سرنوشت یک زن تا چه حد به سینه های بزرگ و یا کوچک او ربط دارد ؟

آیا داشتن پستان های بزرگ و یا کوچک تاثیری در سرنوشت یک زن دارد ؟

آیا واقعاً سایز سینه اهمیت دارد؟

سالهای سال است که زنها و شوهرهاسر این موضوع با هم بحث می کنند. مرغ همسایه همیشه غاز است و به همین خاطر است که زنها معمولاً برای خودشان دلیل ارائه می دهند که چرا باید سینه های کوچک یا بزرگ داشته باشند. اما آیا واقعاً تفاوت پزشکی خاصی بین داشتن سینه های کوچک یا بزرگ وجود دارد؟

اول باید کمی با آناتومی سینه آشنا شویم. سایز سینه بیشتر از بافت های چربی و بافت های فیبروز تشکیل شده است تا غدد تولیدکننده شیر.

وقتی درمورد سایز سینه و رابطه آن با تولید شیر و خطر سرطان سینه فکر میکنیم، این مسئله اهمیت زیادی پیدا می کند.

به طور کلی، سایز سینه تغییر چندانی در عملکردهای بیولوژیکی آن ایجاد نمی کند. در زیر به برخی از باورهای نادرست درزمینه سایز سینه اشاره می کنیم.

۱) سایز سینه تاثیری در میزان توانایی تولید شیر ندارد

ازآنجاکه سایز سینه بیشتر به بافت های فیبروز و چربی موجود در آن بستگی دارد تا مقدار غدد شیر، خانم هایی که سینه های بزرگترین دارند، لزوماً شیر بیشتری تولید نمی کنند.

تولید شیر در سینه از طریق هورمونی تحریک می شود و برحسب تقاضا افزایش می یابد.

افزایش دفعات شیردهی به نوزاد تولید شیر را بالا می برد. بااینکه خیلی از عوامل مثل خستگی، استرس و افسردگی می تواند بر تولید شیر تاثیر بگذارد، لازم نیست استرس کوچک بودن سینه هایتان را هم به بقیه استرس های مادرانه تان اضافه کنید چون سایز سینه تاثیری در توانایی شیردهی شما ندارد.

۲) سایز سینه تاثیری در احتمال ابتلا به سرطان سینه یا درمان آن ندارد

محققان دریافته اند که سایز سینه تاثیری در احتمال ابتلا به سرطان سینه ندارد. علاوه بر این، سایز سینه تغییری در دیدگاه درمانی شما نیز ایجاد نمی کند. متداولترین نوع سرطان سینه از پوشش سلول ها در غدد تولید شیر ایجاد می شود.

ازآنجا که خانم هایی ک سینه های بزرگتری دارند، لزوماً غدد شیری بیشتری ندارند، درنتیجه دلیلی ندارد که این خانم ها بیشتر در معرض ابتلا به سرطان سینه قرار داشته باشند. اگر سینه های بزرگی دارید و نگران توانایی خود برای تشخیص و درمان سرطان سینه هستید، یادتان باشد که تحقیقات به نگرانی های شما صحه نمی گذارد.

تنها احتیاط لازم این است که چاقی نشان داده است که احتمال بروز سرطان سینه را بالا می برد. زنان چاق سینه های بزرگتری دارند اما براساس تحقیقاتی که در بالا به آنها اشاره شد، به نظر می رسد که چاقی عامل تعیین کننده تری است تا بزرگ بودن سینه ها. انباشته شدن چربی های بیشتر، سطح استروژن را بالاتر می برد به همین خاطر است که افراد چاق بیشتر در صدد ابتلا به سرطان سینه هستند.

۳) سایز سینه تاثیری در میزان درد شما طی ماموگرافی ندارد

در یک تحقیق که در آن از خانم ها درمورد میزان دردشان سوال شد، خانم هایی که سینه های بزرگتری داشتند لزوماً درد بیشتری را گزارش ندادند. اجازه ندهید ترس شما از درد باعث شود نتوانید آزمایشتان را به درستی انجام دهید.
ناراحتی های فیزیکی و احساسی واقعیت دارند

از باورهای نادرست که بگذریم، سایز سینه می تواند بر سلامت روزانه خانم ها تاثیر زیادی داشته باشد. برای مثال، خیلی از خانم ها که سینه های بزرگتری دارند، بیشتر دچار ناراحتی های جسمانی مثل درد کمر، گردن، شانه ها و سردرد می شوند.

برای بعضی از این خانم ها، سینه بندهایی که بهتر اندازه سینه شان باشد راه حل خوبی است. علاوه بر این، پایین آوردن وزن برای کاهش چربی های سینه نیز میتواند کمک کننده باشد. باوجود این تلاشها، خیلی از خانم ها جراحی سینه برای کاهش سایز آن را برای راحتی از شر آن دردها و مشکلات لازم می دانند.

شکی نیست که سایز سینه تاثیر شگرفی بر سلامت روانی و احساسی خانم ها دارد. از این گذشته، نادیده گرفتن اهمیتی که فرهنگ ما به سایز سینه می دهد، غیرقابل انکار است. از دوران بلوغ تا بزرگسالی، خانم ها با هنجارهای ایدآلیستی مواجه می شود و بطور مداوم وضعیت خود را با این هنجارها مقایسه می کند.

تعصبات خاصی همیشه متوجه خانم هایی که سینه های خیلی بزرگ یا خیلی کوچک دارند بوده است. زن یا دختری که سینه های بزرگی دارد ممکن است از نظر جنسی زیر سوال رود و خانم یا دختری هم که سینه های کوچکی دارد ممکن است احساس حقارت کند.

باید بدانیم که این فشارهای خارجی و داخلی به هر حال وجود دارند، و درنتیحه باید دختر ها و خانم های جامعه را تشویق کنیم که از وضعیت ظاهری خود در هر صورت احساس راحتی کنند و به هیچ وجه تحت تاثیر باورها و شایعات موجود قرار نگیرند.

خطر آخر برای همه خانم ها این است که نباید به خاطر سایز سینه هایتان توقع زیاد یا کم از بدنتان داشته باشید. به ویژه، باید بدانید که توانایی شما در شیردهی و خطر ابتلا به سرطان سینه که دو مورد از مهمترین مشکات و دغدغه های مهم سلامتی خانم هاست، کاملاً با سایز سینه بی ارتباط است.

 • مجله اطلاعات پزشکینظرات

۹۳ نظر در موضوع “سرنوشت یک زن تا چه حد به سینه های بزرگ و یا کوچک او ربط دارد ؟”
 1. morteza says:

  دوستان چقد نظرات جالبی داشتین. آفرین به شما که حتی به این مسائل کوچیک هم توجه می کنین. به نظر من بهتره همه ما به درون سینه یک فرد ( دراینجا زن) توجه کنیم.چون این باعث پایداری زندگیه

 2. ahvaz2kids says:

  مسله سینه به خود خانم ها ربط داره نه به شما پسر های …….مهم وقار و پاکی زنه نه اندامش این خانم ها …….که پیام گذاشتن …!!!

 3. روح اله says:

  آخه شما سوال رو بفهمید بعد نظر بدید.آخه سرنوشت تماما به سکس ربط نداره.بریست خانم ها هم خدادادیه .اونقدر مهم نیست که این همه آدم سرکارش باشن.

 4. سعید says:

  با سلام!
  سرنوشت انسان به این چیزا نیست در ثانی نسبیه یعنی اینطور نیست که واسه همه
  بزرگش جالب باشه یا کوچیکش (سلیقه ها مختلفه)
  عزیزان برین خداشناسیتون رو تقویت کنین این موارد در درجه ی دوم اهمیت قرار
  داره!!

  راهتون سبز ،قلبتون لبریز از عشق الهی ،خدانگهدار!

 5. hala.... says:

  به نظر من در رابطه با تیتر مقاله”سرنوشت یک زن تا چه حد به سینه های کوچک یا بزرگ او ربط دارد باید گفت….هیچی……چون هر مردی از یک نوع و یک فرم بدن خوشش میاد مسلما مردی که از زن لاغر خوشش میاد انتظار نداره که سینه های بزرگی داشته باشه چون سینه هم متناسب با بقیه ی اندام هست و نمیتونه خیلی یا فرم کلی بدن متفاوت باشه و در کل سینه به نظر من باید اندازه ی متعادلی داشته باشه و از اون مهمتر اینه که سفت و خوش فرم وبه قول دوستمون برجسته باشه …..البته اینم بگم که من خودم تونستم با انجام مداوم یک حرکت ورزشی سایز سینه هامو کم کنم و این حرکت رو هم خودم ابداع کردم جدا از اینکه ارزش انسان به ظاهرش نیست باید بدونیم که زیبا بودن اثر روانی و انگیزشی داره که نباید از اون غافل باشیم ….و مهتر از اینکه من معتقدم ما حتی میتونیم فرم بدنمون رو هم عوض کنیم اگه اراده ش رو داشته باشیم و بتونیم راههاش رو پیدا کنیم…….

 6. سحر says:

  من باخوندن این مطلب خیلی خوشحال شدم چون همیشه نگران این بودم که بچمو بدلیل کوچکی سینه هام نمی تونم شیربدم نامزدم هم بااین مسئله مشکلی نداره

 7. roznaz says:

  سلام متاسفم برای مردایی شهوتی که تمام زندگی شونو به سکس فکر میکنن و متاسفم واسه زن هاشون….

 8. مهران says:

  کمی منطقی فکر کنید ، خدا به هرکی یه بدی بده ۱۰۰ خوبی ام میده همیچی که ظاهر نیست من یه زن خوش استیل دارم ولی عقل نداره چه فایده همه چیز که سکس نیست بعد ۱ سال همه چیز عادی میشه فقط خوبیه که میمونه

 9. زیبا says:

  سلام
  سایز سینه اصلا مهم نیست فقط سلامتیه که بابد بهش بها داد . من چند وقتیه که احساس می کنم سرطان سینه گرفتم ولی می ترسم دکتر برم و … دعا کنین

 10. میثم says:

  خب اندازه سینه مهمه دیگه.
  خیلی توی زیبایی بدن زن تاثیر داره.
  ولی مهم اخلاقه خوبه زنه که از همه چی مهمتره.

 11. جمال says:

  اتفاقا منم یکی از این زنهای زیبا با سینه ی بزرگ رو دارم امااااااااااااا دریغ از عقل آقا عقل نداره
  این مهمه

 12. ممیلاد says:

  سلام به نظر من سینه و باسن یا به طور کلی اندام خیلی مهمه اما اصیل بودن فهمو شعور و درک ماندگار تره همشون به جای خودشون مهمن خواهش میکنم تعصبی فکر نکنید به نظر من سکس نقش مهمی تو زندگی داره میلاد مجرد از شیراز

 13. آرش says:

  باسلام.من هم معتقدم اول سلامتی مهمه ولی سینه های خوش فرم خیلی به خانمها ابهت میده وباعث زیبایی اندامشون میشه!

 14. دریا says:

  همون اندازه که اخلاق، پاکی، عفت و … در زندگی تأثیر داره به همون اندازه هم توجه داشتن به ظاهر فرد هم اهمیت داره. خود ما خانم هاهم از زنی با استیل زیبا خوشمون میاد و نباید بگیم مردها هوسباز یا شهوتی و … هستند. دوستی داشتم بسیار عفیف و پاکدامن اما همیشه نزد شوهرش با ظاهری ناآراسته و نازیبا حضور داشت به گونه ای که ما هم که از دوستان دختر او بودیم رغبت نمی کردیم به او نگاه کنیم و همیشه به او گوشزد می کردیم و همین امر باعث دلسردی شوهرش نیز شد که سرانجام به طلاقشان منجر شد. وقتی شخصی به ظاهر خود اهمیت می دهد یعنی به فرد مقابل نیز اهمیت داده و برای او ارزش قائل است. پس ظاهر هم در کنار خداشناسی و پاکدامنی اهمیت دارد.

 15. میلاد says:

  به نظر من اندازه سینه مناسب یک امتیاز برای دختراست چون مرد ها روی سینه واقعا حسساسن

 16. bita says:

  به نظر من سینه ی هر خانم بستگی به اندام اون داره و این که خوش فرم تر باشه styleخانم قشنگ تر نشون میده.

 17. amir says:

  حرفای همتون زیبا بود×

 18. فرهاد says:

  به نظرمن بزرک بودن سینه خانم وقت ووقت باعث تحریک آقایان میشود واین تحریک مدت زیادی دوام ندارد

 19. مهدی says:

  نظراتون زیبا بود به نظر منم مهم سلامتیه آدمه.ایشالا همه مردم دنیا فرق نداره هرجایی که میخوان باشن سالمو سلامت باشن ایشالاااااااااااااااااااااااااااااااا

 20. توحید says:

  من نظر خاصی ندارم

 21. شیوا says:

  خاک توسر همه ی مردایی که به فکر سینه اند…

 22. hooman says:

  خیلی عالیه……

 23. saeid says:

  سلام .نظری ندارم

 24. امیر says:

  salam jaleb bood

 25. میلاد says:

  نظرات زیاد بود و من اکثرشون رو خوندم به نظرم کاملترین نظر رو (دریا)(خانم) داده بودندو من فقط با اون موافقم.

 26. سمیرا says:

  شما پسرا نباید وارد این سایت بشیدو نظر بدید

 27. نیکی says:

  خوبه خانوما این سینه رو دارن. مردا چی…؟!

 28. امید says:

  افرین دریا.کامل گفتی

 29. admina says:

  بچه هااین چیزا که زیاد مهم نیست مهم قلب پاک و اخلاق بیسته

 30. مخمخمخ says:

  سینه زن خیلی برای مرد مهمه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 31. مهلا says:

  به نظرمن شخصیت طرف مهه.

 32. سعید says:

  اصلا این چیزا مهم نیست. مهم تفاهم زن و شوهره.

 33. شبنم says:

  منم با نظر دریا کاملا موافقم

 34. سحر says:

  کامنتا از مقاله جالب تر بود!

 35. سارا says:

  سلامم به نظرم اندازه نسبتا درشت سینه
  مهمه. بلاخره مرد هم یه سری نیاز داره
  که نمیشه ندید گرفت. من متاهلم و هم از لحاظ درکی و هم
  جنسی و اندامی همسرم بهم افتخار میکنه. خدا همه چیزو درکنار
  هم به زن داده. فقط گاهی زن ها از خودشون و زیبایی هاشون غافلن.

 36. ققنوس says:

  من متاهلم .این وظیفه مرده که به همسرش اعتماد به نفس بده واندامش رو تحسین کنه!سکس یه نیازبیولوژیکیه واحساس عاشقانه ایی که زوجین ازهم دارند لذت سکس رو زیاد وعلاقه ووابستگی روبیشتر میکنه !نه داشتن سینه های بزرگ یاکوچیک! شادباشید

 37. Nazanin says:

  هر جیزی که به اعتماد به نفس مربوط باشه تو سرنوشت مهمه.

 38. یه بنده خدایی says:

  اصلا بهشما چه زندگی خصوصی مردم بی تربیت ها

 39. مریم says:

  اکثر مردها هوسبازند.حتی اگه زیباترین زن دنیارو هم داشته باشن بازم چشمشون دنبال “مرغ همسایه”ست!!!پس خانمها اصلا نگران کوچیکی یا بزرگی سینه هاتون نباشین

 40. فاطمه says:

  چرا ما روابط جنسی رو خیلی پست وبی ارزش میبینیم درحالی که در راه حلال خیلی هم مقدس وزیباست بد نیست به روایات سری بزنیم اون وقت متوجه میشیم که دینمون چقدر زیبا وکامله به قول آقای رحیم پور جذابیت جنسی زن در خانه برای شوهرش باید ۱۰۰درصد باشد البته اگه تونستید بیشتر از اون(دقیقا به این جمله اشاره کردند)ولی بیرون از خانه صفر باید باشد در نتیجه زن در خانه به هر نحو ممکن باید دلربایی کنه نه فقط یک سال اول زندگی حالا اگه مردی مدل خاصی میپسندند به نظر بنده خانم باید تا جایی که میتونند خواسته ایشون رو براورده کنه البته این مطلب به این معنی نیست که اگه نشد پس زندگی به هم میخوره یا اینکه آقاییون فقط صرفا شهوت میفهمند وبس مسلما این طور نیست روابط جنسی تحکیم کننده رابطه زن ومرده البته خیلی پیچیده تر از این حرفاست چون حدود ۸۰درصد طلاق به خاطر همین مسائله مستقیم یاغیر مستقیم
  مسلما هیچ آقایی نمیاد به خاطر اینکه عضوی از بدن زنش کوچک یا بزرگه اونه طلاق بده چیزی که در ایجا مطرح میشه بی توجهی به روابط جنسیه به طوری که به اون آرامشه که قرآن هم بیان کرده نمیرسن و بهانه گیری وپرخاشگری مشکلات دیگه شرع میشه
  یه هشدار:تو زندگی کسایی که اعتیاد به فیلم وعکس وداستان جنسی دارن این مشکلات بیشتر اتفاق میفته چون مثلا مرد زنشو با زنی که روش هزارتا فتوشاب وکلکای دیگه شده مقایسه میکنه درنتیجه خواسته های جنسیش سر به فلک میزنه ومهمتر اینجاست که اینطور آدمارو خیلی سخت میشه راضی کرد اینجاست که ذهنیت زنا ازمردایه موجودیه که فقط به فکر شهوته به نظر بنده شاید عمده ترین مشکالت مربوط به همین موضوعه بهتره موضورو اینطر انتخاب کنیم سرنوشت زن یا مرد چقدر به فیلم و عکسای جنسی بستگی داره؟

 41. مریم says:

  نظر من نظر فاطمه خانومه لاااااااااااااااااااااایک بسیاااااااااااااااااااار عااااااااااااااااالی و کامل گفتن

 42. جواد says:

  در مورد روابط زناشویی بیشتر صحبت کنید

همکاران ما از نظرات و پیشنهادات شما استقبال می نمایند

نظر يا مطلب خود درباره اين مقاله را بفرماييد
اگر مي خواهيد تصويري در كنار نظر شما نشان داده شود اينجا را امتحان كنيد . gravatar

Protected by WP Anti Spam