پزشکان بدون مرز درمان
خانه / جهان پزشكي / فشارهای روحی و عصبی باعث ناشنوایی می‌شود
تلگرام

فشارهای روحی و عصبی باعث ناشنوایی می‌شود

فشارهای روحی و عصبی باعث ناشنوایی می‌شود  
  

 افرادی که در معرض استرس‌های روحی و عصبی قرار دارند به طور ناگهانی دچار ناشنوایی می‌شوند.

دکتر اسماعیل سهیلی عضو هیات دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا واحد علوم پزشکی ایران، گفت: استرس با تاثیر بر سیستم عصبی نه تنها اندام‌های داخلی مانند گوش را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد بلکه عملکرد گوش را نیز مختل می‌کند.

وی افزود: در این ناحیه از گوش، سلول‌های حسی بسیار کوچکی یافت می‌شود که سیگنال‌های صوتی را دریافت می‌کنند و به سیستم عصبی مرکزی منتقل می‌کنند و چنانچه سیستم عصبی به خوبی عمل نکند، فرد دچار مشکل شنوایی می‌شود.

این متخصص گوش، حلق و بینی اظهار داشت: به همین دلیل افرادی که مدتی تحت استرس شدید هستند، ممکن است در حین انجام کارها و به طور ناگهانی دچار ناشنوایی شوند که البته در اکثر موارد این امر موقتی است و با نوشیدن مایعات زیاد، خون رقیق شده و با تسهیل در امر گردش خون در بدن و گوش به افراد کمک می‌کند.

وی در پایان گفت: مهمترین اثر غیرشنوایی صوت، افزایش فشار خون است كه در فرکانس‌های بالا مقادیرغیرطبیعی کلسترول خون هم گزارش شده است. در نهایت سرو صدا در محیط کار موجب تحریک اعصاب، اضطراب و کاهش بهره وری شده و به علت اختلال در ارتباط کلامی میان افراد، مشکلات عدیده‌ای را بوجود می‌آورد. از طرفی کاهش توجه به علائم هشدار دهنده باعث افزایش آمار حوادث و تلفات می‌شود.

تلگرام

مطالب داغ امروز :

بهترین ورزش برای افراد مبتلا به دیابت 30 دقیقه پیاده‌روی روزانه است

بهترین نوع ورزش در دیابت ورزش های هوازی از جمله پیاده‌روی است که باعث می‌شود …

درمان گرفتگی بینی

1- دوش آب داغ بگیرید: شما می‌توانید از این گزینه در درمان آنفلونزا یا سرماخوردگی …