پزشکان بدون مرز درمان
خانه / مواد دارويي طبيعي / عسل داروي طبيعي برای رفع سرفه كودكان‌ است
تلگرام

عسل داروي طبيعي برای رفع سرفه كودكان‌ است

عسل؛ داروي طبيعي ضدسرفه كودكان‌

 

 
مي‌توان از عسل به عنوان داروي طبيعي درمان سرفه براي كودكان بالاي 2 سال استفاده كرد.

بهترين داروي درمان سرفه براي كودكان 2 تا 6 سال استفاده از عسل است، زيرا بررسي‌هاي اخير نشان داده كه بهتر است در اين سن كمتر از داروهاي شيميايي ضدسرفه استفاده شود.عسل به عنوان يك داروي طبيعي ضد باكتريايي شناخته شده و در از بين بردن انواع باكتري‌ها بسيار موثر مي‌باشد.

 

بنا بر همين گزارش، مقدار محدود و خاصي براي استفاده از عسل وجود ندارد و بر‌خلاف داروهاي شيميايي كه مصرف آنها بايد دقيقا طبق دوز تجويز شده انجام گيرد، مي‌توان به تنهايي يا همراه آب يا شير و حتي چاي گرم براي كودكان از عسل استفاده كرد.

 

محققان در بررسي‌هاي خود كودكاني كه شديدا سرفه مي‌كردند را به 3‌گروه تقسيم كردند، به گروه اول داروي خاصي داده نشد، به گروه دوم از گروه داروهاي دكسترومتورفان داده شد و به گروه سوم قبل از خواب يك قاشق پر عسل داده شد.نتيجه اين‌كه سرعت بهبودي در گروه سوم به طور قابل‌ملاحظه‌اي افزايش يافت.

 

متخصصان معتقدند براي كودكان 2 تا 5 سال روزانه مصرف نصف قاشق غذاخوري و براي كودكان 6 تا 12 سال روزانه يك قاشق غذاخوري عسل كفايت مي‌كند. درباره سنين بالاتر نيز مي‌توان اين ميزان را به 2 قاشق افزايش داد.

بررسي‌ها نشان داده عسل هيچ گونه عوارض جانبي ندارد و حتي در بزرگسالان و بيماران ديابتي نيز مي‌توان از عسل و خواص درماني آن بهره‌مند شد .

تلگرام

مطالب داغ امروز :

مضرات شکر

شکر ماده‌ی کریستالی سرشناس از گلوکز، فروکتوز و گالاکتوز تشکیل شده است. شکر تا قرن …

رژیم غذاهای کم چربی برای بیماری کیسه صفراو

کار کیسه صفرا در انسان انباشتن و تغلیظ صفرا است تا به هضم چربی کمک …