خانه / مطالب اجتماعي / بیشترین علت «طلاق» مربوط به «اعتیاد» زوج‌هاست
مجله پزشکی

بیشترین علت «طلاق» مربوط به «اعتیاد» زوج‌هاست

با اعلام شناسنامه‌دار شدن شایع‌ترین آسیب‌های اجتماعی کشور؛ , معاون اجتماعی سازمان بهزیستی: , بیشترین علت «طلاق» مربوط به «اعتیاد» زوج‌هاست

 

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، از طرح شناسایی و تهیه شناسنامه برای شایع‌ترین آسیب‌های اجتماعی در نقاط مختلف کشور خبر داد.

علی شاکری ‌در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، افزود: بر اساس این طرح، شایع‌ترین آسیب‌های اجتماعی استان‌ها و شهرهای مختلف شناسایی و راهکارهای پیشگیرانه و درمان برای مقابله با آن نیز تدوین می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت فعالیت اورژانس اجتماعی (۱۲۳) در درمان و پیشگیری آسیب‌های اجتماعی، وظیفه این اورژانس را حمایت و روانکاوی افراد نسبت به آسیب‌های مختلف اجتماعی اعم از کودک‌آزاری، زنان و دختران فراری، بزهکاری، کودکان کار و خیابانی، همسرآزاری و غیره و همچنین ارائه خدمات مشاوره‌ای به آن‌ها ذکر کرد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان این که مددکاران اجتماعی اورژانس اجتماعی در صورت نیاز، افراد را به مراکز درمانی و یا قضایی ذی صلاح هدایت می‌کنند، تصریح کرد: این اقدام باعث سپری شدن هر چه سریع‌تر مرحله درمان و از سوی دیگر باعث کاهش تعداد مراجعان به مراکز قضایی می‌شود.

شاکری بالاترین علت طلاق را مربوط به مسئله «اعتیاد» زوج‌ها دانست و با اشاره به وجود مراکز مشاوره سازمان بهزیستی اظهار کرد: سال گذشته بیش از ۴۰ هزار نفر با موضوع «طلاق» به این مراکز مراجعه کردند که ۴۰ درصد آن‌ها پس از مشاوره، از طلاق منصرف شدند.

مطالب داغ امروز :

قدرت تخریب شیشه سیصدوسی برابر تریاک است

کوتاهی و سهل انگاری در این خصوص دامنه شعله‌های این آتش را بیشتر خواهد کرد …

وجود بیش از یک میلیون کودک معتاد در کشور

گرچه معتادان به مواد مخدر، همگی به نوعی قربانی محسوب می‌شوند اما در این میان …

عواقب جبران‌ناپذیر ازدواج‌ در دوره کودکی

آمار ازدواج و طلاق‌های کشور در چند‌ سال اخیر، چندان خوشایند نیست. آمار روزافزون طلاق …