای حالب می‌رسند مثانه را تحریک کرده و احساس ادرار در فرد به وجود می‌آورند. همچنین برخی سنگ‌ها که وارد مثانه می‌شوند این عضو را تحریک می‌کنند.

وی ادامه داد: در این افراد اگر مشکوک به عفونت ادراری شویم آزمایش ادرار، ‌سونوگرافی و عکسبرداری باید انجام شود.

صدیقی یادآور شد: تکرر ادرار در شب و در سالمندان یکی از دلایل بزرگی پروستات است گاهی اوقات تکرر ادرار به دلیل بیماری‌های بدخیم صورت می گیرد که این عارضه به ویژه در سنین بالای ۴۰ سال و در افراد معتاد دیده می‌شود.

مطالب داغ امروز :

بی اختیاری ادرار

بی اختیاری ادرار یکی از بیماری های شایع زنان است. این بیماری در زنان جوان …

چرا عادت ماهانه من نامنظم است؟

اگر چرخه ی قاعدگی شما گه گاهی نامنظم می شود ، احتمالاً مسئله ی چندان …

رابطه جنسی حین قاعدگی

آیا رابطه جنسی حین قاعدگی به سلامتی ما آسیب میزند؟ سالم بودن یا ناسالم بودن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *