پزشکان بدون مرز درمان
خانه / مواد دارويي طبيعي / داروهای جدید وارداتی «ام اس» تحت پوشش بیمه قرار بگیرند
تلگرام

داروهای جدید وارداتی «ام اس» تحت پوشش بیمه قرار بگیرند

 

 نایب رییس انجمن ام اس گفت: یكی از مشكلات بیماران«ام اس»تحت پوشش بیمه قرار نگرفتن داروهای جدید وارداتی است.

دكتر محمد علی صحراییان در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره وضعیت دارویی بیماران ام اس اظهار كرد: با توجه به تحت پوشش بیمه قرار نگرفتن داروهای جدید وارداتی امكان استفاده آنها برای بیماران وجود ندارد.

این متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ ام اس درباره وضعیت داروهایی كه تحت پوشش بیمه هستند، گفت: داروهای«ام اس» گران هستند اما با وجود خوب بودن پوشش بیمه ای آن ها، سهم بیماران در پرداخت قیمت دارو همچنان به اندازه ایست كه با توجه به درآمد سرانه آنان، برایشان دشواری هایی را به وجود می آورد.

وی افزود: به عنوان مثال، مبتلایان به ام اس ماهیانه ۲۱۰ هزار تومان برای خرید داروی «اونكس» پول پرداخت می كنند اما با وجود آن كه از سویی قیمت این دارو در خارج از كشور حدود یك میلیون تومان است و از سوی دیگر یارانه خوبی به اونكس در ایران تعلق می گیرد ولی هنوز بیماران برای خرید آن با مشكلاتی مواجه هستند.

صحراییان در پایان با اشاره به وضعیت توزیع داروهای ام اس اظهار كرد: گاهی اوقات با كمبود داروهای خارجی مواجه می شویم كه پس از گذشت حدود یك هفته، این كاستی رفع می شود. البته در تهران در حال حاضر با كمبود دارو مواجه نیستیم اما از وضعیت شهرستانها اطلاعی نداریم.

isna

تلگرام

مطالب داغ امروز :

عفونت مثانه

باکتری‌ها می‌توانند مثانه را آلوده کرده و عفونت ایجاد کنند و یا بدون آنکه علامتی …

پاسخ به سوالاتی در خصوص عفونت ادراری

1- راه‌های تشخیص عفونت ادراری کدام است؟ یکی از راه‌های تشخیص مشاهده ی علایم بالینی …