پاورپوینت
************************************************************

داروهای جدید وارداتی «ام اس» تحت پوشش بیمه قرار بگیرند

 

 نایب رییس انجمن ام اس گفت: یکی از مشکلات بیماران«ام اس»تحت پوشش بیمه قرار نگرفتن داروهای جدید وارداتی است.

دکتر محمد علی صحراییان در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره وضعیت دارویی بیماران ام اس اظهار کرد: با توجه به تحت پوشش بیمه قرار نگرفتن داروهای جدید وارداتی امکان استفاده آنها برای بیماران وجود ندارد.

این متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ ام اس درباره وضعیت داروهایی که تحت پوشش بیمه هستند، گفت: داروهای«ام اس» گران هستند اما با وجود خوب بودن پوشش بیمه ای آن ها، سهم بیماران در پرداخت قیمت دارو همچنان به اندازه ایست که با توجه به درآمد سرانه آنان، برایشان دشواری هایی را به وجود می آورد.

وی افزود: به عنوان مثال، مبتلایان به ام اس ماهیانه ۲۱۰ هزار تومان برای خرید داروی «اونکس» پول پرداخت می کنند اما با وجود آن که از سویی قیمت این دارو در خارج از کشور حدود یک میلیون تومان است و از سوی دیگر یارانه خوبی به اونکس در ایران تعلق می گیرد ولی هنوز بیماران برای خرید آن با مشکلاتی مواجه هستند.

صحراییان در پایان با اشاره به وضعیت توزیع داروهای ام اس اظهار کرد: گاهی اوقات با کمبود داروهای خارجی مواجه می شویم که پس از گذشت حدود یک هفته، این کاستی رفع می شود. البته در تهران در حال حاضر با کمبود دارو مواجه نیستیم اما از وضعیت شهرستانها اطلاعی نداریم.

isna

  • مجله پزشکی آسان طبهمکاران ما از نظرات و پیشنهادات شما استقبال می نمایند

نظر يا مطلب خود درباره اين مقاله را بفرماييد
اگر مي خواهيد تصويري در كنار نظر شما نشان داده شود اينجا را امتحان كنيد . gravatar