پزشکان بدون مرز درمان
خبر فوری
خانه / مواد دارويي طبيعي / میوه ” به” منبع غنی از ویتامین C است و به دلیل فیبر زیادی كه دارد، به سلامت دستگاه گوارش كمك می‌كند.
مجله پزشکی

میوه ” به” منبع غنی از ویتامین C است و به دلیل فیبر زیادی كه دارد، به سلامت دستگاه گوارش كمك می‌كند.

متخصصان تغذیه توصیه می‌كنند خوردن «به» را در فصل زمستان از دست ندهید و بكوشید آن را همراه با گردو میل كنید.
«به» منبع غنی از ویتامین C است و به دلیل فیبر زیادی كه دارد، به سلامت دستگاه گوارش كمك می‌كند.
طعم گس آن به دلیل تاننی است كه دارد و خوردن گردو همراه آن به كاهش این طعم كمك می‌كند.
یك میوه متوسط «به» به اندازه ۹۰ گرم شامل ۵۲ كیلوكالری انرژی است و ۳۷/۰ گرم پروتئین، ۰۸/۱۴ گرم كربوهیدرات، ۰۹/۰‌گرم چربی و ۷/۱ گرم فیبر رژیمی دارد.
«به» را می‌توان به صورت خام، پخته و یا سرخ شده استفاده كرد. اما مربا و شربت «به» بیشترین طرفدار را در میان مردم دارد. «به» برای پخته شدن به مدت زمان كمی نیاز دارد.
هنگام خرید «به» تا آنجا كه می‌توانید درشت‌ترین میوه را انتخاب كنید زیرا اقتصادی‌تر است و برای مصرف بهتر است. میوه‌ها باید سفت باشند و رنگ آنها زرد باشد. در صورتی كه قسمتی از آن ضربه خورده باشد به دلیل فعال شدن آنزیم‌ها قهوه‌ای رنگ می‌شود. به همین دلیل باید حمل و نقل آنها با دقت كافی انجام شود. «به» مثل سیب ممكن است سبز كمرنگ یا مانند یك سیب طلایی زرد باشد. اغلب « به» اول فصل سبزتر و « به» آخر فصل طلایی‌تر است، اما هر دوی آنها آماده طبخ هستند.
در صورتی كه این میوه نرسیده باشد، می‌توان برای رسیدن، آن را در دمای معمولی اتاق نگهداری كرد تا برسد. میوه رسیده را در یخچال نگه ‌دارید. اگر آن را خارج از یخچال نگهداری كنید بعد از یك هفته شروع به خراب شدن می‌كند اما می‌توان آن را در یخچال به مدت یك تا دو‌ماه نگهداری كرد. پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از فساد، میوه‌ها را داخل چیزی بپیچانید. این میوه درون یخچال تقریبا به اندازه سیب دوام پیدا می‌كند. بهتر است «به» را جدا از سایر میوه‌ها نگه‌دارید زیرا ممكن است با عطر خود آنها را تحت‌تاثیر قرار دهد. «به»‌های عطری كوچك‌تر دارای پرزهایی روی پوستشان هستند كه پس از شستن میوه به راحتی از بین می‌روند.
«به‌دانه» بیشتر از انواع جنگلی «به» به دست می‌آید. لعاب دانه آن در نرم كردن سینه و درمان سرفه شهرت زیادی دارد. لعاب آن گلو را نرم می‌كند و تب را تسكین می‌دهد. سوزش دهان و زبان را درمان و یبوست را برطرف می‌كند. لعاب «به‌‌دانه» برای آفتاب‌زدگی نافع است.

 

جام جم آنلاین

 سامانه تغذیه هوشمند

مطالب داغ امروز :

سیاه گیله یا قره قات

سیاه گیله یا قره قات (قره قاط) درختچه ی کوچکی است به ارتفاع تا 60 …

غذاهایی که احساس گرسنگی را کاهش می دهند

با اینکه احساس گرسنگی یکی از قسمت های جدا ناپذیر رژیم های کاهش وزن است …