پزشکان بدون مرز درمان
خانه / جهان پزشكي / راهنمای سلامت جنسي مردان
تلگرام

راهنمای سلامت جنسي مردان

راهنمای سلامت جنسي آقایان
اگر سلامت جنسي با مشكل مواجه شود اين بدان معناست كه در سلامت كلي بدن شما اشكالي وجود دارد. در اصل بدن شما مثل نيروگاهي است كه براي عملكرد صحيح و مناسب به سوخت كافي احتياج دارد و شما بايد سوخت مناسب درون باك آن بريزيد تا خوب و بدون ايراد كار كند.

در يك بررسي و مطالعه ۳۰ روزه بر روي ۵۲ زن ومرد با سن متوسط ۲۴ سال نكات جالبي بدست آمد. در اين افراد روش زندگي و تغذيه در حد استاندارد رعايت شده بود. در روز سي‌ام،  ۸۲ درصد آنها ادعا كردند تعداد دفعات ميل جنسي آنها بيشتر از قبل شده است، ۵۰ درصد عنوان كردند  سطح ميل جنسي آنها افزايش يافته و ۴۰ درصد مدعي شدند روابط جنسي آنها بهبود پيدا كرده است. در اين تحقيق از هفت استراتژي استفاده شده بود:

-1 مصرف غذاهاي سالم و مناسب حاوي چربي‌هاي مفيد و پروتئين كافي مثل سويا، مغزهاي خوراكي (گردو،پسته، بادام‌و..)؛

-2 مصرف گياهان سودمند و ويتامين‌ها مثل ويتامين E كه گردش خون اندام تناسلي و ميل جنسي را بهبود مي‌بخشد؛

-3 اجتناب از مصرف داروهايي كه بر روي سلامت جنسي تاثير منفي مي‌گذارند؛

-4 تحريك حواس پنج‌گانه؛

-5 ورزش مرتب؛

-6 خواب كافي و

 -7 از همه مهم‌تر يادگيري روش‌هاي مناسب كنترل استرس

ورزش را فراموش نکنید.
نه تنها ۳۰  دقيقه ورزش در روز باعث بهبود سلامت جنسي مي‌شود بلكه توان و بنيه شما را افزايش داده و باعث بهبود عملكرد قلب و گردش خون مي‌شود و در نتيجه گردش خون شما به بهترين نحو جريان پيدا مي‌كند. حتي ورزش باعث تحريك حواس پنج‌گانه مي‌شود و تاثير آن بر روي تقويت قواي بصري ثابت شده است.

ورزش‌هاي قلبي و عروقي تحمل و توان فرد را بالا برده و بنيه جسمي به حدي قوي مي‌شود كه ديگر مثل قبل به سرعت خسته و درمانده نخواهد شد. ضمنا ورزش هيكل افراد را متناسب كرده و در نتيجه جذابيت جنسي آنها بيشتر مي‌شود. افرادي كه بطور منظم ورزش مي‌كنند احساس خوبي نسبت به خودشان دارند و حس‌ مي‌كنند جذابيت آنها بيشتر شده و احساس رضايت آنها از وجود خود و زندگي مشترك بيشتر مي‌شود.

چكاپ منظم
آقایان باید از نظر سلامت جسمی و جنسي مورد بررسي قرار گرفته و توسط پزشك، چكاپ شوند تا از هر مشکلی پیشگیری کنند ولی متاسفانه اكثر آقايان وقتي در مطب پزشكان سروكله‌شان پيدا مي‌شود كه يك مشكلي بوجود آمده باشد.
در مطالعه‌اي كه بر روي ۵۰۰ مرد 52 ساله انجام شد مشخص گرديد ۷۰ درصد آنها از مشكلات جنسي خود باخبر نبوده‌اند. پزشكان هم معمولا معتقدند اكثر آقايان معاينه دستگاه تناسلي را دنبال نمي‌كنند، در مورد مشكلات روابط جنسي خود با پزشك صحبت نمي‌كنند و حتي بررسي‌هاي مربوط به سرطان پروستات را دنبال نمي‌كنند.

ضمنا آقايان بدانند كه اگر مشكلي در روابط جنسي و يا سلامت جنسي خودشان وجود دارد بايد اين مسئله را به راحتي با همسرشان در ميان بگذارند تا هر دو بدون استرس به فكر راه چاره باشند.
وضعيت هشدار دهنده
در بررسي‌ انجام شده توسط دانشگاه شيكاگو مشخص شد در تمام گروه‌هاي سني، يك‌چهارم خانم‌ها از روابط جنسي خود با همسرانشان لذت نمي‌برند و يك سوم مردان هم فكر مي‌كنند فاقد كفايت لازم در روابط جنسي هستند.

مابقي هم اظهار ناخشنودي و عدم رضايت دارند زيرا فكر مي‌كنند در روابط جنسي درست عمل نمي‌كنند، كفايت لازم را ندارند و يا از روش‌هاي پيشينيان استفاده مي‌كنند بدون اينكه در مورد روش صحيح اطلا‌عات كافي داشته باشند. ضمنا بايد در مورد انواع روابط جنسي كه در سايت‌ها و منابع اطلاعاتي مختلف به نمايش گذاشته مي‌شوند، دقت بيشتري نشان داد زيرا اكثر آنها روابطي سالم و صحيح نيستند.

در نهايت بايد گفت يك رابطه جنسي سالم و رضايت بخش بيشتر به كيفيت مسئله بستگي دارد نه كميت آن؛ يعني وجود رابطه‌اي خوب بين زن وشوهر، وضعيت ظاهر، عمق و شدت علاقه واقعي بين زن و شوهر است كه رابطه جنسي سالم و مناسب را بدنبال خواهد داشت.

تلگرام

مطالب داغ امروز :

انواع چربی

در بدن ۲ نوع متفاوت چربی وجود دارد: چربی سفید و چربی قهوه ای . …

درد تیز در زیر پستان سمت چپ

درد تیز زیر پستان چپ در ناحیه سینه است بسیاری از ریشه های درد ممکن، …