پاورپوینت
************************************************************

هفتاد درصد مرگ بیماران قلبی ناشی از آریتمی است

تیر ۲۶, ۱۳۸۸ توسط :   موضوع : خبر پزشکی

۷۰  درصد مرگ بیماران قلبی ناشی از آریتمی است 
رییس شاخه الکتروفیزیولوژی انجمن قلب ایران اعلام کرد : ۷۰ درصد موارد مرگ های بیماران قلبی ،ناشی از نامنظمی های قلب یا در اصطلاح آریتمی است.   

 

به گزارش ایرنا از مرکز آموزشی تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی، محمدعلی صدر عاملی ، گفت: مهمترین عارضه مشکلات الکترو فیزیولوژی قلب آریتمی قلب است که با وجود امکانات مراکز درمانی، قابل تشخیص، پیگیری و درمان است.
وی امروز (پنجشنبه) در حاشیه سمیناری در این خصوص تاکید کرد: بیماران درصورت احساس تپش ناگهانی قلب، سرگیجه در برخی موارد به ویژه هنگام نشست و برخاست باید برای معاینه بیشتر و دقیق تر به پزشک مراجعه کنند.
وی افزود: تجویز دارو یا قطع عامل موثر در نامنظمی قلب از طریق ابزارهایی موسوم به امواج رادیویی ، سرما درمانی یا گرما درمانی مهمترین اقدام پزشک پیش روی پزشک معالج است.
صدر عاملی در تشریح روشهای تشخیصی، گفت: نوار قلب ، تست ورزش، آنژیو گرافی از جمله اقدامات تشخیصی است.
صدرعاملی نوار قلب را روشی غیر دقیق برای بررسی نامنظمی های قلب دانست و افزود: برای آنکه نامنظمی های قلب در طول ۲۴ یا ۴۸ ساعت ثبت و شناسایی شود، متخصصان از دستگاه هولترمانیتورینگ بهره می گیرند.
رییس بخش الکترو فیزیولوژی بیمارستان قلب شهید رجایی تصریح کرد: تقزیباً ۱۰۰ درصد نامنظمی های قلب که موجب ۷۰ درصد مرگ های ناگهانی قلبی در افراد با سنین مختلف می شود در ایران قابل تشخیص و درمان است مگر آنکه با روشهای ساده تر قابل درمان نباشد و نیاز به دستگاههای ضربان ساز و کمک ضربان قلبی باشد.

  • مجله پزشکی آسان طبهمکاران ما از نظرات و پیشنهادات شما استقبال می نمایند

نظر يا مطلب خود درباره اين مقاله را بفرماييد
اگر مي خواهيد تصويري در كنار نظر شما نشان داده شود اينجا را امتحان كنيد . gravatar