پاورپوینت
************************************************************

عسل داروی طبیعی برای رفع سرفه کودکان‌ است

بهمن ۱۴, ۱۳۸۷ توسط :   موضوع : مواد دارويي طبيعي, تغذيه

عسل؛ داروی طبیعی ضدسرفه کودکان‌

 

 
می‌توان از عسل به عنوان داروی طبیعی درمان سرفه برای کودکان بالای ۲ سال استفاده کرد.

بهترین داروی درمان سرفه برای کودکان ۲ تا ۶ سال استفاده از عسل است، زیرا بررسی‌های اخیر نشان داده که بهتر است در این سن کمتر از داروهای شیمیایی ضدسرفه استفاده شود.عسل به عنوان یک داروی طبیعی ضد باکتریایی شناخته شده و در از بین بردن انواع باکتری‌ها بسیار موثر می‌باشد.

 

بنا بر همین گزارش، مقدار محدود و خاصی برای استفاده از عسل وجود ندارد و بر‌خلاف داروهای شیمیایی که مصرف آنها باید دقیقا طبق دوز تجویز شده انجام گیرد، می‌توان به تنهایی یا همراه آب یا شیر و حتی چای گرم برای کودکان از عسل استفاده کرد.

 

محققان در بررسی‌های خود کودکانی که شدیدا سرفه می‌کردند را به ۳‌گروه تقسیم کردند، به گروه اول داروی خاصی داده نشد، به گروه دوم از گروه داروهای دکسترومتورفان داده شد و به گروه سوم قبل از خواب یک قاشق پر عسل داده شد.نتیجه این‌که سرعت بهبودی در گروه سوم به طور قابل‌ملاحظه‌ای افزایش یافت.

 

متخصصان معتقدند برای کودکان ۲ تا ۵ سال روزانه مصرف نصف قاشق غذاخوری و برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال روزانه یک قاشق غذاخوری عسل کفایت می‌کند. درباره سنین بالاتر نیز می‌توان این میزان را به ۲ قاشق افزایش داد.

بررسی‌ها نشان داده عسل هیچ گونه عوارض جانبی ندارد و حتی در بزرگسالان و بیماران دیابتی نیز می‌توان از عسل و خواص درمانی آن بهره‌مند شد .

  • مجله پزشکی آسان طبهمکاران ما از نظرات و پیشنهادات شما استقبال می نمایند

نظر يا مطلب خود درباره اين مقاله را بفرماييد
اگر مي خواهيد تصويري در كنار نظر شما نشان داده شود اينجا را امتحان كنيد . gravatar