خانه / پزشكي ورزشي / کم تحرکی، موجب ضعف عضلات و سائیدگی کشکک زانوی جوانان می‌شود
مجله پزشکی

کم تحرکی، موجب ضعف عضلات و سائیدگی کشکک زانوی جوانان می‌شود

کم تحرکی، موجب ضعف عضلات و سائیدگی کشکک زانوی جوانان می‌شود
یک متخصص فیزیوتراپی گفت: زندگی ماشینی، کم تحرکی و انجام ندادن حرکات ورزشی مناسب، موجب ضعف عضلات و سائیدگی کشکک زانو در جوانان می‌شود.
دکتر نصرالله ابراهیمی اظهار داشت: کم تحرکی ناشی از سبک زندگی و رعایت نکردن نکات ایمنی فیزیکی در حرکات روزانه در جوانان موجب ضعف عضلانی و وارد آمدن فشار بر روی غضروف زیر استخوان کشکک زانو شده که اصطلاحا به آن نرمی غضروف می‌گویند.
وی افزود: در طرفین کشکک زانو دو گروه عضله وجود دارد که وظیفه آنها حفظ تعادل این قسمت از زانوست و در صورتی که به هر دلیلی یکی از این عضلات کشیده و یا فشرده شوند و تعادل آنها از بین رود، سبب درد زانو می‌شود.
ابراهیمی خاطرنشان کرد: با انجام حرکات منظم ورزشی زیر نظر پزشک و انجام جلسات فیزیوتراپی می‌توان به بهبود وضعیت عضلات زانو کمک کرد و ضعف ایجاد شده را جبران نمود.
وی گفت: افرادی که دچار درد زانو هستند توجه داشته باشند که زانو را بیش از ۳۰ درجه خم نکنند و تا حد امکان جهت نشستن از صندلی و در دستشویی از توالت فرنگی استفاده کنند.
این متخصص فیزیوتراپی توصیه کرد: این افراد قبل از خواب، حرکات ورزشی سبکی زیر نظر پزشک انجام داده و بالش کوچکی بین و یا زیر دو زانوی خود قرار دهند.

مطالب داغ امروز :

چه غذاهایی باعث ایجاد سنگ کلیه می شود؟

 کلیه کلیه‌ها نقش اساسی برای فیلتراسیون مواد زائد بدن، بازی می‌کنند.این اندام،در دو طرف ستون …

آیا سردرد همراه با تب خطرناک است؟

 هم تب و هم سردرد از عوارض شایعی هستند که هر کدام می توانند دلیل …

۴۰درصد از سرطان ها قابل پیشگیری است

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: ۴۰ درصد از سرطان ها با سبک زندگی …