خانه / علوم / دستگاه تقویت‌کننده عضلات مچ پا ساخته شد
مجله پزشکی

دستگاه تقویت‌کننده عضلات مچ پا ساخته شد

دستگاه تقویت‌کننده عضلات مچ پا ساخته شد

 
دستگاه تقویت‌کننده عضلات مچ پا با قابلیت‌های بالا، به همت مخترع ایرانی طراحی و ساخته شد.
محمود امیدخدا، مخترع ایرانی در گفت‌و‌گو فارس گفت: عضلات پلانتار فلکسور مچ پا که عمدتاً به وسیله تاندون آشیل به استخوان پاشنه متصل می‌شود با انقباض خود در راه رفتن، دویدن و انجام امور روزمره بسیار مؤثر است.
وی افزود: این عضلات با انقباض و انبساط موجب بهبود جریان خون در وریدهای عمقی اندام تحتانی که دارای دریچه‌های لانه کبوتری هستند شده و از ایجاد لخته خون جلوگیری می‌کنند.
امیدخدا تصریح کرد: ضعف این عضلات علاوه بر ایجاد اختلال در راه رفتن، دویدن و انجام امور روزمره در افراد مستعد می‌تواند بی‌ثباتی در مفصل، افزایش احتمال ترومبوآمبولی، آرتروز و درد به ویژه برای سالمندان را به دنبال داشته باشد.
وی گفت: این دستگاه به منظور تحقق اهدافی مانند تقویت عضلات مچ پا، حفظ و افزایش دامنه حرکتی در مفاصل مچ پا، تقویت ثبات دینامیک و استاتیک مچ پا و بهبود گردش خون اندام‌ تحتانی با تقویت پمپ عضلانی به ویژه برای افراد کم تحرک، طراحی و ساخته شده است.
این مخترع افزود: کم کردن چربی اضافی و کمک به تناسب اندام از مهمترین قابلیت‌ها و اهداف ساخت این دستگاه تقویت‌کننده به شمار می‌رود.تاکنون نیز نمونه‌هایی از این دستگاه ساخته شده است.

مطالب داغ امروز :

انتقال ژن‌ها به سلول

انتقال ژن‌ها به سلول          شاید به جرات بتوان گفت که دنیای آینده …

توسعه ماهیچه های بیونیک برای پلک زدن

توسعه ماهیچه های بیونیک برای پلک زدن پژوهشگران آمریکایی نوعی ماهیچه بیونیک را توسعه داده …

ژن‌های دخیل در بیماری اسکیزوفرنی شناسایی شدند

ژن‌های دخیل در بیماری اسکیزوفرنی شناسایی شدند نتایج بررسی نمونه‌هایی که از مغز بیماران مبتلا …