پزشکان بدون مرز درمان
خبر فوری
خانه / رابطه جنسي و عشق / بازی های جنسی کودکان
تلگرام

بازی های جنسی کودکان

بازی های جنسی کودکان

“دکتر بازی” جزء شناخته شده ترین بازی های کودکان است. بدین طریق آنان با روش های قابل قبولی کنجکاوی خود را نسبت به بدن دیگر همبازی هایشان نشان می دهند. نیاز به کشف اندام خود و دیگر بچه ها و همراه با آن احساس و تجربه ای را که از این کشف حاصل می کنند، برای رشد تمایلات جنسی کودکان لازم است. این  نوع بازی ها و امثال آنها را  معمولا در بچه های گروه سنی 3 تا 6 سال مشاهده می کنیم.

نمونه های دیگری از رفتار جنسی کودکان که در بازی ها یا زندگی روزمره از آنان سر می زند از این قبیل اند: دودول همدیگر را کشیدن؛ آلت تناسلی شان را به هم مالیدن؛ تلاش برای اینکه انگشت شان یا چیزی را داخل واژن همدیگر فرو کنند، سعی می کنند با هم همخوابگی کنند؛ با همدیگر راجع به سکس بزرگسالان حرف می زنند؛ برای هم جوک هایی در این مورد تعریف می کنند؛ لباس همدیگر را از تن در می آورند؛ به آلت تناسلی هم نگاه می کنند، آلت تناسلی را نقاشی می کنند؛ در حمام یواشکی همدیگر را دید می زنند؛ تلاش می کنند به آلت تناسلی پدر و مادر دست بزنند؛ به آلت سگ و گربه دست می زنند، یا از بزرگسالان می پرسند که آیا اجازه دارند آلت تناسلی شان را  ببیند…

این کنجکاویهای کودکانه در رشد جنسی کودکان نقش مهمی بازی میکند. اگر بزرگسالان به خاطر بروز این احساسات در کودکان آنها را مجازات کنند، احساسات جنسی در ذهن کودکان با مجازات و تنبیه تداعی می شود. یعنی رفتار و احساساتی که بروز دادنشان ممنوع است. بدین ترتیب وقتی چنین احساساتی در آنان پدید می آید (چه در هنگام کودکی و چه در آینده که بالغ شدند) همواره با حس گناه در آنان همراه خواهد بود.

طریق دیگر مواجهه با موضوع، معطوف کردن ذهن و حواس بچه به بازی و سرگرمیهای دیگری غیر از اینکار است. این شیوه بخودی خود خطا نیست، اما اگر این طریق به واکنشی دائمی در مقابل کنجکاویهای جنسی کودک تبدیل شود، کودک کم کم یاد می گیرد که آن کارها را دور از چشم دیگران و در خفا انجام دهد تا دیگر کسی نتواند حواسش را پرت کند یا مانع کارش شود. بدین ترتیب احساسات جنسی و پنهانکاری در پیوند با یکدیگر قرار میگیرند.

بهتر آن است که به عنوان بزرگسال بپذیرید که کودکان نیز دارای احساسات جنسی هستند و مایل اند که آن را بروز دهند. این احساسات در کودکان هنگام بازی کردن پدیدار می شوند و این برای رشد تمایلات جنسی کودک لازم است. بسیار مهم است که برای کودکان توضیح دهید که در حین بازی اجازه آزار همدیگر را ندارند و مجاز به اعمال زور و فشار به یکدیگر نیستند.

شاید دانستن این مطلب که بازیهای سکسی کودکان غالبا مربوط به زمانی میان سه تا شش سالگی است، برای برخی از والدین آرامش بخش باشد.
 

تلگرام

مطالب داغ امروز :

ناتوانی جنسی در زنان

زنان ممکن است احساس کنند که میل جنسی شان کم رنگ شده است. یا چیزهایی …

ویروس HIV از این راه ها انتقال نمی یابد

ویروس اچ. آی. وی. از این راه ها انتقال پیدا نمی کند ترس از اینکه …