خانه / داروسازی / مراقب آشفته بازار مکمل‌های غذایی برای کودکانتان باشید

مراقب آشفته بازار مکمل‌های غذایی برای کودکانتان باشید

مراقب آشفته بازار مکمل‌های غذایی برای کودکانتان باشید
کودکان تا سن ۲ سالگی فقط نیازمند مصرف مولتی ویتامین و قطره آهن به مقدار کم هستند و به هیچ مکمل غذایی دیگری نیازی ندارند .

 
دکتر ناهید عزالدین متخصص اطفال در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا – واحد علوم پزشکی ایران، گفت: زمانی که مجلات به ویژه انتشارات پزشکی را مطالعه می کنیم، با انبوهی از تبلیغات مکمل های غذایی که با اشکال و جملات گوناگون و فریبنده و اغلب نادرست از جمله تقویت‌کننده سیستم ایمنی یا تقویت کننده حافظه روبرو می شویم.

 
وی افزود : از میان انواع بی شمار مکمل‌ها تنها تعدادی از آنها دارای میزان مناسبی از ویتامین ها هستند که البته اگر والدین نسبت به تغذیه کودکان حساس باشند کودکان هیچ نیازی به استفاده از مکمل‌های مختلف نخواهند داشت.

 
وی تصریح کرد: بهترین منبع دریافت آهن “گوشت قرمز ، زرده تخم مرغ ، حبوبات و مغزها (پسته و بادام) هستند. همچنین مغزها سرشار از مواد مغذی ، روی ، منیزیم ، ویتامین ، فسفر و امگا ۳ می باشند .
وی تاکید کرد: وجود انواع ویتامین‌ها، املاح معدنی و یا سایر مواد در یک فرآورده مهم نیست بلکه مقدار آن از اهمیت بیشتری برخوردار است، بنابراین با تنظیم یک برنامه غذایی مناسب می توان نیازمندی‌های کودک را تامین و او را از مصرف این گونه فرآورده ها که نه تنها مفید بلکه مضر هم هستند بی نیاز نمود.

مطالب داغ امروز :

داروهایی که نباید به کودکان خردسال داد

کودکان نسبت به بزرگسالان بیشتر دچار عوارض داروئی می شوند و بنابر این در دادن …

بیشترین عوارض دارویی ناشی از مصرف ضدتشنج ها و آنتی بیوتیک ها است

متخصص داروسازی بالینی دانشکده داروسازی علوم پزشکی تهران گفت:بیشترین گزارشات عوارض ناخواسته دارویی ناشی از …

داروی درمان ابولا در دست چشم بادامی‌ها

ژاپنی‌ها داروی جدیدی برای مقابله با ابولا تولید کرده‌اند. به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *