پزشکان بدون مرز درمان
خانه / داروسازی / مهمترين کاربرد فناوري نانو در پزشکي در زمينه توليد دارو است
تلگرام

مهمترين کاربرد فناوري نانو در پزشکي در زمينه توليد دارو است

وزير بهداشت:مهمترين کاربرد فناوري نانو در پزشکي در زمينه توليد دارو است 
وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکي با اشاره به توليد پوست و رگ مصنوعي با بهره گيري از فناوري نانو در صنعت پزشکي کشور گفت: مهمترين کاربرد فناوري نانو در حوزه پزشکي، در زمينه توليد دارو براي درمان و تشخيص بيماري ها است.   

دکتر “مرضيه وحيد دستجردي” روز شنبه در حاشيه بازديد از نمايشگاه فناوري نانو در جمع خبرنگاران، به کاربردهاي اين فناوري در تشخيص بيماري ها اشاره کرد و گفت: ما در بخش تشخيص سرطان ها به طور گسترده اي مي توانيم از فناوري نانو بهره ببريم که از آن جمله مي توان به درمان سرطان ويژه زنان اشاره کرد.
وزير بهداشت از موفقيت محققان در توليد دارو براي تشخيص انواع سرطان ها در کشور خبر داد و افزود: اين داروها با استفاده از فناوري نانو توليد شده که مي تواند در درمان انواع بيماري هاي سرطاني از جمله سرطان مغز و يا سرطان هاي پوستي موثر باشد.
وي همچنين خاطر نشان کرد: فناوري نانو در بخش کشاورزي کابردهاي وسيعي دارد ولي يکي از مهمترين کاربردهاي آن استفاده در صنعت پزشکي است.
دستجردي به واحدهاي نظارتي در زمينه توليد نانو داروها اشاره کرد و گفت: تقريبا تمام مراکزي که در زمينه نانو فناوري کار مي کنند مرتبط با وزارت بهداشت هستند.
وي افزود: در حال حاضر حدود سه دانشگاه در زمينه تربيت کارشناسي رشد نانو پزشکي و دو دانشگاه در حوزه تربيت دانشجوي دکترا فعال هستند.
همچنين وزير بهداشت از توليد داروهاي جديد خبر داد و گفت: فعاليت هايي در زمينه توليد دارو در حال انجام است که به زودي خبرهاي خوشي اعلام خواهد شد.
وي تاکيد کرد: اين فعاليت ها در زمينه تشخيص و درمان بيماري سرطان است.
دستجردي در خصوص وضعيت ابتلا به آنفلوانزاي خوکي در ميان حجاج ايراني گفت: خبري که از حجاج داريم اين است که در سلامت کامل بسر مي برند.
وي افزود: ويروس آنفلوانزاي اچ1ان1 ، در دو سال آينده حدود يک سوم مردم دنيا را آلوده مي کند. بنابراين ممکن است تعدادي از حجاج ما به اين ويروس مبتلا شوند.
دستجردي افزود: آنفلوانزا بيماري خطرناک و کشنده اي نيست و تنها درصد کمي از مبتلايان به بستري شدن و درمان نياز پيدا مي کنند که خوشبختانه قسمت پزشکي حج و جمعيت هلال احمر آمادگي کامل دارد از حجاج مراقبت و پرستاري کند.
وي با تاکيد بر اينکه اين بيماري دوره کمون دارد ، توصيه کرد که تا يک هفته پس از ورود حجاج به کشور، به ديدار آنها نرويد.
دستجردي با اشاره به آمارهاي جهاني در زمينه تعداد افراد آلوده به ويروس اچ1ان1 ، گفت: بر اين اساس در آينده 30 تا 50 درصد مردم کشور به اين بيماري مبتلا خواهند شد.
دومين جشنواره فناوري نانو روز 13 آبان در مصلي بزرگ امام خميني (ره) آغاز شد و 17 آبان ماه ادامه دارد.

تلگرام

مطالب داغ امروز :

بیشترین داروهایی که قاچاق می‌شوند

رییس سازمان غذا و دارو عمده‌ترین داروهایی که به کشور قاچاق می‌شوند را اعلام کرد …

وقتی این دارو‌ها شما را وابسته می‌کند

داروهای ضد افسردگی میزان خواب آوری کمتری دارند، حتی ممکن است کابوس شبانه و در …