پزشکان بدون مرز درمان
خبر فوری
خانه / مواد دارويي طبيعي / خواص چاي سبز
تلگرام

خواص چاي سبز

مبارزه با سرطان با مصرف چاي سبز
تحقيقات نشان مي‌دهد كه نوشيدن مرتب چاي سبز مي‌تواند در پيشگيري و درمان بيماري‌هاي ناعلاجي مثل سرطان بسيار موثر باشد.

چاي سبز حاوي مواد تركيبي به نام فيتوكميكال و پوليفنول است كه اين تركيب‌ها نوعي آنتي‌اكسيدان محسوب مي‌شوند. آنتي‌اكسيدان قابليت مبارزه با سلول‌هاي سرطاني را داراست.
اين تركيب مي‌تواند از رشد سلول‌ها و تومورهاي سرطاني جلوگيري كند. تحقيقات به عمل آمده نشان مي‌دهد كه افرادي كه روزانه چاي سبز مي‌نوشند خطر ابتلا به سرطان خود را تا حد بسيار زيادي كاهش مي‌دهند.

همچنين اشخاص مبتلا به سرطان‌هايي نظير، سرطان خون، ريه، معده، سينه و روده كه چاي سبز مي‌نوشند در درمان بيماري خود كمك عمده‌اي مي‌كنند.

به افراد سرطاني البته نوشيدن ۲ يا ۳ فنجان چاي سبز در روز پشنهاد مي‌شود.
بيماري‌هاي قلبي‌

يكي از عوامل اصلي امراض و حمله‌هاي قلبي، وجود كلسترول بالا در خون انسان است. چاي سبز علاوه بر ويتامين‌هاي A و C خود ، باعث كاهش كلسترول در خون نيز مي‌گردد كه اين موضوع خطر احتمال حمله قلبي و امراضي از اين دسته را پايين مي‌آورد.

استحكام دندان‌ها

اين نوع چاي حاوي ماده‌اي به نام فلورين (flourine) نيز است. فلورين سبب مي‌شود تا ساختار داخلي دندان‌ها محكم شود و از پوكي و كرم خوردگي آنها جلوگيري مي‌كند.

آرامبخش و ضد استرس‌

اين نوشيدني گياهي نوعي آرامبخش نيز محسوب مي‌شود. با نوشيدن اين چاي سيستم عصبي بدن شما مقاوم‌تر شده، آرامش اعصاب و دوري از فشارهاي عصبي را براي شما به ارمغان مي‌آورد.

از آنجايي كه بسياري از بيماري‌ها ارتباط مستقيم با استرس و سيستم عصبي دارند، نوشيدن اين چاي را مي‌توان به نوعي داروي تمام بيماري‌ها نام برد.

از فوايد ديگر چاي سبز مي‌توان به بالا بردن قدرت فكري و قابليت تمركز بهتر، پيشگيري از امراضي مثل آلزايمر، درمان آماس مفاصل، درمان ام‌اس و پيشگيري از بيماري، كاهش وزن در افراد چاق اشاره كرد.

تلگرام

مطالب داغ امروز :

عوامل خستگی خانم ها

خیلی از خانم ها مدام از خستگی خود گله دارند در حالی که خواب و …

کارهای کوچکی که خستگی در طول روز برای ما به همراه می آورد

1- وقتی خسته هستیم کمتر نرمش می کنیم و فکر می کنیم با کم کردن …