پزشکان بدون مرز درمان
خانه / مشروح اخبار / کيت تشخيص سريع قند خون در دانشگاه امير کبير ساخته شد
تلگرام

کيت تشخيص سريع قند خون در دانشگاه امير کبير ساخته شد

کيت تشخيص سريع قند خون به منظور کمک به بيماران ديابتي که حداقل روزي سه تا چهار بار نياز به اندازه گير قند خون دارند در دانشکده مهندسي پزشکي دانشگاه صنعتي امير کبير طراحي و ساخته شد.   

به گزارش روز يکشنبه ايرنا از روابط عمومي دانشگاه صنعتي اميرکبير، “محمد ربيعي”، در بيان جزئيات اين دستگاه گفت: درصورتي که بيماران ديابتي بخواهند قند خون خود را به صورت کاملا علمي کنترل کنند، مي بايست روزانه سه تا چهار بار قند خون خود را اندازه گيري کنند که انجام اين امر نيازمند تقبل هزينه هاي زياد است.
دانشيار دانشکده مهندسي پزشکي دانشگاه امير کبير افزود: از طرف ديگر شرکت هاي خارجي توليد کننده کيت تشخيص قند خون به طور مکرر مدل هاي خود را تعويض کرده و موجب سردگمي و پرداخت هزينه هاي زياد از سوي بيماران ديابتي مي شود.
وي اضافه کرد: کيت ساخته شده مبلغي حدود يک ششم مشابه خارجي اين دستگاه براي بيماران ديابتي را در برخواهد داشت و به دليل اينکه اين محصول توليد داخل است، از خدمات پس از فروش و کنترل هاي بعد از آن برخوردار است.
ربيعي خاطرنشان کرد: نرم افزاريي روي اين دستگاه نصب شده که مي توان از طريق آن زبان فارسي را براي بيمار نصب کرد تا از طريق بيان صوتي، چگونگي کار بادستگاه و نحوه استفاده از آن را براي بيمار توضيح دهد.

دانشيار دانشکده مهندسي پزشکي دانشگاه امير کبير بابيان اينکه در حال حاضر، 30 شرکت خارجي توليد کننده مطرح اين نوع کيت ها، داراي استريپ هاي هم خوان با يکديگر نيستند، گفت: در دستگاه توليد داخل، استريپ ها نيز توليد داخل بوده و بيمار نيازي به تعويض مکرر کيت ندارد و توانايي کارکرد آن نيز از دستگاه هاي خارجي بالاتر است.

ربيعي با اشاره به اينکه حدود دو سال و نيم روي اين دستگاه کارشده تا به مرحله کاربردي شدن برسد گفت: هم اکنون در حال تلاش براي صنعتي کردن اين محصول هستيم.
وي اضافه کرد: سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران حمايت کننده اين طرح است که هم اکنون در مرحله نيمه صنعتي قرار داشته و روي صنعتي شدن آن کار مي شود.

تلگرام

مطالب داغ امروز :

انواع چربی

در بدن ۲ نوع متفاوت چربی وجود دارد: چربی سفید و چربی قهوه ای . …

درد تیز در زیر پستان سمت چپ

درد تیز زیر پستان چپ در ناحیه سینه است بسیاری از ریشه های درد ممکن، …