پزشکان بدون مرز درمان
خانه / مطالب اجتماعي / مردان با ازدواج موفق ، کمتر به ديابت و سکته مبتلا مي شوند
تلگرام

مردان با ازدواج موفق ، کمتر به ديابت و سکته مبتلا مي شوند

مردان با ازدواج موفق ، کمتر به ديابت و سکته مبتلا مي شوند 

تحقيقات جديد نشان مي دهد مرداني که ازدواج موفقي داشته اند نسبت به افرادي که در ازدواج ناموفق بوده و يا هنوز مجرد هستند، کمتر در معرض ابتلا به بيماري هاي ديابت يا سکته قرار دارند. 

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از تلگراف ، دانشمندان مي گويند ازدواج هاي ناموفق يا نارضايتي از ازدواج يکي از بزرگترين خطراتي است که با ابتلا به سکته را در مردان افزايش دهد.
در اين بررسي بر روي 10 هزار و 59 شهروند که در تحقيقات سال 1963 بيماري هاي قلبي در يکي از مرکز مطالعات قلبي شرکت داشته اند مطالعه شد.
محققان تاريخ و دلايل مرگ مردان اين گروه را پيگيري کردند. در سال 1965، يعني دو سال پس از مطالعه اول از داوطلبان خواسته شد ازدواج خود را در دو دسته موفق يا ناموفق ارزيابي کنند و يا در صورت مجرد بودن آن را اعلام کنند.
نتايج تحليل بر روي 6/3 درصد از مرداني که ازدواجي ناموفق داشته اند در مقايسه با مرداني که ازدواج بسيار موفقي داشته اند، نشان داد، 64 درصد بيشتر در معرض سکته هاي مهلک قرار دارند.
با اين حال محققان اعلام کرده اند به دليل وجود کمبودهايي در اطلاعات اين مطالعه از جمله ميزان سکته هاي غير مرگبار در برابر سکته هاي مهلک، همچنين درمانهايي که شرکت کنندگان پس از پنج سال اول مطالعه تحت آن قرار گرفته اند و عدم شرکت زنان در اين مطالعه، اين تحقيقات نيازمند اطلاعات تکميلي است .

تلگرام

مطالب داغ امروز :

انواع چربی

در بدن ۲ نوع متفاوت چربی وجود دارد: چربی سفید و چربی قهوه ای . …

درد تیز در زیر پستان سمت چپ

درد تیز زیر پستان چپ در ناحیه سینه است بسیاری از ریشه های درد ممکن، …

دیدگاهتان را بنویسید