پزشکان بدون مرز درمان
خبر فوری
خانه / مواد دارويي طبيعي / آشنایی با خواص درمانی گیاه بامبو
تلگرام

آشنایی با خواص درمانی گیاه بامبو

فقط تزئيني نيست .
با اينکه بامبو يک گياه بومي آسيا است اما امروزه در سرتاسر نقاط دنيا مي‌توان آن را به راحتي پيدا کرد. بامبو به رغم قد بسيار بلندي که دارد به عنوان يک درخت در نظر گرفته نمي‌شود؛ در حقيقت اين گياه دائمي چوبي شکل، متعلق به خانواده گياهان علفي است و بلندترين علف جهان محسوب مي‌شود. از زمان‌هاي قديم، قسمت‌هاي مختلف گياه بامبو براي درمان بيماري‌هاي مختلف استفاده مي‌شده است؛ چرا که داراي خاصيت درماني متفاوتي بوده است.
بامبو براي درمان اختلالات معده

گفته مي‌شود که برگ‌هاي بامبو به کشيدگي طبيعي ماهيچه‌هاي معده و پيشرفت و بهبود فعاليت معده کمک مي‌کند. از اين رو برگ‌هاي بامبو براي درمان سوءهاضمه و ديگر مشکلات گوارشي سودمند است. علاوه بر اين، خاصيت آنتي اسپاسموديک (ضد انقباض و تشيج) بامبو مي‌تواند به تسکين اسپاسم‌ها و انقباضات روده و معده کمک کند و به موجب آن اسهال را نيز درمان نمايد.

بامبو براي درمان اختلالات مربوط به قاعدگي
خاصيت قاعدگي آوري بامبو مي‌تواند به بهبود و تنظيم دوران عادت ماهيانه کمک کند. در نتيجه بامبو ممکن است به درمان دوره‌هاي نامنظم قاعدگي کمک کند.

بامبو براي درمان اختلالات ريوي
خاصيت آنتي اسپاسموديک برگ‌هاي بامبو مي‌تواند به درمان انقباضات لوله تنفسي کمک کند. از اين رو اين گياه براي بيماران مبتلا به آسم مفيد است. بامبو انقباضات مربوط به نايژه‌ها و همچنين تنگي تنفس را درمان مي‌کند.

بامبو براي درمان کرم‌هاي روده‌اي
اين باور وجود دارد که خاصيت ميکروب‌کشي بامبو مي‌تواند به کشتن کرم‌ها و انگل‌هاي روده کمک کند. جوشانده برگ بامبو براي تخليه انگل‌ها و کرم‌ها مفيد است.

بامبو براي درمان زخم‌ها
بامبو مي‌تواند به تميز کردن و التيام بخشيدن زخم‌ها به وسيله تقويت سيستم گردش خون کمک کند. از اين رو براي درمان زخم‌ها مفيد است.

تلگرام

مطالب داغ امروز :

علت تغییر رنگ ادرار

تغییر رنگ ادرار معمولا به دلیل مصرف مواد غذایی خاص، داروها یا رنگ‌های خوراکی است، …

علل گزگز و داغ شدن کف پا

– پا درد – خارش – کرختی یا بی‌حسی و ضعف رفتن پا – گرفتگی …