خانه / مشروح اخبار / کیت تشخیص سریع قند خون در دانشگاه امیر کبیر ساخته شد

کیت تشخیص سریع قند خون در دانشگاه امیر کبیر ساخته شد

کیت تشخیص سریع قند خون به منظور کمک به بیماران دیابتی که حداقل روزی سه تا چهار بار نیاز به اندازه گیر قند خون دارند در دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیر کبیر طراحی و ساخته شد.   

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، “محمد ربیعی”، در بیان جزئیات این دستگاه گفت: درصورتی که بیماران دیابتی بخواهند قند خون خود را به صورت کاملا علمی کنترل کنند، می بایست روزانه سه تا چهار بار قند خون خود را اندازه گیری کنند که انجام این امر نیازمند تقبل هزینه های زیاد است.
دانشیار دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه امیر کبیر افزود: از طرف دیگر شرکت های خارجی تولید کننده کیت تشخیص قند خون به طور مکرر مدل های خود را تعویض کرده و موجب سردگمی و پرداخت هزینه های زیاد از سوی بیماران دیابتی می شود.
وی اضافه کرد: کیت ساخته شده مبلغی حدود یک ششم مشابه خارجی این دستگاه برای بیماران دیابتی را در برخواهد داشت و به دلیل اینکه این محصول تولید داخل است، از خدمات پس از فروش و کنترل های بعد از آن برخوردار است.
ربیعی خاطرنشان کرد: نرم افزاریی روی این دستگاه نصب شده که می توان از طریق آن زبان فارسی را برای بیمار نصب کرد تا از طریق بیان صوتی، چگونگی کار بادستگاه و نحوه استفاده از آن را برای بیمار توضیح دهد.

دانشیار دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه امیر کبیر بابیان اینکه در حال حاضر، ۳۰ شرکت خارجی تولید کننده مطرح این نوع کیت ها، دارای استریپ های هم خوان با یکدیگر نیستند، گفت: در دستگاه تولید داخل، استریپ ها نیز تولید داخل بوده و بیمار نیازی به تعویض مکرر کیت ندارد و توانایی کارکرد آن نیز از دستگاه های خارجی بالاتر است.

ربیعی با اشاره به اینکه حدود دو سال و نیم روی این دستگاه کارشده تا به مرحله کاربردی شدن برسد گفت: هم اکنون در حال تلاش برای صنعتی کردن این محصول هستیم.
وی اضافه کرد: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران حمایت کننده این طرح است که هم اکنون در مرحله نیمه صنعتی قرار داشته و روی صنعتی شدن آن کار می شود.

مطالب داغ امروز :

روش های کاهش درد قاعدگی

دردهای حین عادت ماهانه زنان یکی از شایع‌ترین شکایات آنها در طول این دوره است. …

نقش استروژن در زنان چیست؟

سه هورمون استروژن مهم که در بدن خانم‌ها تولید می‌شوند، استریول، استرادیول و استرون هستند.استروژن‌ها …

لزوم محدود کردن مصرف پتاسیم در بیماران کلیوی

کلیه ها به عنوان تصفیه خانه های بدن فعال هستند و نقشی کلیدی در سلامت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *