پزشکان بدون مرز درمان
خبر فوری
خانه / مامایی / قرص‌های ال . دی مطمئن‌ترین روش پیشگیری از بارداری
تلگرام

قرص‌های ال . دی مطمئن‌ترین روش پیشگیری از بارداری

قرص‌های LD مطمئن‌ترین روش پیشگیری از بارداری  
  
یک متخصص زنان و زایمان گفت: مصرف قرص‌های LD (اِل دی) بهترین و مطمئن ترین روش برای پیشگیری از بارداری هستند به شرطی که درست و به موقع مصرف شوند.

دکتر مرضیه غفارنژاد، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا- منطقه علوم پزشکی تهران، افزود: قرص‌های LD دارای هورمون‌های استروژن و پروژسترون طبیعی هستند که اگر به طور منظم و درست استفاده شوند از بارداری ناخواسته جلوگیری می‌كنند.

وی با بیان اینكه قرص‌های خوراکی پیشگیری از بارداری باعث نازایی نمی شود، ادامه داد: قرصهای LD کاملاً موثر و بی خطر هستند، به ویژه قرصهای جدید که ترکیبات کم خطرتری در آن ها به کار برده شده و مزایایی چون کاهش احتمال ابتلا به سرطان رحم و تخمدان، کاهش میزان بروز حاملگی خارج از رحم، منظم تر شدن عادت ماهانه، کاهش دردهای قاعدگی و کاهش بروز کیست های تخمدان را به همراه دارد.

به گفته این متخصص زنان، بیماران قلبی و عروقی، بیماران کبدی، افراد مبتلا به سرطان پستان و رحم و خونریزی رحمی که بدون علت باشد و کسانی که شک به بارداری دارند باید از مصرف قرص‌های پیشگیری پرهیز کنند.

وی با بیان اینكه وجود هورمون استروژن در قرص LD سبب افزایش مختصر فشارخون می‌شود که خطری به حساب نمی آید، ادامه داد: تجویز قرص از ۴۰ سالگی به بالا باید با احتیاط باشد، به علاوه در افراد چاق بهتر است مصرف قرصهای LD با تجویز پزشک و با احتیاط کامل باشد.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینكه خوردن قرص LD بعد از شام و قبل از خواب معمولاً به جلوگیری از بروز این عارضه ها کمک می کند، افزود: زنان شیرده در ۶ ماهه اول بعد از زایمان نباید از این قرصها استفاده کنند زیرا قرص های ترکیبی حجم شیر مادر را کم می کند.

دکتر غفارنژاد در مورد قرصهای خاص دوران شیردهی افزود: این قرصها به جای هر دو هورمون پروژسترون و استروژن، فقط حاوی هورمون پروژسترون هستند که میزان اثر این قرصها کمتر از قرصهای خوراکی ترکیبی است واگر به درستی و بطور منظم مصرف شود تا ۹۹ درصد از حاملگی جلوگیری می کند.

وی ادامه داد: زنان شیرده می توانند از این قرص استفاده کنند زیرا اثری بر شیر مادر ندارد.

تلگرام

مطالب داغ امروز :

تغذیه ماه نهم بارداری

در این مرحله از دوران بارداری، رشد جنین در داخل رحم مادر تقریبا کامل شده …

رعایت نکاتی برای آنکه نوزادی زیبا داشته باشید

مصرف رب انار در هنگام بارداری علاوه براینکه از ویار خوردن خاک، مهر، زغال، برفک …