پزشکان بدون مرز درمان
خانه / اعتیاد / شربت تریاک تنها در مراکز درمانی خاص توزیع می شود
تلگرام

شربت تریاک تنها در مراکز درمانی خاص توزیع می شود

شربت تریاک تنها در مراکز درمانی خاص توزیع می شود

مدیر کل درمان، بازپروری و حرفه آموزی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: اگر قرار باشد بعد از تحقیق و بررسی شربت تریاک مورد استفاده قرار گیرد، در همه مراکز یا داروخانه ها توزیع نمی شود بلکه فقط در مراکز درمانی و در اختیار گروه خاصی از معتادان شناسایی شده قرار خواهد گرفت

سعید صفاتیان مدیر کل درمان، بازپروری و حرفه آموزی ستاد کل مبارزه با مواد مخدر در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی برنا بیان کرد: شربت تریاک نوعی ماده مخدر است که این روزها تحقیقات مفصلی روی آن در حال انجام است و اگر جواب این تحقیق و بررسی مورد تایید مسئولان قرار گیرد، برای افراد و گروه خاصی از معتادان مورد استفاده قرار خواهد گرفت..
سعید صفاتیان در ادامه افزود: در صورت استعمال این ماده دارویی، همه مراکز یا داروخانه ها توزیع کننده آن نیستند بلکه فقط در مراکز درمانی و در اختیار گروه خاصی از معتادان شناسایی شده قرار خواهد گرفت.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: شربت تریاک در داروخانه ها توزیع نمی شود زیرا این مساله می تواند بستر مصرف خودسرانه آن و گاه سوء مصرف معتادان از این دارو را فراهم کند.
وی در خاتمه اذعان داشت: مصرف کنندگان شربت تریاک با توصیه پزشک در مراکز درمانی راحت تر و جدی تر تحت درمان قرار خواهند گرفت.

«اظهارات فوق بيانگر ديدگاههای منبع خبری بوده و لزوما” ديدگاه رسمی و پذيرفته شده مركز ملی مطالعات اعتياد نمی باشد»

تلگرام

مطالب داغ امروز :

قدرت تخریب شیشه سیصدوسی برابر تریاک است

کوتاهی و سهل انگاری در این خصوص دامنه شعله‌های این آتش را بیشتر خواهد کرد …

وجود بیش از یک میلیون کودک معتاد در کشور

گرچه معتادان به مواد مخدر، همگی به نوعی قربانی محسوب می‌شوند اما در این میان …