مجرد ماندن و نداشتن رابطه جنسی می تواند برای بدن مضر باشد

۱- بهبود حس بویایی: پس از رابطه جنسی ترشح هورمون پرولاکتین افزایش مییابد. این هورمون سبب میگردد تا سلولهای بنیادی مغز نورونهای جدیدی را در پیاز بویایی مغز ایجاد کنند. (در دوران شیردهی نیز این بهبودی حس بویایی در زنان مشاهده میگردد)

۲- کاهش ریسک بیماریهای قلبی: داشتن بیش از ۳ نوبت رابطه جنسی در طول هفته ریسک ابتلا به بیماریهای قلبی را درمردان به نصف کاهش میدهد. رابطه جنسی کلسترول بد خون را نیز کاهش میدهد.

۳- کاهش وزن و تناسب اندام: رابطه جنسی یک نوع فعالیت بدنی است. یک رابطه جنسی پرحرارت ۲۰۰ کالری انرژی می سوزاند، یعنی معادل ۱۵ دقیقه دویدن بروی دستگاه ترد میل(دو ثابت). ضربان قلب فرد برانگیخته (از لحاظ جنسی) از ۷۰ بار در دقیقه به ۱۵۰ بار در دقیقه افزایش می یابد. انقباضات حین رابطه جنسی باعث تمرین و درگیر شدن عضلات لگن، رانها، باسن، بازوها، گردن و قفسه سینه میگردد. پلاسمای منی مردان حاوی هورمونهای تحریک کننده غدد تیروئید میباشد، که میتواند باعث افزایش متابولیسم پایه در زنان و کاهش وزن آنان گردد.

۴- رابطه جنسی باعث افزایش تولید هورمون تستوسترون میشود: این هورمون باعث محکمتر شدن عضلات و استخوانها میگردد.

۵- کاهش افسردگی: زنانی که از لحاظ جنسی فعال بوده و شریک جنسی آنان نیز از کاندوم استفاده نمی کنند، کمتر مستعد افسردگی میباشند. هورمون پروستاگلاندین موجود در منی مردان بوسیله دستگاه تناسلی زنان جذب گردیده و باعث تعدیل هورمونهای زنانه می شود. منی مردان حاوی هورمونهای استروژن و پروژسترون میباشد که هر دوی آنها در بهبود خلق موثر میباشند. زنانی که در معرض منی شوهران خود قرار دارند (رابطه جنسی بدون کاندوم) شادتر میباشند. (البته حاملگی ناخواسته و عدم ابتلا به بیماریهای مقاربتی بایستی در اولویت باشد)

۶- تسکین درد:درست قبل ازارگاسم (اوج لذت جنسی) سطح هورمون اکسی توسین به ۵ برابر سطح نرمال افزایش می یابد. این هورمون باعث ترشح آندورفین (ضد درد طبیعی بدن) گردیده و هرگونه دردی را تسکین میدهد. رابطه جنسی باعث ترشح هورمون استروژن نیز میگردد که میتواند دردهای قاعدگی را کاهش دهد.

۷- سرماخوردگی کمتر: افرادی که ۱-۲ بار درهفته رابطه جنسی دارند، سطح پادتن ایمنوگلوبین A در بدن آنها ۳۰ درصد بیشتر میباشد. این امر باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میگردد.

۸- کنترل بهتر مثانه: رابطه جنسی تمرینات کگل طبیعی می باشند و باعث تقویت عضلات مثانه میگردد.

۹- دندانهای سالم تر: پلاسمای منی (جذب شده از مخاط مهبل) حاوی روی، کلسیم و دیگر مواد معدنی میباشد که از پوسیدگی دندانها جلوگیری میکند. همچنین آداب برفراری رابطه جنسی، دو شریک جنسی را ملزم به رعایت اصول اولیه بهداشت از جمله مسواک زدن دندانها میکند.

۱۰- سلامت پروستات: برخی اورولوژیستها به رابطه میان تعداد انزال و سرطان پروستات اعتقاد دارند. برای تولید مایع منی پروستات و کیسه منی موادی همچون روی، اسید سیتریک و پتاسیم را از خون میگیرند و آنها را تا ۶۰۰ برابر تغلیظ میکنند. در این بین هر عامل سرطانزای موجود در خون نیز ممکن است به همراه این مواد و به همین میزان در پروستات تغلیظ و انباشته گردد. رابطه جنسی و انزال مکرر میتواند از انباشته شدن عوامل سرطانزا در درون غده پروستات جلوگیری به عمل آورد. البته ثابت گردیده داشتن رابطه جنسی با چندین شریک جنسی میتواند سرطان پروستات را در مردان تا ۴۰ درصد افزایش دهد. (به خاطر افزایش ریسک ابتلا به بیماریهای منتقله از راه جنسی)

۱۱- افراط در رابطه جنسی برای زنان بی خطر است: رابطه جنسی باعث سفت شدن عضلات شکم و باسن و بهبود ساختار قامتی در زنان میگردد. البته مشروط بر اینکه از بیماریهای مقاربتی ،حاملگی ناخواسته و هرگونه استرس خبری نباشد. زنان یائسه ای که از رابطه جنسی امتناع می ورزند ممکن است دچار آتروفی(تحلیل) مهبل و مقاربت دردناک گردند. تمام هورمونهایی که زنان یائسه به آنها نیاز دارند، از طریق رابطه جنسی سالم با شوهرانشان قابل دریافت میباشد. (رابطه جنسی بدون کاندوم)

۱۲- اما افراط در رابطه جنسی میتواند برای مردان دردسر آفرین باشد: آلت تناسلی مردان ممکن است دچار خراشیدگی و یا تحریک پوستی گردد. همچنین در رابطه جنسی خشن و طولانی مدت بافت آلت تناسلی مردان میتواند دچار آسیب گردد. شل شدن آلت پس از نعوظ و انزال بی علت نیست. هنگام نعوظ آلت مرد از خون پر میگردد. اما پس از آن دیگر خونی در آلت جریان نمی یابد. برای جذب مجدد اکسیژن عضلات آلت بایستی شل گردند. چنانچه شما اجازه ندهید تا آلت شل شده و استراحت کند، با این کار عضلات آلت را از دریافت اکسیژن کافی محروم کرده اید. در بیماری پریاپیسم(PRIAPISM) که در آن نعوذ دائمی پدید می آید، آلت ممکن است دچار مرگ سلولی گردد. به همین خاطر پریاپیسم یک اورژانس پزشکی محسوب میگردد.

۱۳- افزایش جریان خون: رابطه جنسی جریان خون به مغز و دیگر اعضای بدن را افزایش میدهد. بنابراین اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به ارگانهای بدن رسیده و مواد زاید نیز سریعتر از بدن دفع میگردند.

۱۴- افزایش طول عمر: نرخ مرگ و میر درافرادی که ۲ بار درهفته به ارگاسم میرسند، نصف افرادی است که در طول ماه تنها یک مرتبه ارگاسم را تجربه میکنند.

۱۵- رابطه جنسی باعث افزایش سطح هورمون استروژن در زنان میگردد: این هورمون باعث انعطاف پذیری و لغزندگی بیشتر مهبل شده و زنان را در برابر بیماریهای قلبی محافظت میکند.

۱۶- رابطه جنسی در کاهش استرس و اضطراب بسیار موثر است: همچنین رابطه جنسی باعث بهبود کیفیت خواب میگردد.

۱۷- رابطه جنسی چنانچه با عشق توام باشد شفا بخش و درمانگر است: چنانچه کسی را دارید که برایتان اهمیت قائل بوده و دوستتان داشته باشد و در مقابل شما نیز برای وی اهمیت قائل بوده و دوستش داشته باشید، از لحاظ احساسی و جسمی نیز با یکدیگر صمیمی باشید، آنوقت ۳-۵ برابر کمتر در معرض خطر مرگ زودرس و یا ابتلا به بیماریهای گوناگون قرار خواهید داشت. بخشی از آن به خاطر اثرات مثبت لمس کردن میباشد. در آغوش گرفتن و نوازش کردن باعث تغییر در ترکیبات شیمیایی بدن شما میشود.

۱۸- رابطه جنسی سالم در افزایش اعتماد بنفس و عزت نفس زنان و مردان (خصوصا مردان) میتواند تاثیر بسزایی داشته باشد

 • مجله اطلاعات پزشکینظرات

۲۶ نظر در موضوع “مجرد ماندن و نداشتن رابطه جنسی می تواند برای بدن مضر باشد”
 1. M.Mesri says:

  BA TASHAKOR AZ TAMAMYE PEZESHGANE IRANI… MAJID MESRI 1388/08/18 ه.ش

 2. امید says:

  سلام با عرض خسته نباشید
  از این اطلاعاتی که بروز دادید تشکر می کنم

 3. 9132607814 says:

  سلام به همه دوستان مجرد.میگم یه بار خدایی نکرده بعد از خوندن این مقاله به فکر روابط جنسی نامشروع نیفتید ها .چون عواقب دنیوی واخروی این روابط هزاران بار بدتر از مضراتی است که دراین مقاله برای مجرد ماندن ذکر شده است.
  یا حق علی از کاشان

 4. سلام says:

  ازدواج یک قرارداد قانونی و رابطه جنسی یک نیاز فیزیولوژیک و طبیعی است و لزوما با هم ارطباط قطعی و مستقیم ندارند.

 5. avisa says:

  لطفا تاثیرات روانی نداشتن رابطه جنسی رو هم بگید

 6. خیلی تشکر میکنم از معلومات جامع و کامل شما البته باید به عرض برسونم که خوبه بعضی از دواها و توصیه های لازم را در برنامه داشته باشد
  التماس دعا

 7. سایه says:

  با سلام
  خیلی ممنون از این اطلاعاتی که در اختیار ما گذاشتید اما فکر میکنم ازدواج با ارتباط داشتن دو بحث جدا از هم باشه در هر صورت ممنونم ازتون

 8. فرناز says:

  سلام جالب بود ممنون

 9. a boy says:

  سپاس فراوان

 10. mehdi says:

  با سلام و خسته نباشید !
  کاش این مطالب را همه جوان ها می توانستند بخوانند ! افسوس

 11. mslm says:

  درود بیکران بر شما. ممنون از اطلاعات جالبتون

 12. دریا says:

  لام دقیقا تمام اطلاعاتی که دادید درسته چون تجربه ش کردم به امید اینکه همه مجردها بعد از تاهل حس ارامش واقعی یک رابطه جنسی خوب رو تجربه کنند التماس دعا

 13. فرزاد says:

  سلام خیلی خوب بود فقط کاش میشد همه خیلی اسون ازدواج کنن

 14. امیر says:

  تشکر.جالب بود

 15. کریم says:

  باسلام
  واقعاجالب بودولی حیف که مجردیم

 16. mehdi says:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما واقعا عالی بود اما حیف!

 17. جهانگرد says:

  با تشکر
  کو گوش شنوا برای خانم ها

 18. بابک says:

  باتشکر فراوان ای کاش ازدواج کردن برای جوانان راحت بودبه امید آن روز!

 19. مصطفی says:

  از شما بسیار تشکر میکنم بابت نوشته های خوب شما

 20. هنگام says:

  ممنون از اطلاع رسانیتون.

 21. عمو حامد says:

  انشالله خانمها بخونن و انقدر برای ارتباط ناز نکنن موفق باشید

 22. آرش says:

  سلام به همه ی همکاران خوبم
  با تشکر از سایت خوبتون
  فقط ای کاش ازدواج آسون بود!!

 23. محمد جواد says:

  ممنون ازمقاله جالبتون؛ولی بابعضی ازنوشته ها موافق نیستم؛چون دانشمند بزرگ ابوعلی سیناگفته مردی که هربار؛بازنی نزدیکی میکند یک میخ برطابوت خود می کوبد؛

 24. NAVID says:

  درود
  سپاس
  اگه میگفتید که منبع این همه اطلاعاتی که گفتید از کجاست خیلی بهتر بود

 25. دوده says:

  اصل و بایه نداره

همکاران ما از نظرات و پیشنهادات شما استقبال می نمایند

نظر يا مطلب خود درباره اين مقاله را بفرماييد
اگر مي خواهيد تصويري در كنار نظر شما نشان داده شود اينجا را امتحان كنيد . gravatar