پزشکان بدون مرز درمان
خبر فوری
خانه / مشروح اخبار / پوشیدن گن لاغری باعث شل تر شدن عضله می شود
مجله پزشکی

پوشیدن گن لاغری باعث شل تر شدن عضله می شود

 استفاده از مواد و وسایل لاغری موضعی تنها باعث جابجایی چاقی در بدن می شود و چربیها پس از مدتی به جای اولیه خود باز می گردند یا در بدن حركت می كنند.

 

دكتر ضیاء الدین مظهری در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: گاهی اوقات چربی ها با ترفندهایی مانند ماساژ حركت می كند البته حركت چربیها مخاطراتی نیز دارد چون چربی بخشهایی مانند شكم و پهلو به سمت اندام هایی مانند قلب می رود و دور این عضو را می گیرد و یا اسیدهای چرب آزاد وارد جریان خون می شوند كه امكان دارد تحت تاثیر رادیكال های آزاد، ال دی ال (كلسترول بد) حاصل از آنها اكسیده شده و مسیررگها را ببندد.

این متخصص رژیم درمانی با بیان اینكه قسمت خاصی از بدن را با رژیم غذایی نمی توان لاغر كرد همانگونه كه دارو رسانی هدفمند به عضو عفونی بدن امكان پذیر نیست،گفت: فردی كه رژیم متعادل و متنوعی را رعایت می كند، قسمت های مختلف بدنش لاغر می شود البته این تغییر در شكم و پهلو سریعتر رخ می دهد.

زنان نیز بیشتر به انباشتگی چربی در شكم و پهلوها دچار می شوند چون هنگام بارداری به منظور ایجاد فضای لازم برای رشد جنین در این اندامها كشش ایجاد می شود.

وی تصریح كرد: انباشتگی انرژی مازاد بر نیاز كه به صورت بافتهای چربی در بدن ذخیره می شود از الگوی ژنتیك هر فرد نشات می گیرد كه از پدر و مادر به او منتقل می شود.

این متخصص تغذیه با بیان اینكه دستیابی به تناسب اندام زمان براست، گفت: بهترین روش دستیابی به این هدف، انجام ورزشهای سبك بویژه حركتهای كششی است؛ چرا كه به تدریج باعث تقویت عضله شده، در نتیجه شكم به جلو رانده نمی شود.

مظهری در پایان توصیه كرد: افرادی كه شكم بزرگی دارند نباید در مهمانی ها گن لاغری بپوشند؛ چرا كه استفاده از گن، شل تر شدن عضله را موجب می شود.

بهترین كار برای كوچك كردن شكم منقبض كردن آن است؛ چون این عمل باعث تقویت عضله مورب شكمی و پشت می شود در نتیجه بدن ظاهر بهتری پیدا می كند.

مطالب داغ امروز :

دستگاه بخور

دستگاههای بخور، با ایجاد رطوبت ، می توانند از خشکی پوست بدن و مخاط بینی …

چه عواملی سبب گلو درد شوند؟

گلو درد از علائم بسیاری از بیماریهای شایع می باشد. عفونتهائی که علت اکثریت موارد …