خانه / مشروح اخبار / پوشیدن گن لاغری باعث شل تر شدن عضله می شود

پوشیدن گن لاغری باعث شل تر شدن عضله می شود

 استفاده از مواد و وسایل لاغری موضعی تنها باعث جابجایی چاقی در بدن می شود و چربیها پس از مدتی به جای اولیه خود باز می گردند یا در بدن حرکت می کنند.

 

دکتر ضیاء الدین مظهری در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: گاهی اوقات چربی ها با ترفندهایی مانند ماساژ حرکت می کند البته حرکت چربیها مخاطراتی نیز دارد چون چربی بخشهایی مانند شکم و پهلو به سمت اندام هایی مانند قلب می رود و دور این عضو را می گیرد و یا اسیدهای چرب آزاد وارد جریان خون می شوند که امکان دارد تحت تاثیر رادیکال های آزاد، ال دی ال (کلسترول بد) حاصل از آنها اکسیده شده و مسیررگها را ببندد.

این متخصص رژیم درمانی با بیان اینکه قسمت خاصی از بدن را با رژیم غذایی نمی توان لاغر کرد همانگونه که دارو رسانی هدفمند به عضو عفونی بدن امکان پذیر نیست،گفت: فردی که رژیم متعادل و متنوعی را رعایت می کند، قسمت های مختلف بدنش لاغر می شود البته این تغییر در شکم و پهلو سریعتر رخ می دهد.

زنان نیز بیشتر به انباشتگی چربی در شکم و پهلوها دچار می شوند چون هنگام بارداری به منظور ایجاد فضای لازم برای رشد جنین در این اندامها کشش ایجاد می شود.

وی تصریح کرد: انباشتگی انرژی مازاد بر نیاز که به صورت بافتهای چربی در بدن ذخیره می شود از الگوی ژنتیک هر فرد نشات می گیرد که از پدر و مادر به او منتقل می شود.

این متخصص تغذیه با بیان اینکه دستیابی به تناسب اندام زمان براست، گفت: بهترین روش دستیابی به این هدف، انجام ورزشهای سبک بویژه حرکتهای کششی است؛ چرا که به تدریج باعث تقویت عضله شده، در نتیجه شکم به جلو رانده نمی شود.

مظهری در پایان توصیه کرد: افرادی که شکم بزرگی دارند نباید در مهمانی ها گن لاغری بپوشند؛ چرا که استفاده از گن، شل تر شدن عضله را موجب می شود.

بهترین کار برای کوچک کردن شکم منقبض کردن آن است؛ چون این عمل باعث تقویت عضله مورب شکمی و پشت می شود در نتیجه بدن ظاهر بهتری پیدا می کند.

مطالب داغ امروز :

بی اختیاری ادرار

بی اختیاری ادرار یکی از بیماری های شایع زنان است. این بیماری در زنان جوان …

چرا عادت ماهانه من نامنظم است؟

اگر چرخه ی قاعدگی شما گه گاهی نامنظم می شود ، احتمالاً مسئله ی چندان …

رابطه جنسی حین قاعدگی

آیا رابطه جنسی حین قاعدگی به سلامتی ما آسیب میزند؟ سالم بودن یا ناسالم بودن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *