پزشکان بدون مرز درمان
خبر فوری
خانه / پوست و مو / بررسی علل خشكی لب
تلگرام

بررسی علل خشكی لب

یك متخصص پوست و مو گفت: خمیر دندان‌های بدون رنگ و بدون اسانس برای جلوگیری از خشكی لب موثر است.
دكتر نصرت پورسینا با بیان این كه در زمستان‌ها خشكی لب در اطفال هم مشاهده می‌شود، اظهار داشت: خشكی لب علل مختلفی دارد از جمله قرار گرفتن در معرض هوای بسیار گرم یا بسیار سرد كه توام با باد باشد.
وی افزود: خشكی لب در كودكان در اثر تماس لب با بزاق دهان بروز می‌كند.
این متخصص پوست در خصوص علل دیگر بروز خشكی لب افزود: رنگ‌های موجود در پفك، در بعضی از آدامس‌ها و یا غذاها وجود دارد و یا وجود بیماریی‌های داخلی، كمبود مواد غذایی، كمبود ویتامین‌های گروه B و دیابت می‌توانند باعث خشكی لب شوند.
دكتر پورسینا در خصوص پیشگیری از خشكی لب گفت: باید به كودكان آموزش داد كه خشكی لب خود را با آب دهان برطرف نكنند؛ چرا كه هر بار تماس لب با بزاق دهان باعث تشدید خشكی لب می‌شود.
وی ادامه داد: گروهی از افراد به دلیل كمبود ویتامین دچار خشكی لب می‌شوند كه می‌توانند از تركیب ب‌كمپلكس و برای چرب كردن لب از روغن‌های زیتون، بادام، فندق استفاده كنند. در صورت در دسترس نبودن این روغن‌ها از وازلین‌های طبی یا كرم‌های مرطوب كننده بدون اسانس یا روژ لب‌های چرب استفاده كنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی یزد در خصوص خشكی لب در افراد دیابتی بیان داشت: در افراد دیابتی، گوشه لب این بیماران دچار كاندیدا ( قارچ ) می‌شود كه لازم است از كرم‌های قارچ نیستاتین و نیز صابون‌های ضد قارچ استفاده شود.

تلگرام

مطالب داغ امروز :

تاثیر گوجه فرنگی روی پوست

استفاده از میوه ها و سبزیجات، دمنوش و بخور گیاهان دارویی در روند جوانسازی و …

بهترین زمان سفر در نوروز

با آغاز تعطیلات نوروزی قطعا بسیاری از خانواده ها و شهروندان به فکر سفر هم …