پزشکان بدون مرز درمان
خانه / پزشكي ورزشي / كم تحركی، موجب ضعف عضلات و سائیدگی كشكك زانوی جوانان می‌شود
تلگرام

كم تحركی، موجب ضعف عضلات و سائیدگی كشكك زانوی جوانان می‌شود

كم تحركی، موجب ضعف عضلات و سائیدگی كشكك زانوی جوانان می‌شود
یك متخصص فیزیوتراپی گفت: زندگی ماشینی، كم تحركی و انجام ندادن حركات ورزشی مناسب، موجب ضعف عضلات و سائیدگی كشكك زانو در جوانان می‌شود.
دكتر نصرالله ابراهیمی اظهار داشت: كم تحركی ناشی از سبك زندگی و رعایت نكردن نكات ایمنی فیزیكی در حركات روزانه در جوانان موجب ضعف عضلانی و وارد آمدن فشار بر روی غضروف زیر استخوان كشكك زانو شده كه اصطلاحا به آن نرمی غضروف می‌گویند.
وی افزود: در طرفین كشكك زانو دو گروه عضله وجود دارد كه وظیفه آنها حفظ تعادل این قسمت از زانوست و در صورتی كه به هر دلیلی یكی از این عضلات كشیده و یا فشرده شوند و تعادل آنها از بین رود، سبب درد زانو می‌شود.
ابراهیمی خاطرنشان كرد: با انجام حركات منظم ورزشی زیر نظر پزشك و انجام جلسات فیزیوتراپی می‌توان به بهبود وضعیت عضلات زانو كمك كرد و ضعف ایجاد شده را جبران نمود.
وی گفت: افرادی كه دچار درد زانو هستند توجه داشته باشند كه زانو را بیش از ۳۰ درجه خم نكنند و تا حد امكان جهت نشستن از صندلی و در دستشویی از توالت فرنگی استفاده كنند.
این متخصص فیزیوتراپی توصیه كرد: این افراد قبل از خواب، حركات ورزشی سبكی زیر نظر پزشك انجام داده و بالش كوچكی بین و یا زیر دو زانوی خود قرار دهند.

تلگرام

مطالب داغ امروز :

کافئین مهم‏ترین عنصر موجود در چای است

کافئین به صورت محرک عمل می‏کند و بر سیستم عصبی تأثیر می‏گذارد. عمل تحریک‏آمیز بسیار …

آلودگی هوا در دوران بارداری

 مطالعه محققان نشان می دهد قرارگیری در معرض میزان بالای آلودگی هوا در دوران بارداری …