پاورپوینت
************************************************************

دستگاه تقویت‌کننده عضلات مچ پا ساخته شد

مرداد ۱۳, ۱۳۸۸ توسط :   موضوع : علوم

دستگاه تقویت‌کننده عضلات مچ پا ساخته شد

 
دستگاه تقویت‌کننده عضلات مچ پا با قابلیت‌های بالا، به همت مخترع ایرانی طراحی و ساخته شد.
محمود امیدخدا، مخترع ایرانی در گفت‌و‌گو فارس گفت: عضلات پلانتار فلکسور مچ پا که عمدتاً به وسیله تاندون آشیل به استخوان پاشنه متصل می‌شود با انقباض خود در راه رفتن، دویدن و انجام امور روزمره بسیار مؤثر است.
وی افزود: این عضلات با انقباض و انبساط موجب بهبود جریان خون در وریدهای عمقی اندام تحتانی که دارای دریچه‌های لانه کبوتری هستند شده و از ایجاد لخته خون جلوگیری می‌کنند.
امیدخدا تصریح کرد: ضعف این عضلات علاوه بر ایجاد اختلال در راه رفتن، دویدن و انجام امور روزمره در افراد مستعد می‌تواند بی‌ثباتی در مفصل، افزایش احتمال ترومبوآمبولی، آرتروز و درد به ویژه برای سالمندان را به دنبال داشته باشد.
وی گفت: این دستگاه به منظور تحقق اهدافی مانند تقویت عضلات مچ پا، حفظ و افزایش دامنه حرکتی در مفاصل مچ پا، تقویت ثبات دینامیک و استاتیک مچ پا و بهبود گردش خون اندام‌ تحتانی با تقویت پمپ عضلانی به ویژه برای افراد کم تحرک، طراحی و ساخته شده است.
این مخترع افزود: کم کردن چربی اضافی و کمک به تناسب اندام از مهمترین قابلیت‌ها و اهداف ساخت این دستگاه تقویت‌کننده به شمار می‌رود.تاکنون نیز نمونه‌هایی از این دستگاه ساخته شده است.

  • مجله پزشکی آسان طبهمکاران ما از نظرات و پیشنهادات شما استقبال می نمایند

نظر يا مطلب خود درباره اين مقاله را بفرماييد
اگر مي خواهيد تصويري در كنار نظر شما نشان داده شود اينجا را امتحان كنيد . gravatar