خانه / مواد دارويي طبيعي / عسل داروی طبیعی برای رفع سرفه کودکان‌ است

عسل داروی طبیعی برای رفع سرفه کودکان‌ است

عسل؛ داروی طبیعی ضدسرفه کودکان‌

 

 
می‌توان از عسل به عنوان داروی طبیعی درمان سرفه برای کودکان بالای ۲ سال استفاده کرد.

بهترین داروی درمان سرفه برای کودکان ۲ تا ۶ سال استفاده از عسل است، زیرا بررسی‌های اخیر نشان داده که بهتر است در این سن کمتر از داروهای شیمیایی ضدسرفه استفاده شود.عسل به عنوان یک داروی طبیعی ضد باکتریایی شناخته شده و در از بین بردن انواع باکتری‌ها بسیار موثر می‌باشد.

 

بنا بر همین گزارش، مقدار محدود و خاصی برای استفاده از عسل وجود ندارد و بر‌خلاف داروهای شیمیایی که مصرف آنها باید دقیقا طبق دوز تجویز شده انجام گیرد، می‌توان به تنهایی یا همراه آب یا شیر و حتی چای گرم برای کودکان از عسل استفاده کرد.

 

محققان در بررسی‌های خود کودکانی که شدیدا سرفه می‌کردند را به ۳‌گروه تقسیم کردند، به گروه اول داروی خاصی داده نشد، به گروه دوم از گروه داروهای دکسترومتورفان داده شد و به گروه سوم قبل از خواب یک قاشق پر عسل داده شد.نتیجه این‌که سرعت بهبودی در گروه سوم به طور قابل‌ملاحظه‌ای افزایش یافت.

 

متخصصان معتقدند برای کودکان ۲ تا ۵ سال روزانه مصرف نصف قاشق غذاخوری و برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال روزانه یک قاشق غذاخوری عسل کفایت می‌کند. درباره سنین بالاتر نیز می‌توان این میزان را به ۲ قاشق افزایش داد.

بررسی‌ها نشان داده عسل هیچ گونه عوارض جانبی ندارد و حتی در بزرگسالان و بیماران دیابتی نیز می‌توان از عسل و خواص درمانی آن بهره‌مند شد .

مطالب داغ امروز :

خواص آب انار

آب انار حاوی بیش از ۱۰۰ ترکیب گیاهی (فیتوکمیکال) است و همچنین میوه آن از …

چگونه با تغذیه‌ کلسترول خون را کاهش دهیم؟

متخصصان معتقدند که با مصرف مواد غذایی مناسب، ورزش و مراقبت از سلامت خود می‌توان …

مواد غذایی برای طول عمر بیشتر

به جای آنکه به دنبال روش‌های عجیب و غریب باشیم اگر ۱۴ ماده غذایی را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *