پزشکان بدون مرز درمان
خانه / مطالب اجتماعي / بيشترين علت «طلاق» مربوط به «اعتياد» زوج‌هاست
تلگرام

بيشترين علت «طلاق» مربوط به «اعتياد» زوج‌هاست

با اعلام شناسنامه‌دار شدن شايع‌ترين آسيب‌هاي اجتماعي کشور؛ , معاون اجتماعي سازمان بهزيستي: , بيشترين علت «طلاق» مربوط به «اعتياد» زوج‌هاست

 

معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي کشور، از طرح شناسايي و تهيه شناسنامه براي شايع‌ترين آسيب‌هاي اجتماعي در نقاط مختلف کشور خبر داد.

علي شاکري ‌در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعي» ايسنا، افزود: بر اساس اين طرح، شايع‌ترين آسيب‌هاي اجتماعي استان‌ها و شهرهاي مختلف شناسايي و راهکارهاي پيشگيرانه و درمان براي مقابله با آن نيز تدوين مي‌شود.

وي در ادامه با اشاره به ضرورت فعاليت اورژانس اجتماعي (123) در درمان و پيشگيري آسيب‌هاي اجتماعي، وظيفه اين اورژانس را حمايت و روانكاوي افراد نسبت به آسيب‌هاي مختلف اجتماعي اعم از کودک‌آزاري، زنان و دختران فراري، بزهکاري، کودکان کار و خياباني، همسرآزاري و غيره و همچنين ارائه خدمات مشاوره‌اي به آن‌ها ذكر كرد.

معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي کشور با بيان اين كه مددکاران اجتماعي اورژانس اجتماعي در صورت نياز، افراد را به مراکز درماني و يا قضايي ذي صلاح هدايت مي‌کنند، تصريح كرد: اين اقدام باعث سپري شدن هر چه سريع‌تر مرحله درمان و از سوي ديگر باعث کاهش تعداد مراجعان به مراکز قضايي مي‌شود.

شاکري بالاترين علت طلاق را مربوط به مسئله «اعتياد» زوج‌ها دانست و با اشاره به وجود مراکز مشاوره سازمان بهزيستي اظهار كرد: سال گذشته بيش از 40 هزار نفر با موضوع «طلاق» به اين مراكز مراجعه کردند که 40 درصد آن‌ها پس از مشاوره، از طلاق منصرف شدند.

تلگرام

مطالب داغ امروز :

هفتاد درصد جوانان معتاد، مشکل روانی دارند

یک روانپزشک گفت: ۷۰ درصد جوانانی که معتاد هستند و مواد اعتیادآور سنتی و صنعتی …

اختلال سیستم روانی بدن در اثر استفاده مخدرهای صنعتی

رئیس انجمن متخصصان داخلی ایران هشدار داد: افراد به ویژه نوجوانان و جوانانی که مواد …