پزشکان بدون مرز درمان
خانه / علوم / دستگاه تقويت‌كننده عضلات مچ پا ساخته شد
تلگرام

دستگاه تقويت‌كننده عضلات مچ پا ساخته شد

دستگاه تقويت‌كننده عضلات مچ پا ساخته شد

 
دستگاه تقويت‌كننده عضلات مچ پا با قابليت‌هاي بالا، به همت مخترع ايراني طراحي و ساخته شد.
محمود اميدخدا، مخترع ايراني در گفت‌و‌گو فارس گفت: عضلات پلانتار فلكسور مچ پا كه عمدتاً به وسيله تاندون آشيل به استخوان پاشنه متصل مي‌شود با انقباض خود در راه رفتن، دويدن و انجام امور روزمره بسيار مؤثر است.
وي افزود: اين عضلات با انقباض و انبساط موجب بهبود جريان خون در وريدهاي عمقي اندام تحتاني كه داراي دريچه‌هاي لانه كبوتري هستند شده و از ايجاد لخته خون جلوگيري مي‌كنند.
اميدخدا تصريح كرد: ضعف اين عضلات علاوه بر ايجاد اختلال در راه رفتن، دويدن و انجام امور روزمره در افراد مستعد مي‌تواند بي‌ثباتي در مفصل، افزايش احتمال ترومبوآمبولي، آرتروز و درد به ويژه براي سالمندان را به دنبال داشته باشد.
وي گفت: اين دستگاه به منظور تحقق اهدافي مانند تقويت عضلات مچ پا، حفظ و افزايش دامنه حركتي در مفاصل مچ پا، تقويت ثبات ديناميك و استاتيك مچ پا و بهبود گردش خون اندام‌ تحتاني با تقويت پمپ عضلاني به ويژه براي افراد كم تحرك، طراحي و ساخته شده است.
اين مخترع افزود: كم كردن چربي اضافي و كمك به تناسب اندام از مهمترين قابليت‌ها و اهداف ساخت اين دستگاه تقويت‌كننده به شمار مي‌رود.تاكنون نيز نمونه‌هايي از اين دستگاه ساخته شده است.

تلگرام

مطالب داغ امروز :

چرا پیاز اشکتان را در می آورد؟

پیاز به خانواده ای از گیاهان به نام آلیوم ها تعلق دارد، که شامل تره …

چرا دو قلوهای یکسان(Identical) دقیقاً یکسان نیستند؟

گرچه دو قلوهای یکسان (دو قلوهایی که هر دو از یک سلول تخم هستند) DNA …