خانه / خبر پزشکی / هفتاد درصد مرگ بیماران قلبی ناشی از آریتمی است
مجله پزشکی

هفتاد درصد مرگ بیماران قلبی ناشی از آریتمی است

۷۰  درصد مرگ بیماران قلبی ناشی از آریتمی است 
رییس شاخه الکتروفیزیولوژی انجمن قلب ایران اعلام کرد : ۷۰ درصد موارد مرگ های بیماران قلبی ،ناشی از نامنظمی های قلب یا در اصطلاح آریتمی است.   

 

به گزارش ایرنا از مرکز آموزشی تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی، محمدعلی صدر عاملی ، گفت: مهمترین عارضه مشکلات الکترو فیزیولوژی قلب آریتمی قلب است که با وجود امکانات مراکز درمانی، قابل تشخیص، پیگیری و درمان است.
وی امروز (پنجشنبه) در حاشیه سمیناری در این خصوص تاکید کرد: بیماران درصورت احساس تپش ناگهانی قلب، سرگیجه در برخی موارد به ویژه هنگام نشست و برخاست باید برای معاینه بیشتر و دقیق تر به پزشک مراجعه کنند.
وی افزود: تجویز دارو یا قطع عامل موثر در نامنظمی قلب از طریق ابزارهایی موسوم به امواج رادیویی ، سرما درمانی یا گرما درمانی مهمترین اقدام پزشک پیش روی پزشک معالج است.
صدر عاملی در تشریح روشهای تشخیصی، گفت: نوار قلب ، تست ورزش، آنژیو گرافی از جمله اقدامات تشخیصی است.
صدرعاملی نوار قلب را روشی غیر دقیق برای بررسی نامنظمی های قلب دانست و افزود: برای آنکه نامنظمی های قلب در طول ۲۴ یا ۴۸ ساعت ثبت و شناسایی شود، متخصصان از دستگاه هولترمانیتورینگ بهره می گیرند.
رییس بخش الکترو فیزیولوژی بیمارستان قلب شهید رجایی تصریح کرد: تقزیباً ۱۰۰ درصد نامنظمی های قلب که موجب ۷۰ درصد مرگ های ناگهانی قلبی در افراد با سنین مختلف می شود در ایران قابل تشخیص و درمان است مگر آنکه با روشهای ساده تر قابل درمان نباشد و نیاز به دستگاههای ضربان ساز و کمک ضربان قلبی باشد.

مطالب داغ امروز :

چه غذاهایی باعث ایجاد سنگ کلیه می شود؟

 کلیه کلیه‌ها نقش اساسی برای فیلتراسیون مواد زائد بدن، بازی می‌کنند.این اندام،در دو طرف ستون …

آیا سردرد همراه با تب خطرناک است؟

 هم تب و هم سردرد از عوارض شایعی هستند که هر کدام می توانند دلیل …

۴۰درصد از سرطان ها قابل پیشگیری است

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: ۴۰ درصد از سرطان ها با سبک زندگی …