پزشکان بدون مرز درمان
خبر فوری
خانه / مطالب اجتماعي / بيشترين علت «طلاق» مربوط به «اعتياد» زوج‌هاست
مجله پزشکی

بيشترين علت «طلاق» مربوط به «اعتياد» زوج‌هاست

با اعلام شناسنامه‌دار شدن شايع‌ترين آسيب‌هاي اجتماعي کشور؛ , معاون اجتماعي سازمان بهزيستي: , بيشترين علت «طلاق» مربوط به «اعتياد» زوج‌هاست

 

معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي کشور، از طرح شناسايي و تهيه شناسنامه براي شايع‌ترين آسيب‌هاي اجتماعي در نقاط مختلف کشور خبر داد.

علي شاکري ‌در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعي» ايسنا، افزود: بر اساس اين طرح، شايع‌ترين آسيب‌هاي اجتماعي استان‌ها و شهرهاي مختلف شناسايي و راهکارهاي پيشگيرانه و درمان براي مقابله با آن نيز تدوين مي‌شود.

وي در ادامه با اشاره به ضرورت فعاليت اورژانس اجتماعي (123) در درمان و پيشگيري آسيب‌هاي اجتماعي، وظيفه اين اورژانس را حمايت و روانكاوي افراد نسبت به آسيب‌هاي مختلف اجتماعي اعم از کودک‌آزاري، زنان و دختران فراري، بزهکاري، کودکان کار و خياباني، همسرآزاري و غيره و همچنين ارائه خدمات مشاوره‌اي به آن‌ها ذكر كرد.

معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي کشور با بيان اين كه مددکاران اجتماعي اورژانس اجتماعي در صورت نياز، افراد را به مراکز درماني و يا قضايي ذي صلاح هدايت مي‌کنند، تصريح كرد: اين اقدام باعث سپري شدن هر چه سريع‌تر مرحله درمان و از سوي ديگر باعث کاهش تعداد مراجعان به مراکز قضايي مي‌شود.

شاکري بالاترين علت طلاق را مربوط به مسئله «اعتياد» زوج‌ها دانست و با اشاره به وجود مراکز مشاوره سازمان بهزيستي اظهار كرد: سال گذشته بيش از 40 هزار نفر با موضوع «طلاق» به اين مراكز مراجعه کردند که 40 درصد آن‌ها پس از مشاوره، از طلاق منصرف شدند.

 سامانه تغذیه هوشمند

مطالب داغ امروز :

هفتاد درصد جوانان معتاد، مشکل روانی دارند

یک روانپزشک گفت: ۷۰ درصد جوانانی که معتاد هستند و مواد اعتیادآور سنتی و صنعتی …

اختلال سیستم روانی بدن در اثر استفاده مخدرهای صنعتی

رئیس انجمن متخصصان داخلی ایران هشدار داد: افراد به ویژه نوجوانان و جوانانی که مواد …