پزشکان بدون مرز درمان
خانه / مواد دارويي طبيعي / فلفل قرمز یا كاپسايسين ، یک داروی گیاهی است
تلگرام

فلفل قرمز یا كاپسايسين ، یک داروی گیاهی است

فلفل قرمز گياهي كه گردش خون را سرعت مي‌بخشد
فلفل قرمز كه اصطلاحا به آن كاپسايسين هم گفته مي‌شود، گياهي محرك است كه از غلاف خشك فلفل تند ساخته شده است و از طريق مزه و بوي تند و تيز شناخته مي‌شود.

فلفل قرمز يك ادويه متداول در اشكال مختلف پخت غذا محسوب مي‌شود ولي از آن در جنبه‌هاي دارويي نيز طي هزاران سال استفاده شده است.
مهم‌ترين خواص دارويي آن از ماده شيميايي به نام كاپسايسين مشتق مي‌شود. كاپسايسين جزيي است كه تندي را به فلفل مي‌بخشد.

به طور كلي هرچه فلفل تندتر باشد حاوي مقادير بالاتري از كاپسايسين است، به علاوه اين‌كه كاپسايسين موجود در فلفل باعث كاهش چسبندگي پلاكت‌ها و تسكين درد مي‌شود.اجزاي اصلي فلفل قرمز، ويتامين E,C و كاروتنوئيدها است.

امروزه فلفل قرمز به طور گسترده‌اي براي درمان بسياري از عوامل خطرزا براي سلامت كه شامل گردش خون ضعيف، هاضمه ضعيف، بيماري‌هاي قلبي، دردهاي مزمن، زخم‌هاي دهاني، سردرد و دندان‌درد به كار مي‌رود.

فلفل قرمز براي سوءهاضمه و نفخ مفيد است و وقتي كه فلفل به صورت خوراكي مصرف شود، باعث تسكين درد‌هاي گوارشي و تحريك ترشحات گوارشي و بزاق مي‌شود كه اين ترشحات حاوي موادي براي هضم مواد غذايي به شمار مي‌آيد.

اگر شما در طول زندگي‌تان فقط از يك نوع گياه استفاده مي‌كنيد، بهتر است آن فلفل قرمز باشد. هيچ گياه ديگري به سرعت فلفل قرمز باعث افزايش گردش خون نمي‌شود.

به نظر شما 10 ادويه گياهي كه بايد در هر خانه‌اي وجود داشته باشد چيست؟ جواب آن است كه اولين و مهم‌ترين آنها فلفل قرمز است كه مي‌تواند اعمال 9 تاي بقيه را بهبود بخشد.

فلفل مي‌تواند طي چند ثانيه گردش خون را سرعت بخشد. وقتي شما در بدنتان بيماري داريد گردش خون به آن نقاط غالبا محدود مي‌شود. گردش خون عامل رساننده مواد مغذي و مواد مولد سلامتي موجود در گياه به آن نقاط است. همچنين گردش خون مواد زائد و سموم را حمل مي‌كند.

فلفل قرمز مثل ماده‌اي منفجره است كه تمام انسدادهايي را كه در عضو بيمار وجود دارد را منفجر مي‌كند و باعث جريان تمام مواد معدني، ويتامين‌هايي كه توسط غذا خورده شده و هر عنصر حياتي كه از گياهان خوراكي به دست مي‌آيد به مناطق عضو بيمار و مريض مي‌رساند.

وقتي شما فلفل قرمز را مي‌خوريد معده ترشحات خود را آزاد مي‌كند حتي قبل از آن‌كه فلفل به آن برسد، پس زماني‌كه رسيد معده آماده حضور آن است.

زماني كه فلفل با زبان برخورد كرد طي چند ثانيه جذب مي‌شود و از پايانه‌هاي عصبي سيگنال‌هايي به بدن فرستاده مي‌شود كه باعث بهبود جريان خون مي‌شود.

تلگرام

مطالب داغ امروز :

رژیم غذاهای کم چربی برای بیماری کیسه صفراو

کار کیسه صفرا در انسان انباشتن و تغلیظ صفرا است تا به هضم چربی کمک …

درمان بی خوابی با روش های سنتی

استفاده از گیاهان دارویی در درمان بی خوابی شبانه بسیار موثر است. دمنوش و روغن …